Priorix - mohu chytit zarděnky od dítěte?

2344
19.3.16 15:13

Priorix-mohu chytit zarděnky od dítěte?

Malému je 18 měsíců a naočkovali mu Priorix. Jsem v osmém týdnu těhotenství a teď mě vyděsilo, jestli od něj nemohu chytit třeba zarděnky. Doktor říkal, že se dítě může lehce osypat. Já jsem neprodělala žádné dětské nemoci, ani proti nim nejsem očkovaná 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
19.3.16 15:15

Ptala jsem se na toto Petráše kdysi když jsem očkovala malého byla jsem taky těhotná - ale až při druhé dávce - tedy boostru. Říkal že přenos po očkování je minimálně přenosný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
19.3.16 15:17

@koala123
Ahojky, mě očkování odkladali právě kvůli těhotenství.. Ale neboj, prý je strašně nízké riziko, že by si se nakazila. Držím palce, ať je to ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.3.16 15:19

A jak dlouho by malý mohl být infekční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18210
19.3.16 15:26

Nechapu, jak mohl doktor nackovat, kdyz tehotenstvi je kontraindikaci k ockovani. Hlava mi to nebere. Je mi lito, ze ani maminky to nezajima…

Priorix se nesmí aplikovat v průběhu těhotenství, nežádoucí je i otěhotnění v průběhu 3 měsíců po očkování.

Příspěvek upraven 19.03.16 v 15:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.3.16 15:28

@LindaPraha On věděl, že jsem těhotná, šla tam s malým moje mamka a říkala mu, že právě já nešla, že jsem v prvním trimestru, tak abych něco nechytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10700
19.3.16 15:34

@koala123 psala jsem kvůli tomu loni na jaře dotaz do očko centra v Motole, odpověděli mi, že přenos možný není.
Ale já pak staršího stejně naočkovat nenechala, i když z jiných důvodů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20173
19.3.16 15:34

@koala123 Dítě může mít reakci na očkování, nicméně nemoc u něj neprobíhá! Takže nemůžeš nic chitit. To je jako by se někdo bál, že když Ti naočkují TBC, tak okolí chytí tuberu. Ženský, myslete trochu! Očkování živou vakcínou není totéž, jako akutně prodělávné onemconění. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
19.3.16 15:38

@LindaPraha těhotenství je kontraindikace, když chcete naočkovat těhotnou ženu. Není to když chcete naočkovat dítě těhotné matky. Je to v příbalovém letáku napsáno trochu nešťastně. A očkované dítě může vylučovat virus asi desátý až 17. den po aplikaci, při hygieně přebalování by mělo být vše ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
19.3.16 15:41

Velmi často se stává, že těhotná maminka má dítě ve věku plánovaného očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Riziko z přenosu vakcinačních virů je vysoce malé a v případě, že k němu dojde, pak riziko vlivu na vývoj těhotenství nebo plodu není žádné. To bylo prokázáno mnoha studiemi a epidemiologickým sledováním ve velkých souborech.

Zdroj vakciny.net

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
19.3.16 15:47

@koala123 Klid ve studiích k vakcíně nedošlo k přenosu zarděnek na těhotnou matku a u embryí/plodů, u kterých došlo k potratu (z jakéhokoli důvodu) nebyl zjištěn očkovací virus. A můžu se zeptat, proč nejsi očkovaná, v ČR se očkuje od roku 1969 a to už je 47 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28698
19.3.16 15:48

@koala123
Info od Petrase:
MMR očkování dítěte nikterak neovlivňuje zdravotní stav jeho blízkého okolí, tj. těhotné matky nebo novorozence. Toto bylo prokázáno mnoha studiemi a sledováním. Jen ve velmi vzácných případech byl prokázán přenos vakcinačního viru na osoby v blízkém okolí očkovaného dítěte, ale i v těchto ojedinělých případech nebyl pozorován negativní vliv na vývoj těhotenství nebo plodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.3.16 16:01

@Svistice takže myslíš, že když děti mají často po tomto očkování vyrážku, že je to prostě vyrážka jako reakce, která může být i u jiného očkování a nejsou to prostě rovnou zarděnky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.3.16 16:02

@Aiky Zarděnky jsou kožní projev, ne? Když se mu objeví pupínek, děcko na vše sahá, těžko se ubráním nákaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.3.16 16:03

@LindaPraha Neočkoval mě, ale moje dítě. Promiň, jestli jsem to napsala nesrozumitelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama