Připadám si jako bych umírala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 18:04
Připadám si jako bych umírala

Zdravím. Nevím si už opravdu rady tak píšu jsem jestli jste se tady někdo nesetkal s něčím podobným aby jsem se mohla alespoň odrazit v tom jak si pomoct. Moje zdravotní potíže mi totiž připadají jako nějakej problém se štítnou žlázou jenže u endokrinologa budu čekat přes pul roku na vyšetření, bylo problém se k nějakému vubec dostat aby mě alespoň dal do poradovníku. Potřebovala bych do tý doby alespoň nějaké domácí rady jak si zlepšit svuj stav nebo případně jakého jiného doktora ještě vyhledat, protože nevím stoprocentně zda se jedná o štítnou žlázou, to mi musí potvrdit lékař. Opravdu se cítim jako bych umírala a neumím takhle fungovat ještě pul roku v práci ani v rodinným životě. A to nemám doma mnoho povinností ani nemám náročnou práci. A já jsem přesto pořád unavená. Je jedno jestli spím 5, 8, 10, 12 nebo třeba i 15 hodin pořád jsem unavená. Další věc je že minimálně jednou týdně se probudím s takovými šílenými pocitmi, jen otevřu oči a už pláču, pociťuju strašnou úzkost, depresi, doslova myšlenky na sebevraždu, sebenenávist, pocit, že nic nemá smysl v životě - a to bez příčiny. Tehdy nejsem schopna ani vstát z postele a tenhle psychickej kolaps trvá minimálně 3 až 6 hodin. Ale jindy se mi to nestáva jen ráno a ne každej den a přitom nemávám takovéhle pocity nikdy jindy během dne a nemám k tomu ani duvod. Dále je to chronická rýma už od října. Bolesti břicha. Střída se u mně prujem a zácpa pořád dokola. Mávám i častý migrény, které mě vždy sklátí do postele na celej den. Bolesti zad. Bolesti kloubu a svalu. Někdy se mi taky těžko dýchá. Mám problémy se soustŕeděním a hodně zapomínám. Mám sucho v ústech a doslova záchvaty žízně, časté močení - cukrovku nemám, to už jsem s dr. řešila a vyloučilo se to. Menstruační bolesti šílené počas celých pěti dnu. Nízkej tlak, pořád mi je zima, teď v zimě mám pocit že umrznu a to nosím i 5 vrstev když někam jdu. Doma se taky klepu. Taky mám suchou kuži a vlasy mi dost padají. A problémy s usínáním a se spaním celkově. A tohle trvá už téměř dva roky. Cukrovka se vyloučila a teď čekám na vyšetření tý štítný žlázy. Chci změnit i dr., protože mám pocit, že každej problém větší než chřipka neumí řešit. Jenže nevím jestli je zrovna teď dobrej nápad měnit lékaře. Už sklouzávám k tomu že si začínám myslet, že jsem snad prokletá, ale od těch myšlenek si snažím udržet odstup, nevěřím moc na takový věci a už si stejně připadám jako blázen… :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 06.01.19 18:07

A kolik Ti je let?

GabinkaCh
Závislačka 3039 příspěvků 06.01.19 18:07

Chodila bych k lékaři dokud nezjistí co mi je 8o to fakt není normální

vokishka
Extra třída :D 13259 příspěvků 06.01.19 18:08

základní odběry na štítnou žlázu může udělat i obvodní.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 06.01.19 18:09

A co psychiatr? Zvážila bych i tuhle možnost.

ivašot.
Kelišová 6888 příspěvků 06.01.19 18:09
@Anonymní píše:
Zdravím. Nevím si už opravdu rady tak píšu jsem jestli jste se tady někdo nesetkal s něčím podobným aby jsem se mohla alespoň odrazit v tom jak si pomoct. Moje zdravotní potíže mi totiž připadají jako nějakej problém se štítnou žlázou jenže u endokrinologa budu čekat přes pul roku na vyšetření, bylo problém se k nějakému vubec dostat aby mě alespoň dal do poradovníku. Potřebovala bych do tý doby alespoň nějaké domácí rady jak si zlepšit svuj stav nebo případně jakého jiného doktora ještě vyhledat, protože nevím stoprocentně zda se jedná o štítnou žlázou, to mi musí potvrdit lékař. Opravdu se cítim jako bych umírala a neumím takhle fungovat ještě pul roku v práci ani v rodinným životě. A to nemám doma mnoho povinností ani nemám náročnou práci. A já jsem přesto pořád unavená. Je jedno jestli spím 5, 8, 10, 12 nebo třeba i 15 hodin pořád jsem unavená. Další věc je že minimálně jednou týdně se probudím s takovými šílenými pocitmi, jen otevřu oči a už pláču, pociťuju strašnou úzkost, depresi, doslova myšlenky na sebevraždu, sebenenávist, pocit, že nic nemá smysl v životě - a to bez příčiny. Tehdy nejsem schopna ani vstát z postele a tenhle psychickej kolaps trvá minimálně 3 až 6 hodin. Ale jindy se mi to nestáva jen ráno a ne každej den a přitom nemávám takovéhle pocity nikdy jindy během dne a nemám k tomu ani duvod. Dále je to chronická rýma už od října. Bolesti břicha. Střída se u mně prujem a zácpa pořád dokola. Mávám i častý migrény, které mě vždy sklátí do postele na celej den. Bolesti zad. Bolesti kloubu a svalu. Někdy se mi taky těžko dýchá. Mám problémy se soustŕeděním a hodně zapomínám. Mám sucho v ústech a doslova záchvaty žízně, časté močení - cukrovku nemám, to už jsem s dr. řešila a vyloučilo se to. Menstruační bolesti šílené počas celých pěti dnu. Nízkej tlak, pořád mi je zima, teď v zimě mám pocit že umrznu a to nosím i 5 vrstev když někam jdu. Doma se taky klepu. Taky mám suchou kuži a vlasy mi dost padají. A problémy s usínáním a se spaním celkově. A tohle trvá už téměř dva roky. Cukrovka se vyloučila a teď čekám na vyšetření tý štítný žlázy. Chci změnit i dr., protože mám pocit, že každej problém větší než chřipka neumí řešit. Jenže nevím jestli je zrovna teď dobrej nápad měnit lékaře. Už sklouzávám k tomu že si začínám myslet, že jsem snad prokletá, ale od těch myšlenek si snažím udržet odstup, nevěřím moc na takový věci a už si stejně připadám jako blázen… :,(

Tak zakladní krevní rozbor na parametry štítné žlázy udělá obratem praktický lékař a pokud tam bude problém, tak tě určitě nějaký endokrinolog vezme dřív. Nakonec i na sono štítné žlázy si můžeš dojít jako samoplátce.

Uživatel je onlineHelca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 06.01.19 18:10
@ivašot. píše:
Tak zakladní krevní rozbor na parametry štítné žlázy udělá obratem praktický lékař a pokud tam bude problém, tak tě určitě nějaký endokrinolog vezme dřív. Nakonec i na sono štítné žlázy si můžeš dojít jako samoplátce.

Presne tak, i na krev si muzes zajit sama, a s vysledkem jit k lekari.

nozu
Extra třída :D 11957 příspěvků 06.01.19 18:11

základní vyšetření štítné žlázy může udělat i praktický lékař. Takže bych se domluvila s ním na kompletních rozborech krve. Migrénu řeš s neurologem atd. začala bych těmi komplexními vyšetřeními u praktika a zbytek podle výsledků řešit u odborníků. Pokud máš chronickou rýmu, byla jsi s tím na ORL? Mohou to být polypy v nose, ale třeba i alergie.

Uživatel je onlinerůžový achát
Kelišová 5775 příspěvků 06.01.19 18:12

Napada mě ulcerozní kolitida

debra.morgan
Kelišová 5287 příspěvků 06.01.19 18:12

zajdi si za obvodakem nebo jako samoplatce ;)

cuky_ducky
Povídálka 25 příspěvků 06.01.19 18:13

Nie som lekár, ale toto mi nepríde ako príznaky problémov so štítnou žľazou, resp. nebude to ten hlavný problém. Na tvojom mieste ako prvé navštívim psychológa, prípadne psychiatra, pretože mnoho z príznakov, ktoré popisuješ můžu byť psychického původu - neviem, či máš stres, či si prekonala nejaké ťažké odbobie alebo sa už u vás v rodine nejaké úzkosti vyskytli, začni ale určie na tomto mieste. A držím palce

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 06.01.19 18:15

Vyměň pratkika - základní rozbor hormonů štítné žlázy se dá dělat normálně v ordinaci.

Nemůžeš se objednat někam jinam - třeba i dál od tvého bydliště, ale aby tě vzali dřív?

Plus v mezičase zajdi na psychiatrii - tak jako tak se ti hodí antidepresiva jak před tím, než dostaneš léky na štítnou žlázu, tak během toho, než se hladiny léků usadí.

Ne proto, že by si byla blázen, ale proto, že prostě máš nejspíš rozházené hladiny všeho možného, včetně neurochemie. A rovnat hormony štítné žlázy a pak čekat, jestli se sama srovná neurochemie sebou nese daleko více psychického trápení, než rovnat oboje zaráz.

Příspěvek upraven 06.01.19 v 18:18

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 06.01.19 18:16
@cuky_ducky píše:
Nie som lekár, ale toto mi nepríde ako príznaky problémov so štítnou žľazou, resp. nebude to ten hlavný problém. Na tvojom mieste ako prvé navštívim psychológa, prípadne psychiatra, pretože mnoho z príznakov, ktoré popisuješ můžu byť psychického původu - neviem, či máš stres, či si prekonala nejaké ťažké odbobie alebo sa už u vás v rodine nejaké úzkosti vyskytli, začni ale určie na tomto mieste. A držím palce

Nejsi lékař a to co zakladatelka popisuje jsou vcelku učebnicové příznaky problémů snížené funkce štítné žlázy.

annasmyc
Kecalka 481 příspěvků 06.01.19 18:17

mamka kdysi měla podobné příznaky, byl to únavový syndrom (EB virus), léčili ji to antivirotiky a antidepresivy, trvalo to nějakou dobu, ale dostala se z toho a normálně funguje (se štítnou žlázou se taky léčila)

Uživatel je onlineHelca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 06.01.19 18:18
@Ou píše:
Nejsi lékař a to co zakladatelka popisuje jsou vcelku učebnicové příznaky problémů snížené funkce štítné žlázy.

souhlas! take nejsem lekar, ale se stitnou se lecim.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >