Reklama

Priorix a TBC jak ne/očkovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mendozka
Nováček 7 příspěvků 13.02.17 17:49
Priorix a TBC jak ne/očkovat

Zdravím maminky, dcera má 2,5roku a měla by dostat první dávku MMR a také TBC, jelikož spadáme dle dotazníku do rizikové sk.-zde první nejasnost, manžel je sice cizinec, ale ve své rodné zemi nebyl 15let a cestovat tam nemáme v plánu, k nám také nikdo nejezdí, tak kde je to riziko? Na druhou stranu vidím tuto vakcínu z hlediska NÚ jako menší zlo než MMR, ve které nevidím prospěšného nic. Ovšem doktorka nás tlačí vše naočkovat do nástupu MŠ, jinak nás prý nepřijmou. Chce dát v březnu tbc a v srpnu mmr. Měli jste to někdo podobně? Jak to snášeli děti? Mám z těch NÚ strach :pocitac:

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 17:53

Syn má MMR podle očkovacího kalendáře a TBC navíc a vše bez reakce…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 13.02.17 18:01

Bez reakci vse. Mmr před druhým rokem, navíc ma meningokoka b a pneumokoky. Druhy syn dostane to samé. Časem ještě oba klistovku. Ja jsem pro očkováni a ano do státní školky potřebuje očkováni

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 13.02.17 18:21

TBC nemáme, MMR jsem odkládala na 2 roky. První dítě očkované v 24 měsících a v podstatě bez reakce, jen 9. ten teplota kolem 38-38,5. Druhé dítě očkované v 28 měsících a reakce přišla taky 9. den, ale taková, že se z toho kluk skoro 3 týdny vzpamatovával, encelopatický pláč… doktorka hlásila na SÚKL, zaznamenáno v kartě, kontraindikace pro další očkování. Přeočkování mladší syn už mít nebude, starší jej zatím nemá taky, ale tam naočkujeme asi v těch 7 letech. V 5 letech měl očkovaný potom Boostrix.

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 13.02.17 18:41

Malej mel TBC naockovany ve 14 mesicich, MMR o 4 mesice pozdeji, oboji naprosto bez problemu, zadna reakce.

samurajka
Kecalka 430 příspěvků 13.02.17 19:50

Také jsme dostali indikaci k TBC, ale odmítli jsme.

Příspěvek upraven 11.01.18 v 21:19

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 19:54

Radila jsem se před téměř dvěma roky (když to pro nás bylo aktuální)pros­třednictvím emailu s významnou lékařskou kapacitou (myslím že to byl lékař ze stránek vakciny net, ale jméno už nevyhledám, měla jsem jiný email a zapomněla heslo) a bylo mi potvrzeno, že očkování proti TBC u dětí nad 1 rok je zcela neúčinné a že nám ho takhle pozdě vůbec nedoporučuje. Nejlepší účinnost má u dětí v šestinedělí a jinak maximálně do jednoho roku. Syn měl už rok a půl. Že prý možné negativní účinky jsou příliš velké a přínos defakto žádný. A navíc ta vakcina je proti starým kmenům tuberkulozy, které se už vyskytují minimálně a proti novým ještě vyvinuta nebyla. Tak jsme ji nedali, i když jsme také „rizikoví“. Manžel se narodil v cizině, ale také tam víc jak patnáct let nebyl, a ten lékař nám říkal, že prý to zákonné ustanovení se špatně vykládá, že jeho důvod má být prevence rizika a jaké prý my jsme riziko, když ani do ciziny nejezdíme? Stejné riziko jako u ostatní populace. Tak jsme dělali mrtvého brouka a syna do školky vzali, doktorka napsala očkován podle očkovacího kalendáře. Ale MMR první dávku má, a na druhou se chystáme, tam to považuji za smysluplnné. Prosím o zachování anonymity z důvodu neočkování TBC.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama