Připadám si k ničemu, nic neumím, nevím kam půjdu po RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 21:41
Připadám si k ničemu,nic neumím,nevím kam půjdu po RD

Ahoj holky, spíš bych se ráda vypovídala a možná tu dostanu sodu, že jsem úplně k hounu.Ale,v čer­vnu mi končí rodičák. A já si připadám naprosto k ničemu :( Mám jen maturitu v oboru gastronomie. Celá svá léta jsem pracovala jako servírka, tedy 7let. Již to dělat nechci. Práce přináší spoustu nevýhod a ne vždy vám nabídne HPP. Problém je, že nic jiného jsem nikdy nedělala. Vůbec nevím, kde se odpíchnout, kam potom půjdu. Pracovala jsem na RD asi půl roku brigádně, abych nezakrněla ale nedalo se to časově zvládat. Fin. nouzí netrpíme, pokud bych nic nenašla, není problém být nějakých pár měsíců doma.Ale já si nechci připadat nemožná.:(Vůbec nevím, kam půjdu. Již jsem přemýšlela klidně i o fabrice, nebo nějakým obchodě. Ale abych řekla pravdu, bojím se, že budu stále bouchat přesčasy a žádný rodinný život. Každou práci jsem sehnala jen přes známé. Na RD jsem si udělala jen řidičák, přemýšlela jsem klidně o nějakým kurzu, jenže nemám záruku, že mě zaměstnají. Měla jste některá podobný pocity? Zakl.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 19.01.18 21:46

A co zkusit např. vařit ve školní jídelně - to je k dítěti časově vhodnější.

g.sandova
Závislačka 3541 příspěvků 19.01.18 21:47

Já jsem na RD začala studovat obor, který jsem chtěla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 21:49
@g.sandova píše:
Já jsem na RD začala studovat obor, který jsem chtěla.

To je právě to, kdybych si alespoň udělala nějakou školu. Jenže já nejsem vůbec studijní typ:( Byla jsem šťastná, že jsem dala maturitu kdysi

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 19.01.18 21:49

Ja bych se odpichla.od pracovni doby, kterou chces travit v praci a az pak bych konkretne hledala.. urcite si sikovna a u ve fabrice se da sehnat pekna prace.
Ja treba delam v Preciose, jen ranni smeny, strasne me to bavi a chodim tam rada. Pokud vas netlaci prachy delala bych klidne neco za mene penez, ale abych byla hlavne spokojena a mela cas na rodinu.
Drzim palce pri vyberu
PS: urcite nejsi neschopna a prace ti urcite prospeje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 21:50
@Poštolka J píše:
A co zkusit např. vařit ve školní jídelně - to je k dítěti časově vhodnější.

Již jsem se ptala po známých, které z hospody zdrhli do školek. Zatím mají narváno, ty ženské si práci drží až do důchodu.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 19.01.18 21:52

Ano, měla.. Také mám maturitu v gastronomii, také dělám servirku, i po mateřské na zkrácený uvazek tzn. odvezu do školky, přijdu do prace, připravím restauraci na provoz, obsluhuji v době obědu a ve tři mizim do skolky…v červnu budou hledat hodně brigadnice do restaurací na obědy, zkus si to tak domluvit…Nějak extra mě to nenaplnuje ani nevydelava ale jsme diky manzelovi zabezpečení tak to dělám abych si doma nepripadala blbě…jinak se chystám na kurz úplně mimo obor a chci časem pracovat doma a být svým pánem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 21:54

To docela chápu a jsem na tom podobne. Vysokou jsem nedodelala, s gymplem nejsem nic. Mluvim anglicky a na úrovni B1 i nemecky a rusky. Ale nevím kam bych měla jít nebo co delat. Dělala jsem na škole brigády ale nikdy jsem neměla plný uvazek. Nevim :oops: prosím anonym stydím se

chaela
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 19.01.18 22:07

Já jsem taky na nic :) sice mám Mgr. a dělám doktorát, ale v naprosto nepraktickým a neužitečným oboru (kterej mě strašně baví). Sehnat práci v oboru je téměř nemožné, stejně tak se tím uživit. No mám cca dva roky na to, vymyslet, co budu po RD dělat. Krom toho, co studuju, mě nic moc nebaví. Teda jo, ale nic natolik, že bych se tomu chtěla celej život věnovat.
Buď to chce nápad nebo prostě hledat a hledat. Začít pracovní dobou vhodnou k dětem, platem a ostatníma podmínkama a nezapomenout na to, aby tě (nás) to aspoň trošku bavilo. Změnit se dá práce vždycky. Kdykoliv se naskytne něco lepšího, lze to využít.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 19.01.18 22:08

@chaela a co je to za obor pro zajímavost? :kytka:

chaela
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 19.01.18 22:12

@Vladimirovna Promiň, ale nebudu to „veřejně“ vypisovat. Studuje to vcelku málo lidí, navíc ve spojení s městem, kde bydlím bych byla lehce dohledatelná, a to není úplně mým cílem. Je to biologický obor, ale žádné laboratoře.

simcaP
Kecalka 386 příspěvků 2 inzeráty 19.01.18 22:14

Sem na tom stejne. sice ted cekam druhe tak praci budu resit az za 3 roky, ale pred materskou sem akorat pracovala v obchode. nikde jinde. vystudovanou mam obalovou techniku a pak vos lesnickou. oba obory uplne na houby. rikam si dost casto to same ze nic neumim. hlavne na pohovorech si prijdu vzdycky jako uplnej magor. nejak nevim co odpovidat na otazku typu: A proc jste si vybrala tuhle praci? :roll: proc asi, protoze potrebuju nekde proste pracvat. to jim ale rict nemuzu. sem vzdycky hrozne nervozni a vypadam ze sem uplne blba. pritom si myslim ze sem pratelska, i docela komunikativni, pokud nejsem nervozni jak prase a rychle se naucim. jenze to oni samozrejme nezjisti kdyz me nevzmou :roll: :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 22:17

No já už párkrát přemýšlela, že by mě bavilo dělat v městské knihovně. Jenže, nemám absolutní šanci se tam dostat.Ani potřebné vzdělání, nikoho tam neznám a vždy jsem našla práci jen přes známé. Taky mám strach z něčeho nového. Jinak holky, dáte mi prosím tip na nějaký kurz, kde bych se uplatnila? Co je asi tak nejvíce žádané. Letos asi dělat nebudu, jen, pokud by se naskytla možnost mít to k práci. Ale pokud za pár let by bylo třeba druhé dítě, tak si něco dodělat při druhé Rd. Druhé dítě teď nechci, jelikož bych byla 6 let doma v kuse a oddalovala tím problém. Chci se k tomu postavit čelem a asi mi nezbude nic jiného, než fabrika…

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 19.01.18 22:20
@Anonymní píše:
Již jsem se ptala po známých, které z hospody zdrhli do školek. Zatím mají narváno, ty ženské si práci drží až do důchodu.

Já bych se ohledně jídelen neptala po známých, ale obeslala si k ředitelům všech okolních škol a školek životopis, pracuji v tomto odvětví a vím, že občas někdo vypadne, třeba i ze zdravotních důvodů a pak se ze dne na den hledá náhrada. Ředitel většinou zakládá žádosti a pak v nich listuje a hledá. Ne vždy tam jsou lidi až do důchodu. Jenže k těm výměnám dochází ze dne na den.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 22:25

@simcaP Je to na prd no:( Já hrozně závidím těm, kteří mají práci jako svého koníčka. Můj manžel je toho příkladem. Já ani nevím, co by mě bavilo=( Bavila mě jeden čas ta servírka, ale je to hrozná práce v kolektivu, stále přesčasy do noci, sem tam kolegové, kteří kradli a já už mám vůči té práci úplný blok. I když vím, že bych sehnala. Hlavně mám hrůzu, jak to zvládnu makat třeba ještě Přes 30 let, než se půjde do důchodu, kor když ta práce nebaví..Zakl

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama