Připadám si jako z jiného světa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DeLonde
Povídálka 35 příspěvků 12.08.19 09:26
Připadám si jako z jiného světa.

Ahoj…
Možná to tu teď bude znít jako zpovědnice. Připadám si jako z jiné doby, světa. Od malinka miluji přírodu a hrozně mi chybí jít na krásnou louku, do lesa apod… A jezdit do hor x kilometru? To neni pro me. Zkratka a dobře proc to tu píši. :think:
Nedávno jsem tu narazila na diskuzi (a jsem tu cca jen týden) jestli se dá zvládat život s dítětem bez auta a šíleně mě zarazili docela časté odpovědi, že to nekdo nezvlada ani ve meste a bez ditete. :think:
Stejně tak…
Kolik žen mi řekne, že nepoužívá látkové pleny, protože je to náročné (při dnešních automatických pračkách a dalších možnostech). A pokud se chce, neni to ani tak nakladne jak spousty lidi rekne.
Kolik lidí ma zahradu a nepěstuje ovoce a zeleninu, protože by jim to narušilo jejich dobře střižený anglický trávník?
Kolik lidí koupí zas a znova další a další igelitku, když je tak lehké si vzít dnešní moc pěkné hadrové tašky (síťovou tašku ani nezminuji…to je tak nemoderni a prece nemusi kazdy vedet, co kupuji?)?
Abych si tady nehrála na svatou, tak neříkám, že jsem nějaká eko-bio žena a také nějaké té neeko věci využiji. Třeba jednorázové pleny dávám na cestování apod…
Neběhám a běhání ze srdce nesnáším, ale chodím den, co den se psem (jakožto člověk bez auta tak i k lékařům apod. chodím po svých) a ráda se zapojím do tohodle projektu…, protože ten les je děs běs!
https://magazin.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/
Proč? Protože si myslím, že to má smysl. Nemyslím jako spousty lidí na sebe a své pohodlí, ale na moji dceru, vnouče atd…Neříkám si: „Proč bych to jako měla uklízet po nějakém hajzlovi, co je nevychovaný a vyhodí kde co v lese.“ Ne! Půjdu a seberu to…, protože to udělá málo lidí. Méně nez odhodí. Udělám to, aby má dcera viděla jak se správně chovat k přírodě (vždyť kolik dětí by dnes řeklo odpadky fuuuuj!, ale nezapomeňte! Ty odpadky tam někdo hodil. Člověk - dospělý. A my můžeme udělat vše pro to, aby naše děti nebyly takový. Děti se totiž učí nápodobou.) Udělám to, protože bude krásnější pohled na svět…Je totiž smutné vidět všude okolo jen špínu, psí extrementy (jsou sice eko, ale kdyz je co 5 metrů tak nic moc) a všelijaké další hnusy. Musíme totiž každý začít sám u sebe, a pak až pomáhat druhým. Má otázka zní…To jsem doopravdy tak divná když chci aby mé děti, vnoucata atd. zili v lepsim svete? V krasnejsim, zdravejsim apod.?
Posledni dobou mam nějak depky ohledne toho co bude. :(
P. S: Díky za pozornost, kdo dočetl až sem. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 12.08.19 09:33

Dik za prednasku a za pozvanku, nevim co chces vedet. Kazdy se k tomu proste stavi jinak no. A ty s tim nic neudelas.

krajta
Kecalka 240 příspěvků 12.08.19 09:41

Máš pravdu, dnešní doba je plná magorů, bohužel :(. Podle lidí jsem divná, protože od dětství sázím stromy, uklízím nepořádek v lese. Nepoužívám ani plastové láhve a nádobí :pocitac: ani igelitky, bydlím na vesnici a všude dojedu na kole nebo mhd (ikdyž mi rodiče nabízeli že mi koupí auto, já ho nechci). Asi jsem divná, že se nikde nehoním autem, a potom stejně lidé v autě trčí v zácpě :mrgreen: a ničí ovzduší. :palec: To že se všechno kácí a ve městech betonuje, přírodě moc nepomůže :(.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:46
@DeLonde píše:
Ahoj…
Možná to tu teď bude znít jako zpovědnice. Připadám si jako z jiné doby, světa. Od malinka miluji přírodu a hrozně mi chybí jít na krásnou louku, do lesa apod… A jezdit do hor x kilometru? To neni pro me. Zkratka a dobře proc to tu píši. :think:
Nedávno jsem tu narazila na diskuzi (a jsem tu cca jen týden) jestli se dá zvládat život s dítětem bez auta a šíleně mě zarazili docela časté odpovědi, že to nekdo nezvlada ani ve meste a bez ditete. :think:
Stejně tak…
Kolik žen mi řekne, že nepoužívá látkové pleny, protože je to náročné (při dnešních automatických pračkách a dalších možnostech). A pokud se chce, neni to ani tak nakladne jak spousty lidi rekne.
Kolik lidí ma zahradu a nepěstuje ovoce a zeleninu, protože by jim to narušilo jejich dobře střižený anglický trávník?
Kolik lidí koupí zas a znova další a další igelitku, když je tak lehké si vzít dnešní moc pěkné hadrové tašky (síťovou tašku ani nezminuji…to je tak nemoderni a prece nemusi kazdy vedet, co kupuji?)?
Abych si tady nehrála na svatou, tak neříkám, že jsem nějaká eko-bio žena a také nějaké té neeko věci využiji. Třeba jednorázové pleny dávám na cestování apod…
Neběhám a běhání ze srdce nesnáším, ale chodím den, co den se psem (jakožto člověk bez auta tak i k lékařům apod. chodím po svých) a ráda se zapojím do tohodle projektu…, protože ten les je děs běs!
https://magazin.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/
Proč? Protože si myslím, že to má smysl. Nemyslím jako spousty lidí na sebe a své pohodlí, ale na moji dceru, vnouče atd…Neříkám si: „Proč bych to jako měla uklízet po nějakém hajzlovi, co je nevychovaný a vyhodí kde co v lese.“ Ne! Půjdu a seberu to…, protože to udělá málo lidí. Méně nez odhodí. Udělám to, aby má dcera viděla jak se správně chovat k přírodě (vždyť kolik dětí by dnes řeklo odpadky fuuuuj!, ale nezapomeňte! Ty odpadky tam někdo hodil. Člověk - dospělý. A my můžeme udělat vše pro to, aby naše děti nebyly takový. Děti se totiž učí nápodobou.) Udělám to, protože bude krásnější pohled na svět…Je totiž smutné vidět všude okolo jen špínu, psí extrementy (jsou sice eko, ale kdyz je co 5 metrů tak nic moc) a všelijaké další hnusy. Musíme totiž každý začít sám u sebe, a pak až pomáhat druhým. Má otázka zní…To jsem doopravdy tak divná když chci aby mé děti, vnoucata atd. zili v lepsim svete? V krasnejsim, zdravejsim apod.?
Posledni dobou mam nějak depky ohledne toho co bude. :(
P. S: Díky za pozornost, kdo dočetl až sem. :)

Tak to jsme asi z jiného světa obě. To, co píšeš, tak s tím se dost ztotožňuju- tím myslím, že souhlasím s Tebou a jsem ráda, že v tom nejsem sama. Každopádně z mých známých existuje víc takových lidí, asi na jaké vlně jsi, takové lidi k sobě přitahuješ nebo spíš je to tím, že máme stejné zájmy, tak se pohybujeme na podobných místech a akcích.

Pantalaimon
Kecalka 210 příspěvků 12.08.19 09:46

Nevím, mám to asi podobně jako ty, akorát z toho nemám depky…příroda si vždycky poradí, to jen my lidi si naivně myslíme, že ji ovládáme. Nekoukáš moc na zprávy? Mám někdy pocit, že chtějí aby se divák šel zabít hned po skončení relace :D

DeLonde
Povídálka 35 příspěvků 12.08.19 09:47

@krajta tak jsem rada, ze to nekdo nebere jako prednasku a nejsem „divna“ sama. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:47
azaleila
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 41 inzerátů 12.08.19 09:50

Souhlasim a jsem přístupná diskuzi na toto tema… zijeme za městem a dite mam…auto mam…aktivni řidič jsem… ale umim si predstavit ze bych se bez auta obešla… pleny jsem mela jednorazove - kdybych to mohla vratit jdu do latkovych… ovoce zeleninu si co nejvíce bereme od rodicu ze zahrádku atd…atd…

DeLonde
Povídálka 35 příspěvků 12.08.19 09:50

@Pantalaimon nekoukam na zpravy, ale venku kdyz jdu se psem koukam okolo sebe. Mozna je to takove zoufalstvi jen u nas. Nemyslim jen co se tyce lidi, ale co se tyce odpadku apod. :oops: Priroda si poradi se spousty veci, ale nevo ji dost trva, treba zrovna pleny. Neeko plena se rozklada x-let..plasty tez…A ja mam vim dal vic pocit, ze dalsi generace bude zit v odpadcich. Nemyslim si, ze pecovat o prirodu je k nicemu. Priroda nam ma slouzit, ale taky je treba se o ni starat a na necem ji to vratit ne? Ale jak rikam..asi je to jen par jedincu pohled. :nevim:

DeLonde
Povídálka 35 příspěvků 12.08.19 09:52

@azaleila to je to co rikam..Take nejsem 100% eko clovek, ale kazdy by mel mit alespon 2 veci jak usetri prirodu podle me. Me proste prijde hodne lidi, ze mysli jen na to, co je nebo bude za jejich zivotu a ne dalsich generaci. Proc taky, kdyz to neuvidi :( a takove obdobne argumenty slycham casto.

azaleila
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 41 inzerátů 12.08.19 10:13
@DeLonde píše:
@azaleila to je to co rikam..Take nejsem 100% eko clovek, ale kazdy by mel mit alespon 2 veci jak usetri prirodu podle me. Me proste prijde hodne lidi, ze mysli jen na to, co je nebo bude za jejich zivotu a ne dalsich generaci. Proc taky, kdyz to neuvidi :( a takove obdobne argumenty slycham casto.

No presne moje rec… pro vlastni klid alespon tridim odpad a nepoužívám igelitky…beru ovoce a zeleninu od rodicu a pěšky chodim co to jde… kdyz vidim plechovku od piva v lese otevírá se mi kudla v kapse :triumph:

krajta
Kecalka 240 příspěvků 12.08.19 10:17
@Pantalaimon píše:
Nevím, mám to asi podobně jako ty, akorát z toho nemám depky…příroda si vždycky poradí, to jen my lidi si naivně myslíme, že ji ovládáme. Nekoukáš moc na zprávy? Mám někdy pocit, že chtějí aby se divák šel zabít hned po skončení relace :D

Ty spíše asi málo koukáš kolem sebe :(. Příroda si samozřejmě umí poradit sama, ale jen do určité míry a ne když ji člověk neustále ničí. Nechápu třeba, proč se vymysleli plastové láhve a plast všeobecně, s kecy okolo, že to je lepší než sklo a že se bude recyklovat. No nevím, jestli jsou na recyklaci lepší skleněné láhve, které se umyjí a znovu naplní nebo plastová láhev, která se po prvním naplnění, zmačká, hodí do kontejneru a už nejde znovu použít a svět se začíná dusit plasty :,(.

azaleila
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 41 inzerátů 12.08.19 10:22
@krajta píše:
Ty spíše asi málo koukáš kolem sebe :(. Příroda si samozřejmě umí poradit sama, ale jen do určité míry a ne když ji člověk neustále ničí. Nechápu třeba, proč se vymysleli plastové láhve a plast všeobecně, s kecy okolo, že to je lepší než sklo a že se bude recyklovat. No nevím, jestli jsou na recyklaci lepší skleněné láhve, které se umyjí a znovu naplní nebo plastová láhev, která se po prvním naplnění, zmačká, hodí do kontejneru a už nejde znovu použít a svět se začíná dusit plasty :,(.

Presne jak pises…kecy okolo!
A s plasty si příroda asi tezko poradi :confused:

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18199 příspěvků 12.08.19 10:25
@DeLonde píše:
@krajta tak jsem rada, ze to nekdo nebere jako prednasku a nejsem „divna“ sama. :lol:

Divna nejsi, jen mas proste jiny zivotni styl :kytka:.Ale uprimne nemam rada, kdyz nekdo, kdo to ma jinak(nemyslim vylozene prasata a ignoranty),je lidma jako ty, povazovan za zhyraleho nelidu pomalu. V lese taky zvednu odpadky(uz x let nejdou videt skladky, jak byvalo driv bezbe),na louku chodim sbirat bylinky(naucil me to dedecek :srdce: ),prirodu rada mam, nakupuji u zemedelcu, dceru drzim od mala ve skautu, snazim se prirodne zit v ramci noznosti, ale ziju ve meste a dokonce nenam jen jedno svoje auto a pr.del si vozim rada, nepripadam si o to horsi matka, manzelka ci zena :nevim:.Prijde mi, ze zrovna toto nedokazes skousnout, viz reakce na zminenou diskusi :think:.Ale ja naopak v okoli i u sebe vidim pokrok ve vnimani vztahu k prirode. Rozhodne vic, nez pred takovyma 15rokama napr.,je to moderni ted a je to urcite super :pankac: A jako clovek pracujici ve stavebnictvi, muzu s velkym nadsenim rict, ze lide v dnesni dobe hledi na EKO pri ruznych realizacich. Respektive dnesni normy to vyzaduji.

DeLonde
Povídálka 35 příspěvků 12.08.19 10:30

@wildcherry ja ale nikoho neoznacuji za nelidu. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama