Prinstscreen příspěvku na FB (GDPR/Ochrana osobních údajů?)

Anonymní
2.9.20 14:49

Prinstscreen příspěvku na FB (GDPR/Ochrana osobních údajů?)

Ahoj,
ráda bych požádala o radu někoho, kdo se vyzná.

Jistá osoba udělala printscreen mého příspěvku na FB. Tento prinstcreen následně použila jako úvodní fotografii své FB stránky (Stránku jsem nahlásila, ale zatím se nic neděje).

Upozorňuji, že v příspěvku jsem nebyla nijak vulgární, pouze jsem se dotazovala v dané skupině (nevěděla jsem, že tam chodí i autor té stránky), zda o této stránce někdo neví - dotyčný nám totiž „vyfoukl“ název stránky, kterou jsme chtěli založit. Dotázala jsem se tedy v spřátelené skupině, zda o tom někdo neví.

Dotyčný následně začal trollit a mj. stáhnul tento můj příspěvek, který používá jako úvodní fotografii stránky, tzn, každý hned při vyhledání skupiny vidí mj. mé jméno i mou fotografii. Vzhledme k tomu, že je celá stránka trollící a sprostá, nepřeji si, aby byla spojována s mým jménem.

Jak mohu postupovat? Dotyčného jsem slušně požádala o stažení a stránku nahlásila. On se mé žádosti předpokládám vysměje a jak se zachová FB a jak dlouho to bude trvat, to netuším. Je něco dalšího, co mohu udělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2530
2.9.20 15:11

Ne, myslím, že ne.
Popravdě ani nevím, o jaké porušení ochrany osobních údajů by se mělo jednat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 15:14

@MrsNorris
Chápu, že můj post je veřejný a dohledatelný, nicméně prinstscreen z něj použít jako úvodní stránku stránky, která mou oblast zájmu zesměšňuje a haní, takže při hledání jména stránky na vás vyskočí moje jméno, příjmení a fotografie, což je mi značně nepříjemné. Nepřeji si s tímto trolícím pokusem být jakkoli spojována.

• Citovat
  • Nahlásit
3626
2.9.20 15:54

Být tebou, tak tuto platformu zcela opustím, je neskutečně hovadská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7221
2.9.20 16:00

No a ma tam hodne sledovatelu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18826
2.9.20 16:05

Tak kdyz neco nekam verejne napises, tak uz tim vlastne davas souhlas s tim, ze to muze videt kdokoliv a muze si to nascreenovat kdokoliv :nevim: jako nahlasit to muzes, ale ted uz muzes jenom cekat jestli to nekdo shledá nejakym porusenim nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 16:59

@Zumpa
Jo, opustila bych, ale je to platforma kterou využíváme ke komunikaci

@PaníBovaryová
zatím ne, ale dle dosavadního chování se dá předpokládat, že jakmile budeme propagovat své akce, bude nám škodit a mást lidi, kteří tak nebudou vědět, kdo je skutečný a kdo fake profil.

@Kriss Tina
Vidět kdokoli ANO, nascreenovat kdokoli ANO, ale vzít to jako ÚVODNÍ fotku své stránky, která je zaměřena zcela opačným směrem mi přijde absolutně přes čáru.

Např. napíšu do spřátelené skupiny chovatelů koček, že mám ráda britské modré a chci chovatelskou stanici britské modré s. r.o. Dotučný si založí stránku na FB britské modré s. r.o., kde se vysmívá mě i britským modrým a jako úvodní fotku tam dá tento můj příspěvek, takže si lidé mohou myslet, že je to skutečně moje…

Každopádně děkuji, kromě nahlašování asi nic nezmůžu (stránku jako takovou mu nezablokovali, pouze změnili označení na „satira“). Nahlásím tedy ještě konrétní příspěvky, kde zneužívá mé jméno nebo se mi vysmívá…

• Citovat
  • Nahlásit
15437
2.9.20 17:06

To se hlásí na policii normálně. Něco jako Kacka Blazkova von Bchnof

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie