Případný dluh u VZP

Anonymní
20.11.19 17:24

Případný dlh u VZP

Dobrý den,
nevíte prosím Vás někdo za jak dlouho po neuhrazení zdravotního pojištění Vás VZP na dluh upozorní - začne ho vymáhat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3950
20.11.19 17:28

Promlčecí lhůta dluhu jsou tuším tři roky. Takže jak je u VZP zvykem klidně týden před koncem této lhůty a pořádným penále za tři roky. Jinak existuje aplikace moje VZP, kde se můžeš podívat, zda máš nedoplatek. Jen se musíš registrovat a počkat až ti pošlou dopis s kódem. Já to mám a super, vidím za co vykázali platby za mne a za dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
20.11.19 17:32

Každý rok by měli posílat vyúčtování. A tam by všechno mělo být. Tak bych řekla, že pokud ti nic nepřišlo, tak můžeš mít minulý roky zaplacený. A ten letošní uvidíš na jaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
20.11.19 17:35
@Hamouzka píše:
Každý rok by měli posílat vyúčtování. A tam by všechno mělo být. Tak bych řekla, že pokud ti nic nepřišlo, tak můžeš mít minulý roky zaplacený. A ten letošní uvidíš na jaře.

Není jejich povinnosti zasílat vyúčtování ani informaci o dluhu, to mi bylo sděleno přímo na VZP v Brně. Každý by si měl hlídat zda je za něj pojištění řádně odváděno (v případě zaměstnavatele) nebo si jej řádně platí jako OSVČ či samoplatce. Vyúčtování zasílají zpravidla pouze podnikatelům a manželovi co dva roky nepřijde vůbec a musím ho urgovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
20.11.19 17:39

@Martha03 mně chodí každý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
20.11.19 17:41
@Hamouzka píše:
@Martha03 mně chodí každý rok.

A podnikáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
20.11.19 17:47
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
20.11.19 18:45
@Hamouzka píše:
@Martha03 ne

No tak to je hodně divný. Mě teda jako zaměstnanci nepřišel přehled za celých 15 let z VZP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15670
20.11.19 18:50

Stačí se zaregistrovat v Moje VZP, trochu to trva, musí ti příjít dopis, mě došel myslím do týdne…ale pak se dostaneš snad ke všemu, případný dluh by tam měl být vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.2.20 16:32

Tezko rict kdy te nekdo upozorni, nejspis az se jim to bude hodit. Mne vznikl dluh v rijnu 2011 a dopisem me informovali v rijnu 2016. Kazdopadne jak ti tu radi, s aplikaci VZP budes vedet na cem jsi a stejne tak kdyz si zajdes na pobocku, tam ti reknou dluznou castku okamzite…muzes normalne odejit s tim, ze se rozmyslis jak to budes platit, pripadne se okamzite domluvit na splatkovem kalendari…muzes splacet po malych castkach (200-500 mesicne napr.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat