Příplatky u zdravotní sestry, je tu nějaká účetní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 23:52
Příplatky u zdr. sestry, je tu nějaká účetní?

Ahoj všem, není tady nějaká mzdová účetní ze zdravotnictví?
Nastoupila jsem po mnoha letech ve státním zdravotnictví do soukromého zařízení a bylo mi tak nějak doporučeno, ať si hlídám výplatu..
Mám tyto dotazy - příplatek za víkend v pátek v noci - měli jsme ve státním od půlnoci víkendový příplatek, na nedělní noční víkednový příplatek do půlnoci. Noční od 22 do 6. Má to tak být? Ty víkendové..noční jsou jasné.
Pokud mám noční a po půlnoci už je svátek, mám nárok na svát. příplatek po půlnoci? Ve státním jsme měli..
Další - svátek o víkendu - příplatek za svátek i víkend?
Příplatky za noční a víkend - jsou dané zákoníkem práce, tudíž platí i pro soukromý sektor nebo si to soukromé zařízení může dělat jak chce? Díky moc, pokud mi to někdo objasní.


Reklama

Reakce:
 
medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 26.12.17 00:18

Nejsem účetní, nicméně nikdy nesmí zaměstnavatel nastavit horší podmínky než je v zákoně, takže minimálně to, co je určeno zákonem. Potom si každý zaměstnavatel může upravit příplatky ve prospěch zaměstnanců…pr, jdeš na noční v pátek od 22-6 a bude ti jí počítat už od těch 22hod, ne až od 24-6. Snad jsem to napsala srozumitelně a ke zbytku se ti ozve uzivatelka co je účetní.

 
lasička1
Echt Kelišová 8011 příspěvků 26.12.17 09:13

Nejsem účetní, ale pracuji v měststké nemocnici.
Noční z pátku na sobotu máme celou bez víkendového příplatku. Noční z neděle na pondělí je s plným víkendovým příplatkem. Přesně tak se odvíjí příplatek za svátky-záleží na dni, kdy do práce nastoupíš, nerozpočítávají se hodiny, které o svátek odpracuješ. Tzn. noční 23.12. je pro nás jedna z nejhorších-štědrý den spím po noční a jen s příplatkem za noční práce, bez příplatku za svátek. A kdo má noční 26.12.,tak je na tom suprově.
Víkend noční-příplatek za víkend + za noční. Sčítají se.
Svátek o víkendu-počítá se vyšší příplatek, tzn. za svátek. Příplatek za víkend už k tomu není.

 
yweta
Závislačka 4157 příspěvků 26.12.17 09:27

Příplatek za noční od 22-6, za so a ne jen za hodiny, které připadají na tyto dny a přípl. za svátek za celou směnu, pokud začíná ve svátek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 09:56

@lasička1

Aha, tak je to tak, jak mi říkal manžel, ale zvláštní je, že dosud ve státním jsem příplatky měla kapku jinak..Díky za objasnění. Jo a prosím nevíš, zda příplatky za noc a víkend jsou dané zákonem, tudíž i soukromý zaměstnavatel musí tyto příplatky dát nebo nemusí? zakladatelka

 
lasička1
Echt Kelišová 8011 příspěvků 26.12.17 10:56
@Anonymní píše:
@lasička1Aha, tak je to tak, jak mi říkal manžel, ale zvláštní je, že dosud ve státním jsem příplatky měla kapku jinak..Díky za objasnění. Jo a prosím nevíš, zda příplatky za noc a víkend jsou dané zákonem, tudíž i soukromý zaměstnavatel musí tyto příplatky dát nebo nemusí? zakladatelka

Příplatek za svátek, víkend i noční musí dát každý. Jsou zákonem dané v jaké min. výši musí být. Ale někdo dává i víc procent.
Kolegyně co pracovaly i jinde, tak říkaly, že se občas počítal příplatek za víkend za odpracované hodiny, jindy jim to změnili a počítal se kdy nastoupily do služby.
My tímto systémem nemáme rádi páteční noční-narušený víkend a bez víkendového příplatku. Sloužíme většinou dvojslužby-sobota a neděle denní nebo sobota a neděle noční. Horší je, když někdo do požadavků na služby dá-víkend nemůžu do práce, ale můžu mít v neděli noční…Takže jedna z nás má pátek a sobota noční, tzn. z víkendu není vůbec nic.Po noční vstávám okolo 14.hodiny. A kolegyně druhá má neděli noční, tzn. celý víkend volný a jde až v neděli na noční. A paradox, že finančně jsou obě dvě na tom úplně stejně. Každá má zaplacenou jednu víkendovou službu. A navíc se na tu co šla v neděli hledí stylem-ta je hodná, víkend potřebovala volný a je ochotná jít v neděli na noc.

 
Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 26.12.17 11:29
@Anonymní píše:
@lasička1Aha, tak je to tak, jak mi říkal manžel, ale zvláštní je, že dosud ve státním jsem příplatky měla kapku jinak..Díky za objasnění. Jo a prosím nevíš, zda příplatky za noc a víkend jsou dané zákonem, tudíž i soukromý zaměstnavatel musí tyto příplatky dát nebo nemusí? zakladatelka

par. 114-118 ZP. Za práci ve svátek náleží náhradní volno pakliže se zaměstnavatel se zam. nedohodne na příplatku ke mzdě nejméně ve výši prům. výdělku.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 11:35

Holky dík za informace zakladatelka


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >


Reklama