Reklama

Připadáte si chudě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 26.09.18 11:47
Připadáte si chudě?

Měla jsem nějakou ublíženou náladu, jak se jako mám debilně…a pak jsem si vzpomněla na jednu situaci..nejmladší syn byl mimino, nejstaršímu bylo pět a kousek…chtěl na skákací hrad, co byl na náměstí asi za tři pětky. A já mu řekla, že si musí vybrat. Buďto půjde na ten skákací hrad, nebo si koupíme kyselý okurky k rizotu. Ten miláček si vybral okurky. Jako bez diskuze, puberta z něj udělala všechno jiné než milého rozumného tvora, ale nestřílím se do hlavy, deset let a jsme z toho venku..doufám :D
Tak mi tak jako došlo, že už to není buď a nebo věc za tři pětky. Teď bych takhle přemýšlela nad třema stovkama, to jo…ale třicet korun už to není. Tak jsem chtěla jen vyjádřit, že člověk má sklony občas padat do nějaký pitomý sebelítosti..a je to prostě jen proto, že vidíme pouze aktuální okamžik a zapomínáme, co se nám hodí :)
Tohle léto bylo všeho dost, všude jablka, švestky…v místě, kde běžně chodí různý sociálně slabší, jsem já trhala švestky ze stromu a nikdo jinej si toho nevšiml…jestli ono není to lidstvo moc rozežraný :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 26.09.18 11:54

V klidu já se citím také podobně a s námi 30% národa. Taky jsem trhala švestky v alejích a hrušky. A takové ty špendlíky a prostě všechno, co se dá trhat a jíst.

berusa.m
Závislačka 2729 příspěvků 26.09.18 11:57

@Tarjei Chudě si nepřipadám. Naštěstí jsou ty doby pryč. Mám všeho dostatek. Ale nemám ráda plýtvání a jak ty říkáš, lidi jsou rozežraní a jablka si jdou dnes koupit raději do tesca, než aby ohli hřbet. Manžel se stará o takovou napůl opuštěnou zahradu. Majitelka nám řekla ať si posbíráme co chceme protože oni nesbírají nic. Žijí pryč. Když jsem viděla ta krásná červená jablka pod stromem :zed: No posbírali jsme 3 pytle a děcka mají mošt na celou zimu. :mrgreen:

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 26.09.18 12:00

@berusa.m tady v ulici je barák kde nikdo ještě nebydlí..rekon­struovanej ale teď ani řemeslníci nechoděj…je tam ořech a pod ním fůra ořechů, plánuju loupežnou výpravu..mi to připadá děsná škoda že to nikdo nesbírá…

Božislava
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 26.09.18 12:01

Kdyby si byla opravdu chudá, tak prý by si byla bez televize, mobilu, internetu. A bez ledničky, pračky. A pokud tohle prý máš, tak prý nejsi chudá.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48398 příspěvků 26.09.18 12:02

Chudě si nepřipadám. Naopak si řikam, že mam na ty okurky i skákací hrad, ale chci naučit děti, že si musí vybírat, voliet mezi hradem a okurkama i tak.

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 26.09.18 12:02

@Božislava však…já si právě chudě nepřipadám..jo, mám prd, žádný rezervy…ale už to není o 30 korunách

Janli
Kelišová 5692 příspěvků 9 inzerátů 26.09.18 12:02

Houby rozežraný, líný. Jsem na vesnici a mám zkušenost s tím, že ovoce z „veřejných“ stromů tady sklízí normální příjmová skupina, zatím co na socky je to moc pracný… A máš pravdu, je to o postoji. Někdo si váží toho, že má kde spát a co jíst, jinej břečí, jak je nespravedlivý, že nemůže jet dvakrát ročně na dovolenou.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 26.09.18 12:03
@Tarjei píše:
@berusa.m tady v ulici je barák kde nikdo ještě nebydlí..rekon­struovanej ale teď ani řemeslníci nechoděj…je tam ořech a pod ním fůra ořechů, plánuju loupežnou výpravu..mi to připadá děsná škoda že to nikdo nesbírá…

Ořechy také sbírám, lískové i vlašské. Nejradši mám papíráky.

Alkata
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 26.09.18 12:04
@berusa.m píše:
@Tarjei Chudě si nepřipadám. Naštěstí jsou ty doby pryč. Mám všeho dostatek. Ale nemám ráda plýtvání a jak ty říkáš, lidi jsou rozežraní a jablka si jdou dnes koupit raději do tesca, než aby ohli hřbet. Manžel se stará o takovou napůl opuštěnou zahradu. Majitelka nám řekla ať si posbíráme co chceme protože oni nesbírají nic. Žijí pryč. Když jsem viděla ta krásná červená jablka pod stromem :zed: No posbírali jsme 3 pytle a děcka mají mošt na celou zimu. :mrgreen:

A ty si myslis, ze ty jablka z tesca vydrží věcně, kdyz je nikdo nekoupí a nesni? Tam plýtvání neplatí? Co je to ta logiku? :roll: Ja taky nehodlám trdlovat nekde u silnice pod stromem u sběru auty vyuzenych jablek, ale koupím si je. To je každého věc.

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 26.09.18 12:04

Ne, připadám si bohatě, a to si zdaleka nežijeme luxusně. Ale zkrátka máme všechno, co potřebujeme. Snažím se žít minimalisticky. Šetřím, nekupuju hlouposti. Kupuju vesměs jen to, co potřebuju. Před pár lety jsem kupovala i to, co jsem nepotřebovala, ale chtěla. Dnes z takovýchh věcí nemám nic. Buď se to rozbilo, roztrhalo nebo jsem to vyhodila , protože jsem to nepoužívala :nevim: Dnes každej chce všechno - nejnovější typ mobilu, i když už má mobil plně funkční, tričko z nejnovější kolekce, i když má jiných triček plnou skříň, ale ty zrovna minulej měsíc vyšly z módy…

Božislava
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 26.09.18 12:06
@Tarjei píše:
@Božislava však…já si právě chudě nepřipadám..jo, mám prd, žádný rezervy…ale už to není o 30 korunách

Já to myslela ironicky. To říkal jeden pravicovej politik.Kdybychom byli chudý, tak bychom asi byli v jeskyních a ne v panelacích po komunistech. Prostě bla, bla, bla…Nasrat mu do huby. Ten politik byla vlastně ženská. Němcová.

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 26.09.18 12:07

@Božislava němcová je megera :D

Božislava
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 26.09.18 12:08
@Alkata píše:
A ty si myslis, ze ty jablka z tesca vydrží věcně, kdyz je nikdo nekoupí a nesni? Tam plýtvání neplatí? Co je to ta logiku? :roll: Ja taky nehodlám trdlovat nekde u silnice pod stromem u sběru auty vyuzenych jablek, ale koupím si je. To je každého věc.

Sbírám je v aleji pro pěší.

Alkata
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 26.09.18 12:08

Tyhle řeči o minimalismu a rozezranosti mají většinou jen ti, kteří závidí a mit to nemohou :lol: Kdyz si lidé vydělají, tak at kupuji. Je to jejich věc a radost. Ne kazdy chce žít jako nuzak nebo mnich 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >