Přímý kontakt děti s meningitidou, mám mít strach?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 16:33
Přímý kontakt děti s meningitidou, mám mít strach?

Holky jsem na dně. Mám syny 3 roky a rok a půl. Byla u nás 12 léta neteř, která najednou měla horečku, zvracela. Na pokyn její matky jsme ji odvezli k prarodičům, aby ji hlídali a polecili. Nicméně ještě, ten den ji odvezla, rychlá, měla přes 40, pořád zvracela. Holčička není očkovaná. Teď je v nemocnici a dělali ji lumbalku a meningitida se potvrdila. Myslela jsem, že to se mnou svihne. Neteř u nás spala. Řekl, že neznají ještě původ, typ atd. Moc si to nepamatuji, začalo mi byt nevolno, musela jsem si sednout. Řekl, ať zavolám pediatrovi a nasadí nám preventivně penicilin. Volala jsem, dr nevěděla moc informací, tak volala primárovi. Prý mám děti sledovat a při teplotě hned dojít a nasadí se penicilin. Inkubační doba je až týden. Já snad umřu stresem, nebudu spát a děti pořád sledovat. Máte někdo zkušenost? Můžou to děti chytit a může se to nějak zvrhnout? :,( :,( starší syn má být začátkem srpna očkovaný, jelikož jde do skoky. Prosím uklidnete me :,(

Reakce:
Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 23.07.19 16:42

Klid. Vše je otázka imunity. Pokud ji mají dobrou tak z toho nic nebude. Nestresuj je a ani sebe.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 23.07.19 16:43

No bohuzel muzou :( moc drzim palce i neteri. Je to svinstvo. Dwti kontroluj. Nic jinyho ti asi nezbyva. Pro klid duse bych mozna zavolala do dobre nemocnice a optala se zda se da neco delat nebo nasadit ten penak hned :/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 16:45

No, předně, týkat se to tebe, nebo kterékoliv maminky, nevím, kdo by byl v klidu. Děti imunitu mají snad dobrou, 3 lety syn neměl ani rýmu snad rok a půl v kuse, mladší jen šestou nemoc, jinak nic. Ale nemyslím si, že záleží jen na tomto. @Lynette

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 16:46

@Šarlota4 díky. Mluvila jsem přímo s tím primářem. Neterinka vypadá dobře, jen ji pořád bolí hlava. Ach jo, proč my :(

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 23.07.19 16:47

Já bych asi požádala o nasazení toho penicilinu. Viděla jsem dítě po meningitide a lezla bych po zdi strachy taky.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 23.07.19 16:56
@Tichošlápek píše:
Já bych asi požádala o nasazení toho penicilinu. Viděla jsem dítě po meningitide a lezla bych po zdi strachy taky.

Ja asi taky :/ ja jsem ted zbehla a jezdim po nemocnicich i klinikach, kde cvakam sama dokud nedostanu to co chci a je potreba. Mi prijde, ze jsou vsude posledni dobou hrozne vlazni :/.

Zabatko
Závislačka 4804 příspěvků 23.07.19 17:17

Ahoj, dočetla jsem se toto:
Blízkým kontaktům nakažených osob je podána antibiotická chemoprofylaxe.
Takže antibiotocká léčba je asi na místě.

Agrion
Závislačka 2980 příspěvků 23.07.19 17:23

Jasna indikace pro chemoprofylaxi :nevim: Nevim co pediatra resila… doporuceni jsou jasna! Ja jsem taky doktorka a uz jsem dvakrat na centralnim prijmu osetrovala pacienta u ktereho se pak potvrdila bakterialni meningitida. Cely personal dostal davku atb a bylo. Jestli ma neter z lumbalky potvrzenou bakterialni meningitidu, tak bych si pro deti vydupala davku atb. To nema s imunitou nic spolecneho.

Doctus
Závislačka 4522 příspěvků 23.07.19 17:29

O jakého patogena šlo?

SibyllaTrelawney
Kecalka 466 příspěvků 23.07.19 17:32

Záleží, jaká je to meningitida. Jestli meningokoková, pak jsou antibiotika na místě, to bych byla po*raná. Pokud virová, tak bohužel ochrana není, ale dobrá imunita si s tím poradí. Moje dcera měla virovou a vypadala teda šíleně, nikdy na tonezapomenu. Za několik dní se velice zlepšila. Pokud je neteř v pohodě takhle rychle, tipuji to na tu virovou. Klid.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 18:22

Holky teď jste mě trochu vyděsily. Nase pediatr je výborná, vždycky vše si ověřil, radši přidala vyšetření navíc, než aby neví zabedbala. Po celém okrese je opravdu výborně hodnocena. Mluvila i s tím primářem. W jak se tu píše, je to meningitida virová, prej tam se nedá nic moc dělat a ona nám chtěla dát ten penicilin, ale po tom rozhovoru s primářem řekla, že počkáme. Taky bych byla klidnější a tím penicilinem, ale nemůžu tam nabehnout a vydupat si to, dr nejsem. Nevím, strašně se bojím, jsem úplně v nervech. Zkusím jim věřit, sledovat deti. Neteř je celkem v pohodě, akorát musí ležet, je jí trochu pořád špatně. Nevím, vůbec jsem netušila, že zltech meningokoku je víc tedy ty druhy bakteriální a virovy. Ona horečky mela už týden, pak nic, mysleli se, že viróza. Rozjelo se jí to po 5 dnech, kdy byla už ok prej.

SibyllaTrelawney
Kecalka 466 příspěvků 23.07.19 18:58
@Anonymní píše:
Holky teď jste mě trochu vyděsily. Nase pediatr je výborná, vždycky vše si ověřil, radši přidala vyšetření navíc, než aby neví zabedbala. Po celém okrese je opravdu výborně hodnocena. Mluvila i s tím primářem. W jak se tu píše, je to meningitida virová, prej tam se nedá nic moc dělat a ona nám chtěla dát ten penicilin, ale po tom rozhovoru s primářem řekla, že počkáme. Taky bych byla klidnější a tím penicilinem, ale nemůžu tam nabehnout a vydupat si to, dr nejsem. Nevím, strašně se bojím, jsem úplně v nervech. Zkusím jim věřit, sledovat deti. Neteř je celkem v pohodě, akorát musí ležet, je jí trochu pořád špatně. Nevím, vůbec jsem netušila, že zltech meningokoku je víc tedy ty druhy bakteriální a virovy. Ona horečky mela už týden, pak nic, mysleli se, že viróza. Rozjelo se jí to po 5 dnech, kdy byla už ok prej.

Pokud je to virová meningitida, penicilin ti vůbec nepomůže. Dcera ji měla ( jak jsem psala výše), byla 2 týdny na infekčním v nemocnici a léčba byla symptomatická - dostávala léky proti horečce a bolesti - nejdřív do žíly a pak normálně, něco na zavodnění a pyridoxin, toť vše. Tělo si musí v tomtompřípadě poradit samo.
Hlavně nevyšiluj.
Jestli tě to uklidní, nikdo z nás se nenakazil, ani spolužáci ve škole, ani v kroužku…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 23.07.19 20:37

Pokud je to virová meningitida, tak je penicilin zbytečný. A neměla neteř třeba klíště? V tomto období bych jako nejpravděpodobnější viděla klíšťovou meningoencefalitidu. Tak u té třeba nakažení kontaktem s nemocným nehrozí.

Váš příspěvek
Reklama