Priordni repelent v druhem trimestru

13
17.6.21 12:56

Prirodni repelent v druhem trimestru

Ahoj holky,

Jak resite v tehu repelenty prosim? Pouzivam prirodni kosmetiku a mam i prirodni repelent bez tech chemickych srajd (DEET apod.), ale zase obsahuje EO bazalka, tee trea, rebricek atd., ktere jsem cetla, ze se uzivat nemaji vubec :( Navic se mi teda z tech vuni navaluje, ale lepsi nez chytit kliste ze…

Chci se prave zeptat, jak to na chate a v prirode a podobne resite vy.
Jestli je tu nekdo podobne „prirodne“ zamereny.
Dekujiii :srdce:

Příspěvek upraven 17.06.21 v 15:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2374
17.6.21 13:08

Prosímte uklidní se… Jsem ve 33tt a používám normální repelent nenechám se sežrat komarama 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️pokud na sebe nestrikas dvě Lahvičky denně tak to fakt nikomu neškodí… Takže si dej čokoládu a buď v klidu :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2575
17.6.21 13:14

8o normalni repelent :nevim: off, difusil nebo predator…prece to nepijes ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32800
17.6.21 13:14
@Ma_li_cka21 píše:
Ahoj holky,

Jak resite v tehu repelenty prosim? Pouzivam prirodni kosmetiku a mam i prirodni repelent bez tech chemickych srajd (DEET apod.), ale zase obsahuje EO bazalka, tee trea, rebricek atd., ktere jsem cetla, ze se uzivat nemaji vubec :( Navic se mi teda z tech vuni navaluje, ale lepsi nez chytit kliste ze… neskodi to nejak i kdyz je prirodni?

Chci se prave zeptat, jak to na chate a v prirode a podobne resite vy.

Dekujiii :srdce:

V těhu jsem repelenty neřešila. Kdybych se vyskytovala v oblasti, kde žerou, prostě použiju ten běžný, případně se nevyskytuju navečer u vodních ploch. Úplně nejvíc komárů jsem zažila v červenci u Neusiedler See v Rakousku. A i tam jsme to přežili bez enormního lití repelentu na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
17.6.21 13:17

V životě jsem repelent nepoužila, ale nenapadlo by mě kvůli tomu v těhotenství plašit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
17.6.21 14:02

@Ma_li_cka21 nos sebou sáček levandule, stačí občas promnout v kapse. Klíště je horší zlo.. Nebo naremek na nohu, dá se sehnat i bio.. U nás tráva vysoká jako já, jeden náramek a pytlík s levandulí mám na kočáru, jeden já a zatím jsem letos klíště neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.6.21 14:10

@Misasisi proc si kazdej hned mysli, ze kdyz tu nekdo polozi jakykoli dotaz, tak je hystericky?😄
Prirodni kosmetika je mi prijemna, po komercni jsem mivala silenou plet a konecne jsem to vychytala. Tak jsem si koupila i prirodni repelent a dotaz smeroval spis k tem esencialnim olejum vs klasicke repelent. Co je mensi zlo, kdyz se mi z toho nadavuje, to je cele :D

Jinak pritel behem par dni na chalupe 7 klistat, takze bez repelentu na to kaslu. Jak nekdo psal, ze neni treba. Komari mi nevadi az tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 14:11

@Lily Evans nikdo tady neplasi, jen se ptam na zkusenosti. A kliste v tehotenstvi nechces.
(anonym omylem, pardon).

• Citovat
  • Nahlásit
246
17.6.21 14:34

A jak by prosímtě esence bazalky, tea tree, či řebíčku mohla ohrozit dítě, které je v břiše?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.6.21 14:38

@Gabiiinka precti si neco o EO v tehotenstvi. O problematiku se zajimam, takze vim jak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.6.21 14:40

@Gabiiinka homeopatii nemusim, ale napriklad zde: https://m.svethomeopatie.cz/…-tehotenstvi

Nebo zde: https://magazin.biooo.cz/…tehotenstvi/

Clanku je ale spousta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
17.6.21 15:29

@Ma_li_cka21 já používám také přírodní kosmetiku co se týče sprchacu mýdel make upu… Ale repelent neřeším neškodí to ničemu a určitě lepší se nastříkat než mít postipany tělo a nebo mít klíště… Myslím si že každý repelent má svoji specifickou vůní a navalovat se ti může i z toho přírodního… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
17.6.21 15:39

Také používám veškerou kosmetiku přírodní, tak vím, o čem mluvíš. Tady bych se nebála asi přímo toho působení EO, jelikož je to fakt jen malý množství a neinhaluješ to. To je, myslím, zásadní. Ani v nějakém větším množství si to nedáváš na kůži. A asi ho na sebe nestříkáš 24/7.
Jaký máš, který používáš? Mylo, Kvitok nebo jinou značku repelentu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.6.21 15:46

@10Levandule10 Dostala jsem od kamaradky Lesa Pana od Anely.

Jasny, neinhaluju to, ale cicham to treba 5 hodin, a to to mam nastrikane jen na obleceni. Hodne to vydrzi. Jakoze citim to porad od rana a ted v tehotenstvi mi vsechno smrdi petkrat tolik :) :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat