Příplatky u zdravotní sestry, je tu nějaká účetní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 23:52
Příplatky u zdr. sestry, je tu nějaká účetní?

Ahoj všem, není tady nějaká mzdová účetní ze zdravotnictví?
Nastoupila jsem po mnoha letech ve státním zdravotnictví do soukromého zařízení a bylo mi tak nějak doporučeno, ať si hlídám výplatu..
Mám tyto dotazy - příplatek za víkend v pátek v noci - měli jsme ve státním od půlnoci víkendový příplatek, na nedělní noční víkednový příplatek do půlnoci. Noční od 22 do 6. Má to tak být? Ty víkendové..noční jsou jasné.
Pokud mám noční a po půlnoci už je svátek, mám nárok na svát. příplatek po půlnoci? Ve státním jsme měli..
Další - svátek o víkendu - příplatek za svátek i víkend?
Příplatky za noční a víkend - jsou dané zákoníkem práce, tudíž platí i pro soukromý sektor nebo si to soukromé zařízení může dělat jak chce? Díky moc, pokud mi to někdo objasní.

Reakce:
medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 26.12.17 00:18

Nejsem účetní, nicméně nikdy nesmí zaměstnavatel nastavit horší podmínky než je v zákoně, takže minimálně to, co je určeno zákonem. Potom si každý zaměstnavatel může upravit příplatky ve prospěch zaměstnanců…pr, jdeš na noční v pátek od 22-6 a bude ti jí počítat už od těch 22hod, ne až od 24-6. Snad jsem to napsala srozumitelně a ke zbytku se ti ozve uzivatelka co je účetní.

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 26.12.17 09:13

Nejsem účetní, ale pracuji v měststké nemocnici.
Noční z pátku na sobotu máme celou bez víkendového příplatku. Noční z neděle na pondělí je s plným víkendovým příplatkem. Přesně tak se odvíjí příplatek za svátky-záleží na dni, kdy do práce nastoupíš, nerozpočítávají se hodiny, které o svátek odpracuješ. Tzn. noční 23.12. je pro nás jedna z nejhorších-štědrý den spím po noční a jen s příplatkem za noční práce, bez příplatku za svátek. A kdo má noční 26.12.,tak je na tom suprově.
Víkend noční-příplatek za víkend + za noční. Sčítají se.
Svátek o víkendu-počítá se vyšší příplatek, tzn. za svátek. Příplatek za víkend už k tomu není.

yweta
Závislačka 4158 příspěvků 26.12.17 09:27

Příplatek za noční od 22-6, za so a ne jen za hodiny, které připadají na tyto dny a přípl. za svátek za celou směnu, pokud začíná ve svátek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 09:56

@lasička1

Aha, tak je to tak, jak mi říkal manžel, ale zvláštní je, že dosud ve státním jsem příplatky měla kapku jinak..Díky za objasnění. Jo a prosím nevíš, zda příplatky za noc a víkend jsou dané zákonem, tudíž i soukromý zaměstnavatel musí tyto příplatky dát nebo nemusí? zakladatelka

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 26.12.17 10:56
@Anonymní píše:
@lasička1Aha, tak je to tak, jak mi říkal manžel, ale zvláštní je, že dosud ve státním jsem příplatky měla kapku jinak..Díky za objasnění. Jo a prosím nevíš, zda příplatky za noc a víkend jsou dané zákonem, tudíž i soukromý zaměstnavatel musí tyto příplatky dát nebo nemusí? zakladatelka

Příplatek za svátek, víkend i noční musí dát každý. Jsou zákonem dané v jaké min. výši musí být. Ale někdo dává i víc procent.
Kolegyně co pracovaly i jinde, tak říkaly, že se občas počítal příplatek za víkend za odpracované hodiny, jindy jim to změnili a počítal se kdy nastoupily do služby.
My tímto systémem nemáme rádi páteční noční-narušený víkend a bez víkendového příplatku. Sloužíme většinou dvojslužby-sobota a neděle denní nebo sobota a neděle noční. Horší je, když někdo do požadavků na služby dá-víkend nemůžu do práce, ale můžu mít v neděli noční…Takže jedna z nás má pátek a sobota noční, tzn. z víkendu není vůbec nic.Po noční vstávám okolo 14.hodiny. A kolegyně druhá má neděli noční, tzn. celý víkend volný a jde až v neděli na noční. A paradox, že finančně jsou obě dvě na tom úplně stejně. Každá má zaplacenou jednu víkendovou službu. A navíc se na tu co šla v neděli hledí stylem-ta je hodná, víkend potřebovala volný a je ochotná jít v neděli na noc.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 26.12.17 11:29
@Anonymní píše:
@lasička1Aha, tak je to tak, jak mi říkal manžel, ale zvláštní je, že dosud ve státním jsem příplatky měla kapku jinak..Díky za objasnění. Jo a prosím nevíš, zda příplatky za noc a víkend jsou dané zákonem, tudíž i soukromý zaměstnavatel musí tyto příplatky dát nebo nemusí? zakladatelka

par. 114-118 ZP. Za práci ve svátek náleží náhradní volno pakliže se zaměstnavatel se zam. nedohodne na příplatku ke mzdě nejméně ve výši prům. výdělku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 11:35

Holky dík za informace zakladatelka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >