Připadá vám to jako viróza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajena16
Stálice 61 příspěvků 30.07.19 15:56
Připadá vám to jako viróza?

Dobrý den maminky
Prosíme o pomoc
Kamarádky syn 8let už týden nadměrně spí, od minule středy i zvraci. Před 14dny byli na Maltě. Trpí také bolesti hlavy. V pátek byl u doktorky a ta vzala moc, crp a vše OK. Prý viróza. Pak mírné zlepšení a v neděli opět. Teplota až 38. V pondělí opět doktor - dokonce i usnul v čekárně. Vyzvraci se a do 15min spi. Vzala krev, moc. Dnes výsledky krve a prý žádný nález.
Nepřipadá mi to tedy v pohodě. Ani jako viroza. Prosím nesetkal se s tím někdo?

Reakce:
Megerka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 30.07.19 15:59

Normální to není a pokud není vysoké CRP jedná se o virovou infekci nebo o nějakou atypickou bakteriální, ale už dávno měl být za této situaci na infekčním!

Megerka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 30.07.19 16:00

Rozumím tomu, že tento stav je už 14 dní?

Ajena16
Stálice 61 příspěvků 30.07.19 16:02

@Megerka ano skoro 14dni. U doktora byli v pátek a včera. Akorát vzala crp, krev, moc a prý aby hodně pil.

Megerka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 30.07.19 16:07
@Ajena16 píše:
@Megerka ano skoro 14dni. U doktora byli v pátek a včera. Akorát vzala crp, krev, moc a prý aby hodně pil.

Tak to vůbec není v pořádku. Nejlepší bude popadnou kluka a jet na dětskou pohotovost, popřípadě rovnou na infekční. Popsat stav, že trvá už 14 dní a předcházel mu pobyt na Maltě. Týden bych ještě jako virózu brala, ale 14 dní fakt ne.

Vemas
Kelišová 5681 příspěvků 30.07.19 16:46

Jela bych nekam na pohotovost. Meli by ho poradne vysetrit

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 17:04

Jela bych na pohotovost.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 30.07.19 17:27

Od minulé středy? To je týden. Věděla doktorka, kde byli? Na pohotovost to moc nevidím, ale možná dětské nebo infekční oddělení v nemocnici.

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 30.07.19 17:45

Tipla bych to na zápal mozkových blan či něco podobného..pokud je takto unaven, zvrací a na bolesti hlavy s teplotou…

sediza
Závislačka 2794 příspěvků 30.07.19 17:48

Já už bych byla na infekčním na Bulovce vzhledem k tomu, že si to přivezl z Malty.

Megerka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 30.07.19 17:53
@Havlova píše:
Od minulé středy? To je týden. Věděla doktorka, kde byli? Na pohotovost to moc nevidím, ale možná dětské nebo infekční oddělení v nemocnici.

14 dní, už jsem se ptala a infekční je nutné

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 30.07.19 19:25
@Megerka
Dobrý den maminky
Prosíme o pomoc
Kamarádky syn 8let už týden nadměrně spí, od minule středy i zvraci. Před 14dny byli na Maltě. Trpí také bolesti hlavy. V pátek byl u doktorky a ta vzala moc, crp a vše OK. Prý viróza. Pak mírné zlepšení a v neděli opět. Teplota až 38. V pondělí opět doktor - dokonce i usnul v čekárně. Vyzvraci se a do 15min spi. Vzala krev, moc. Dnes výsledky krve a prý žádný nález.
Nepřipadá mi to tedy v pohodě. Ani jako viroza. Prosím nesetkal se s tím někdo?

Před 14 dny na Maltě, týden spí a od středy zvrací. Navíc, pohotovost slouží 1 lékař, u nás v nemocnici nějaký obvodní pediatr, v noci 1 nemocniční na 2 patra pediatrie a pohotovostní ambulanci. Je lepší vyrazit ve dne na infekční nebo dětské odd., je tam víc lidí i dostupných vyšetření.

Megerka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 30.07.19 19:32
@Havlova píše:
@Megerka
Dobrý den maminky
Prosíme o pomoc
Nepřipadá mi to tedy v pohodě. Ani jako viroza. Prosím nesetkal se s tím někdo?
Před 14 dny na Maltě, týden spí a od středy zvrací. Navíc, pohotovost slouží 1 lékař, u nás v nemocnici nějaký obvodní pediatr, v noci 1 nemocniční na 2 patra pediatrie a pohotovostní ambulanci. Je lepší vyrazit ve dne na infekční nebo dětské odd., je tam víc lidí i dostupných vyšetření.

@Megerka ano skoro 14dni. U doktora byli v pátek a včera. Akorát vzala crp, krev, moc a prý aby hodně pil.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 30.07.19 19:42

Od minulé středy do úterý prostě 14 dní není. Buď neumím počítat já nebo zakladatelka. Ale i tak bych šla jinam než na pohotovost, opravdu tam není taková možnost vyšetření jako během dne. Samozřejmě, kdyby se začal zhoršovat, je to něco jiného.

Megerka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 30.07.19 19:55
Středa 24. července není
@Havlova píše:
Od minulé středy do úterý prostě 14 dní není. Buď neumím počítat já nebo zakladatelka. Ale i tak bych šla jinam než na pohotovost, opravdu tam není taková možnost vyšetření jako během dne. Samozřejmě, kdyby se začal zhoršovat, je to něco jiného.

zítra to bude 14 dní… minulá středa myslí 17. července, proto jsem se na to ptala, ale fakt to nemění nic na situaci, kdy dítě mělo být dávno odborně vyšetřeno na infekčním nebo lůžkovém dětském a takového PLDD bych osobně nakopala někde. Bolest hlavy a spavost jsou dost varovné příznaky.

Váš příspěvek
Reklama