Priorix a TBC jak ne/očkovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mendozka
Nováček 7 příspěvků 13.02.17 17:49
Priorix a TBC jak ne/očkovat

Zdravím maminky, dcera má 2,5roku a měla by dostat první dávku MMR a také TBC, jelikož spadáme dle dotazníku do rizikové sk.-zde první nejasnost, manžel je sice cizinec, ale ve své rodné zemi nebyl 15let a cestovat tam nemáme v plánu, k nám také nikdo nejezdí, tak kde je to riziko? Na druhou stranu vidím tuto vakcínu z hlediska NÚ jako menší zlo než MMR, ve které nevidím prospěšného nic. Ovšem doktorka nás tlačí vše naočkovat do nástupu MŠ, jinak nás prý nepřijmou. Chce dát v březnu tbc a v srpnu mmr. Měli jste to někdo podobně? Jak to snášeli děti? Mám z těch NÚ strach :pocitac:

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 17:53

Syn má MMR podle očkovacího kalendáře a TBC navíc a vše bez reakce…

Tichošlápek
Extra třída :D 10475 příspěvků 13.02.17 18:01

Bez reakci vse. Mmr před druhým rokem, navíc ma meningokoka b a pneumokoky. Druhy syn dostane to samé. Časem ještě oba klistovku. Ja jsem pro očkováni a ano do státní školky potřebuje očkováni

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 13.02.17 18:21

TBC nemáme, MMR jsem odkládala na 2 roky. První dítě očkované v 24 měsících a v podstatě bez reakce, jen 9. ten teplota kolem 38-38,5. Druhé dítě očkované v 28 měsících a reakce přišla taky 9. den, ale taková, že se z toho kluk skoro 3 týdny vzpamatovával, encelopatický pláč… doktorka hlásila na SÚKL, zaznamenáno v kartě, kontraindikace pro další očkování. Přeočkování mladší syn už mít nebude, starší jej zatím nemá taky, ale tam naočkujeme asi v těch 7 letech. V 5 letech měl očkovaný potom Boostrix.

Kriss Tina
Kelišová 5548 příspěvků 13.02.17 18:41

Malej mel TBC naockovany ve 14 mesicich, MMR o 4 mesice pozdeji, oboji naprosto bez problemu, zadna reakce.

samurajka
Kecalka 430 příspěvků 13.02.17 19:50

Také jsme dostali indikaci k TBC, ale odmítli jsme.

Příspěvek upraven 11.01.18 v 21:19

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 19:54

Radila jsem se před téměř dvěma roky (když to pro nás bylo aktuální)pros­třednictvím emailu s významnou lékařskou kapacitou (myslím že to byl lékař ze stránek vakciny net, ale jméno už nevyhledám, měla jsem jiný email a zapomněla heslo) a bylo mi potvrzeno, že očkování proti TBC u dětí nad 1 rok je zcela neúčinné a že nám ho takhle pozdě vůbec nedoporučuje. Nejlepší účinnost má u dětí v šestinedělí a jinak maximálně do jednoho roku. Syn měl už rok a půl. Že prý možné negativní účinky jsou příliš velké a přínos defakto žádný. A navíc ta vakcina je proti starým kmenům tuberkulozy, které se už vyskytují minimálně a proti novým ještě vyvinuta nebyla. Tak jsme ji nedali, i když jsme také „rizikoví“. Manžel se narodil v cizině, ale také tam víc jak patnáct let nebyl, a ten lékař nám říkal, že prý to zákonné ustanovení se špatně vykládá, že jeho důvod má být prevence rizika a jaké prý my jsme riziko, když ani do ciziny nejezdíme? Stejné riziko jako u ostatní populace. Tak jsme dělali mrtvého brouka a syna do školky vzali, doktorka napsala očkován podle očkovacího kalendáře. Ale MMR první dávku má, a na druhou se chystáme, tam to považuji za smysluplnné. Prosím o zachování anonymity z důvodu neočkování TBC.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >