Priorix ve 13m, hnusná reakce

1341
26.5.20 14:20

Priorix ve 13m, hnusná reakce

Ahoj,
dcera byla minulý čtvrtek na očkování Priorixem. Na otázku, proč by jí měla dostat tak brzo (všechny děti z okolí dostávaly 1. dávku v rozmezí 18-24m) doktorka řekla, že od roka se může, tak jí píchá takhle hnedka. Nebála jsem se, všechny hexy zvládla bez jakéhokoliv reakce. No ale teď po Priorixu to začlo. Včera, 4 den po, začala protivnost, návaly vzteku kdy se prohýbá do oblouku (to vůbec neznám, dcera je sice divoká, ale od rána do večera se nonstop usmívá, no teď už ne), dnes začala vrávorat, sice ještě nechodí, ale kolem nábytku lítá jak profesionál, teď padá, při lezení taky x krát spadla do strany, neudrží rovnováhu, z ničeho nic vykřikuje, má jakoby tiky- hází hlavou, má trhané pohyby, tohle vše několikrát za den vždy na pár vteřin, jinak je normální. Volala jsem doktorce, prý to z očkování určitě není (to určitě) a mám jí jen pozorovat. Vedlejší účinky nikam hlásit nechce, když to prý není z vakcíny, přitom takováhle neuro reakce by se měla hlásit okamžitě, ne? No, co dělat dál? Jde nějak doktorku donutit zapsat to do anamnézy, aby dcera nemusela na další dávku? Hrozně se bojím, že jí tohle chování už nepřejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
231
26.5.20 14:25

Změnit pediatra. Nechápu, že to cpe dítěti už takhle brzo. Skoro vždycky, když čtu o špatných reakcích na Priorix, tak je to takhle u menších dětí. A co se týče ty reakce, tak já bych asi zavolala někam na neurologii a optala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19897
26.5.20 14:26

@Kristynka22 co jsem četla, většinou je to do 3 týdnů přejde ta vzteklost. A nechci strašit, ale takové ty vedlejší příznaky jsou až 10-12. den :? Kluk to má za sebou čtrnáct dní a snad ani nic z toho neměl. Naše doktorka, že prý očkuje až chodící děti, dělala jsem mrtvýho brouka a dostal to na roce a půl. Jinak se snažím ho tolik nepozorovat, je fakt, že třeba dnes spí už tři hodiny přes oběd. Stejně s tím nic neudělám. Jo a už je nové očkovací schéma, až někdy v šesti letech je druhá dávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
26.5.20 14:30
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
26.5.20 14:30

A fakt to je z očkování? Takhle brzo žádné vedlejší účinky nejsou, to až tak 10-14 dní po očkování :think: nicméně nechápu proč to očkuje tak brzo, měla si ji to nechat odložit, nutit te do toho dr nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
26.5.20 14:31

Moje malá byla na očkování, když jí bylo 15 měsíců. V noci se budila s pláčem (velkým pláčem),což normálně nedělala. Ale trvalo to měsíc a pak uz nic. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
26.5.20 14:31

Už bych byla na neurologii, tohle už mi nepřijde jako uplná sranda :nevim: U doktorky trvej na zapsání do karty - máš na to plné právo. A NU nahlaš na SÚKL, pokud to doktorka nebude chtít udělat sama.
No a u dcery bych zahájila nějaký detox - např. homeopatii, čínské byliny… pokud tomu věříš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
26.5.20 14:32

@Bubla Bůčková pardon, to jsem nechtěla napsat :D malej to dostal před 9 dny a zatím nic. Vzteklej je normálně, takže to nepřipisují očkování :lol: ale to tři hodinový spaní závidím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
26.5.20 14:34

@Kriss Tina Tak samozřejmě jistotu že je to z očkování nemám a nikdy mít nebudu, ale nikdo mi to nevyvrátí, protože jak jinak se vysvětlí takovéhle chování po naočkování, když nic z toho před tím neměla? Vzteklost by se třeba vysvětlit dala, ale ztráta rovnováhy, tiky, zvláštní vykřikování??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
26.5.20 14:35

@Kristynka22 tak jeďte na neuro, když vaše dr odmítá spolupracovat a hledej si jiného pediatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18638
26.5.20 14:37

@Kristynka22 natoč ty projevy a zavolej na neurologii ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14801
26.5.20 14:41

Natoč to, objednej se na neuro, trvej na zápisu do karty u dr. „Na přání matky zapisuji to a to…“.
Druhou dávku dávat nemusíš, když nechceš, a ani pro školku druhou dávku nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68980
26.5.20 15:01

No u MMR bych cekala reakce asi az po tech 10-14 dnech, tak pockej, jak se to vyvrbi dal. Vzteklost muze nastat i tak a pozor, aby to vravorani a tiky nebyly jineho puvodu. To by chtelo objasnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
26.5.20 15:09

Dcera měla očko v 18mes. Vše ok. 10 den plačtivá. Syn 15mes. A vše v pohodě. Úplně jsem zapomela, že byl očkovaný :lol:. Žádná reakce ani u jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
26.5.20 15:14

Změnila bych pediatra, dítě by před očkováním mělo stabilně chodit a aspoň trochu mluvit. Ošklivou reakci měl starší syn, měl vysoké horečky několik dní, vůbec nešly srazit. Dcera byla v pohodě, měla jen pár dní zvýšenou teplotu, oba byli očkovaní kolem 18 měsíců. Nejmladší dítko zatím očkované není, je mu 21 měsíců a dr zatím radí počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat