Priorix - druhá vakcína - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
EINNER
Kecalka 127 příspěvků 28.10.14 21:37
Priorix - druhá vakcína - zkušenosti

Ahoj holky,
malý byl cca v 18 měs. očkován proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám Priorixem. Potom byla jeho reakce na očkování dost hrozná (i když na předešlou hexavacínu reagoval téměř bez problémů). Desátý den po očkování měl 3dny a 3 noci horečky přes 40 a potom byl skoro dalších 10 dní bez teplot, ale tak podrážděný, uplakaný, agresivní a protivný od rána do večera, že jsem myslela, že skončím na psychiatrii. Bylo to opravdu extrémně náročné. Proč to píši?
Doktorka mi říkala, že bych nyní kolem 2 let měla přijít na druhou vakcínu Priorixu a fakt se po této zkušenosti bojím. Často však v okolí slyším, že u druhé vakcíny se už nemusím tak bát, že průběh bude určitě méně extrémní apod.
Jaké prosím máte zkušenosti Vy hlavně s druhou vakcínou s porovnáním s tou první?
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Křováček
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 28.10.14 21:42

Tak na to si pockam na odpovedi. Maly mel po prvni vakcine „zardenky“, „spalnicky“, natekle uzliny a rozhozenou krev, rapidni pokles krevnich desticek, nesmel se prastit. Druhe davky se fakt bojim.

Edit. Ne krvinek, desticek :mrgreen:

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 28.10.14 21:45

@EINNER Stejně hnusnou jako po první dávce, zhruba jako u vás. Dostala ji ve více jak třech letech.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 28.10.14 21:45

Zkušenosti nemám, syn přeočkovaný ještě není. Od první vakcíny uběhl rok a půl. My ani na tu první, naštěstí, neměli nějaké výraznější reakce. Byl očkovaný až ve 2 letech a měl asi dva nebo tři dny teplotu, toť vše. Zato jsme třeba měli hnusnou reakci po poslední hexe. Ale pokud na tom byl takhle, klidně bych to odložila a na přeočkování se nehrnula.

Lennia
Závislačka 3046 příspěvků 28.10.14 21:45

My teda máme za sebou zatím 1. várku (ve 25 měsících), ale doktor říkal, že stačí když přijdeme na tu 2. klidně až před školou - třeba v 5 a půl letech.

Tarinka
Echt Kelišová 8351 příspěvků 28.10.14 21:46

Tak naše malá měla po první dávce taky hroznou reakci, horečky jak hrom, vůbec nespala, jenom na mě, pak už jsme ji museli dát do auta a vozit dvě hodiny po okolí, aby aspoň trochu odpočinula… no a druhá dávka byla bez reakce :)

BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 28.10.14 21:48

My jsme v Anglii a mame trosku jinej ockovaci program. Mala ma obe vakciny priorixu za sebou. Je ji 16 mesicu. Po prvni injekci ji natekla noha a bolelo ji to, takze jsme chladili a u 2. ani neplakala u pichnuti a nemela zadne vedlejsi ucinky. Jak pises, u priorixu se muze stat, ze se cca kolem tydne vyloupne horecka a vyrazky, ale neni to nic, ceho bych se bala :) Kazdy dite je jiny, takze tezko rict, ale u nas se zatim potvrdilo, ze 2. davky snasi vzdycky lip…

jinak se tu urcite setkas i s nazory, ze neockovat atd..,

Příspěvek upraven 28.10.14 v 21:50

vlker
Závislačka 2583 příspěvků 28.10.14 21:48

Taky neporadím a sama jsem zvědavá na odpovědi. Naše byla zase strašně opruzená, že jsem musela sundat plínku a naučit ihned na nočník, 14 dnů na zabití, přestala sama usínat, uspávám teď v průměru hodinu :roll:. V noci se budila se strašným křikem… Kdybych měla znovu očkovat, tak určitě počkám.

PS: holky, bylo by asi fajn napsat tyto děsné reakce dětí na adresu výrobce, mají to i přímo v příbalovém letáku priorixu. Těch dětí s potížema mi přijde celkem dost…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65072 příspěvků 28.10.14 21:49

@EINNER Tak u nás byla podobně bouřlivá reakce na hexu, několik dní teplota přes 39 a víceméně furt spal… s dalšími to bylo podobné a pak na priorix vůbec nic, ani na první ani na druhou.

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 28.10.14 21:51

Po prvni davce reakce taky silena, 3 dny vysoky horecky a pak silena vyrazka uplne vsude, proste normalne ty spalnicky nebo zardenky prodelala. Dnes je mala presne 7 dni po druhe davce a zatim nic, jen trosku hur spi, tak uvidime. Po prvni davce to zacalo prave 7 dni po podani, tak doufam, ze uz nic horsiho neprijde.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 28.10.14 21:52

@EINNER Průběh nebývá takový, naše třeba nereagovala nijak. Ale nikdo ti to nezaručí. S hexou to nemůžeš srovnávat, to je úplně jiná kategorie.
Znám případ, kdy se další dávka nedávala. Malý byl po vakcíně nemocný, měl 2× antibiotika, fakt děs. Dostával se z toho snad měsíc.

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 28.10.14 21:53

My zas zadna reakce na hexu, ale Priorix katastrofa…

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 28.10.14 22:02

U nás měla dcera na první dávku (ve 27m) reakci hnusnou - taky horečky 3dny a noci, pak se začala počurávat a přestala mluvit, bylůa apatická. Měsíc se dávala dokupy…
Druhou dávku dostala přesně po roce a reakce žádná :nevim:

@Janinka1983 hexu a MMR nesrovnávej, je to úplně jiný princip očkování.

PID
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 28.10.14 22:06

Po 1.davce Priorixu mel syn vysoke horecky asi az po 7-10 dnech. Bala jsem se druhe davky, ale po druhe davce nemel reakci zadnou. Ockovany byl ve 2 letech. Ockovali jsme Priorix-Tetra.
Doktorka mi tehdy rikala, ze vetsina deti miva reakci po 2. davce mirnejsi nez po prvni davce. :nevim:

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 28.10.14 22:12

@atominnka Jiny princip ockovani? Mne to prijde stejny, proste se do tela pichne puvodce nemoci a imunita buduje protilatky :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >