Primární amenorea, anovulace

1200
9.2.12 18:03

primární amenorea, anovulace

Ahoj, je tu někdo s problémem, jako mám já? Mám primární amenoreu- nikdy jsem spontánně bez hormonů nemenstruovala a nemám ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17
5.10.13 18:32

Ahoj PaFi, mám ten samý problém a docela by mě zajímalo, zda mohu bez IVF a jiných blbovin otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.10.13 16:00

@osud ahoj.fsh a amh máš udělané?

• Nahlásit
  • Citovat
17
6.10.13 21:04

Krom luteizačního hormonu, který je nižší mám vše ok. Výsledek jak při braní hrt, tak po 3 měsíčním vysazení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkyMM.
6.10.13 22:13
@PaFi píše:
Ahoj, je tu někdo s problémem, jako mám já? Mám primární amenoreu- nikdy jsem spontánně bez hormonů nemenstruovala a nemám ovulaci.

Ahoj, já jsem na tom úplně stejně :nevim: A taky by mě zajímalo, jestli někdo podobný měl úspěch, protože to chci zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
MarkyMM.
6.10.13 22:16
@Anonymní píše:
@osud ahoj.fsh a amh máš udělané?

můžu se zeptat, co je amh?

• Nahlásit
  • Citovat
17
7.10.13 09:40

Ahoj Marky MM., zkus se podívat na tento odkaz http://ona.idnes.cz/…poradna.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkyMM.
7.10.13 12:16

Díky za odkaz! Můžu se zeptat, ty teda svůj problém už řešíš v nějakém CARu? Já jsem totiž teprve na úplném začátku, zatím to řeším jen s gynekologem, v květnu jsem vysadila HA a od té doby jsem ještě nemenstruovala, vždycky mi dá injekci a řekne, abych přišla za měsíc, asi zvyšuje dávky, ale stále se nic neděje. Přijde mi, že se mu do toho u mě moc nechce. Ale slíbil, že mě pošle do CARu, zatím nic, ale jdu tam příští týden k němu, tak snad se to pohne, už jsem trošku nervózní, protože je to už pět měsíců, co jsme se rozhodli, a pořád se nic neděje. Vůbec nevím, jaké jsou postupy, metody, teprve začínám sbírat info, takže jakákoli osobní zkušenost mě zajímá nejvíc…

• Nahlásit
  • Citovat
MarkyMM.
7.10.13 12:20

Jinak já mám hypofyzární hypogonadismus, chybí mi FSH a LH, s antikoncepcí menstruuju, ale předpokládám, že nemám ani ovulaci. Kdysi jsem byla na laparoskopii, tehdy jsem měla i nedovyvinutou dělohu, ta se užíváním hormonů dostala do normálu. Ty testy na AMH dělá gynekolog nebo v nějakém spešl pracovišti?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.10.13 12:47

Mně tehdá krev na fsh a amh brali až v caru, ale myslím, že to už dělají i na gyndě, stejně se to odesílá do laborky

• Nahlásit
  • Citovat
17
7.10.13 13:37

MarkyMM, já už mám doma skoro 2 roční dvojčata z 2. pokusu IVF, ale protože už do dalšího umělého oplodnění z jistých důvodů jít za žádnou cenu nechci, tak hledám, jestli by se třeba přírodní cestou (bylinky), nedalo nějak zařídit, abych menzes + oulku dostala. S manželem bychom chtěli ještě alespoň 1 mimino.

Jinak fsh a amh mi myslím brali u gynďase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1519
7.10.13 15:18

A jestli se ještě můžu zeptat, poslali tě rovnou na IVF nebo zkoušeli prvně nějakou hormonální léčbu a IVF jako další fázi pokusu? Chtěla bych to taky prvně vyzkoušet „přirozeně“ s dodáním hormonů co mi chybí, a teprve při neúspěchu IVF, ale nejsem doktor, takže fakt nevim, jaká je praxe

Příspěvek upraven 22.06.14 v 14:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
7.10.13 17:48

MarkyMM- doktor mi nasadil na 10 dní CLOMIFEN, ale žádná reakce z mé strany na něj nebyla. Pak mi zjistil, že mám osteoporózu, kvůli absenci menzes, tak mi nasadil HRT, aby se mi dali kosti trochu dopořádku, a pak jsem teprve začala hledat na netu nějaké info o IVF, nejvíc na emiminu. Dr. mi napsal žádanku, ale trvalo mi to rok a něco, než jsem se tam dokopala. S odstupem času bych to řešila asi trochu jinak. Ale dr. mě rozhodně do CARu hned neposílal.
Zkusila jsem pít i čaj GRAVOZEN, ale taky 0,0 nic. Teď zkouším pít kontryhel, tak uvdíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1519
7.10.13 19:31

A můžu se zeptat, čím je u tebe primární amenorea způsobená? A jestli jsi musela nějaké hormony brát i během těhotenství? A co pak po porodu? A teď menstruuješ nebo ne? díky…

Příspěvek upraven 22.06.14 v 14:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.10.13 08:34

Ahoj MarkyMM- jako malá jsem byla dost nemocná a brala hromadu léků, tak nevím jestli tohle mělo na mou PA vliv. Dr. mi tvrdí, že mám vše v pořádku a chyba bude asi někde v mozku - nevysílá sygnály směr vaječníky a spol.

Během těhotenství jsem žádné hormony nebrala ani nesměla, ublížilo by to miminku. Je to zvláštní, ale jak jsem otěhotněla, tělo už si s tím pak poradilo samo. Jediné, co jsem užívala by před transférem a pak do 12 tt utrogestan (zaváděla jsem ho). Po vysazení utrog. mi dr. nasadil magnézko na udržení těhu + kyselinu istovou, kterou jsem užívala už během stimulace.

Po porodu jsem kojila +- rok a 2 měsíce a při kojení se hormony užívat také nesmí (+ se mi po kojení opět ozvala docela hodně osteoporóza - trochu jsem se vyprdla na braní vápníku během těhu a po)Ono kojení samo o sobě menzes brání přijít.

Po nasazení antikoncepce začala menzes opět pravidelně docházet. Momentálně ale menzes nemám, protože jsem si dala do listopadu pauzu od hormonů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama