Reklama

Priorix, ale pořád má rýmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 10.01.17 19:11
Priorix, ale porad ma rymu

Syn ma jit na druhou davku Priorixu. Mel porad rymu, ale ted uz je to 2 tydny, co je zdravy. Nekdy ma ale po probuzeni nudlicku, ale behem dne uz je to ok a je bez nudle. Podle me uz to lepsi nebude. Naockovaly byste nebo mam jeste pockat? Za mesic uz vyprsi termim na tu druhou davku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 10.01.17 19:15

Ne, pokud není 100% zdravý, neočkovala bych.
Edit: kolik mu je, že vyprší druhý termín? :think:

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 10.01.17 19:16

Já bych nedala. Syn měl první dávku někdy asi před rokem? Už ani nevím a fakt to neřeším. Termín na druhou dávku vypršet nemůže.

PetrušeKl
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 10.01.17 19:17

Tak já už bych asi očkovala, ale samozřejmě nejsem doktor. Spíš si říkám, že nějaké jedno utření nosu za den není rýma. Pokud už je 2 týdny ok a na první dávku žádná extra reakce nebyla, tak bych naočkovala. Nás čeká brzy první dávka s dcerou a taky furt čekám, až bude ok!

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 10.01.17 19:17

Dcera je 2 roky po prvním očkování a ještě žádný termín neprošvihla :lol: Teď v době chřipek a jiné havěti bych neočkovala. Počkala bych na jaro a teplo.

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 7 inzerátů 10.01.17 19:18

Taky bych počkala na 100% zdraví, klidně až na jaro, nemá cenu riskovat.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 10.01.17 19:26

@PetrušeKl taky čekám, už přes rok :mrgreen: dneska mi od doktorky přišla sms, ale má zase smůlu, minulý týden jsem se starala o mamku s chřipkou, tak čekám, jestli jsem ji chytila :lol:

medunka23
Kelišová 6779 příspěvků 10.01.17 19:27

U Prorixu je tuším nutné dodržet ten minimální rozestup :think: jinak ja se zrovna včera bavila s pediatrou o očkování mladší, která diky té starší ještě není vůbec naockovana, starší pořád tahala domu nejake virozy. No pediatra mi na to řekla, že vseobecne nerada ockuje v zimě v době dušičkových onemocnění

koala123
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 10.01.17 19:36

Nam rekla, ze druha davka musi byt max do roka od prvni. Je mu dva a pul. Jeste ji zitra zavolam. Bojim se, ze i ted muze neco chytit, kdyz je to vsude sama chripka.

koala123
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 10.01.17 19:39

@Tamtama Je mu dva a pul. Pry ma byt druha davka nax rok od prvni :nevim:

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 10.01.17 19:47

Taky mě zajímá ten rozestup :-) Syn dostal první dávku ve dvou letech a na druhou půjdeme až před školou a nic neprošvihneme. Stejně to má být podle té vyhlášky změněné, že bude ta druhá dávka posunutá (6-7 let věku). Takže já bych s tím nepospíchala…

Marcelka146
Kelišová 5038 příspěvků 10.01.17 19:48

Dcera 1.davka 2 a ctvrt roku a nyni 5 let a 2.davku jeste nema.Ted ma rymu, takze jak pujdu na 5-letou prohlidku, kde se ma preockovavat Hexa, tak taky smula.Ma Hexa limit?

Billi
Nadpozemská drbna 25814 příspěvků 10.01.17 20:00

Nedala bych. Všude jsou chřipky a je to živá vakcína, tu bych dala jen 100% zdravému dítěti. Navíc nevyprší. Tím mi hrozila u prvního, psala jsem si o tom i s Petrášem a ten mi to potvrdil.
Jinak já mám 2,5letého, nemá ani první dávku a s doktorkou jsme domluvené, že první dávku dáme před školkou a druhou dáme kolem první třídy.

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 10.01.17 20:02
@koala123 píše:
Nam rekla, ze druha davka musi byt max do roka od prvni. Je mu dva a pul. Jeste ji zitra zavolam. Bojim se, ze i ted muze neco chytit, kdyz je to vsude sama chripka.

v jiných státech se přeočkovává až v pozdějším věku a v ČR se to má také měnit. Paní doktorka ti vědomě kecá. Asi máš tu samou jako já :jazyk: Mrkni na net.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31619 příspěvků 10.01.17 20:10
@koala123 píše:

to je tda doktorka pěkně blbý, nvím, jeslti by bylo horší, pokud by to nevěděla, nebo pokud vás zkouší. v blízké budoucnosti se má měnit očkovací kalendář, že první dávka do 18m, a druhý mezi 7. a 8. rokem. na Slovensku se běžně očkuje první někdy mezi 1.-3- rokem, nvím, kdy přesně, ale druhá až ve 12 letech. naopak když se dá druhá později, bud mnohem dýl chráněnej. jedna dávka mu na několik let poskytuje plnou ochranu, takže se bát nemusíš(když teda pominu, že očko nemusí fungovat vůbec u někoho, ale to by nespravila ani 2. dávka), pokud dostane teď obě, bude na prahu puberty patrně bez protilátek, když teď jednu, a za několik let až druhou, ochrání ho to podstatně dýl…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama