Připojení inženýrských sítí k pozemku

355
22.4.16 22:43

Připojení inženýrských sítí k pozemku.

Ahoj, vím, že to sem asi tak úplně tématicky nepatří, ale určitě je zde spousta maminek, která řešila bydlení a tak to zkusím tady.

Máte prosím někdo zkušenosti s cenou přípojek inženýrských sítí? Konkrétně voda, elektřina, kanalizace.

Veškeré sítě vedou kolem pozemku - do 10m, voda a elektřina dokonce u silnice podél pozemku. Kanalizace je přes silnici.

Máte někdo zkušenost, jak to probíhá a hlavně, jaká je přibližná cena - fakt mi bude stačit baj oko… Máme v pondělí termín podpisu smlouvy, jinak propadne záloha a firmy se mi ještě nebyly schopny vyjádřit. Díky za každý příspěvek!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1898
22.4.16 22:59

Tak asi by to patřilo spíš do sekce https://www.emimino.cz/…ake-bydleni/

Náklady: Napřed zaplatit inženýrskou činnost - projekty a případná projednání.
Dále, rozhodně to nejsou náklady zanedbatelné. Pokud se bude procházet pod silnicí podvrtem, tak to třeba 80 tisíc. Další náklady vzniknou dle připojovacích podmínek správců sítí.

Takže můj odhad, vytažený z křišťálové koule:
Projekty, zaměření sítí atd. 30000,–

Elekřina 3×25A alokace výkonu - 12500,– Sloupek pro elektroměr včetně výbavy - 15000,– Revize 3000,– K tomu výkopové práce a napojení 10000,–.

Voda - šachta s výkopem a napojením 20000,– nějaký trubky a přípolož do výkopu 3000,–

Kanalizace - napojení podvrtem pod silnicí - 80000,– další šachta s výkopem 20000,–

Takže suma sumárum 200 tisíc. A to ještě můžou být poplatky za připojení k sítím (třeba na čističku a tak.) nebo za věcná břemena k přípojkám. Záleží na obci.

Taky myslím, že když se to špatně sejde, klidně to může být dvojnásobek.

Příspěvek upraven 22.04.16 v 23:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1898
22.4.16 23:03

A ještě si dovolím radu (předpokládám, že kupujete nemovitost). Pokud nejsou dořešeny sítě, NIC NEPODEPISOVAT! Ne, prostě fakt ne.

Taky můžete skončit s bezcenným kusem půdy. Bohužel i ve svém okolí mám lidi, co už léta nemohou stavět, protože se nedořešili přípojky. A i když vše bylo slíbeno, nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78729
22.4.16 23:30

@Markouš Co myslíš pojmem firmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
22.4.16 23:30

@AlphaOmega Moc si mě nepotěšila/a… ;)

Kupujeme pozemek. Nechala jsem si vyžádat, zda se jedná o připojitelný kus půdy vyjádření od vodáren, kanalizací i elektřiny mi přišlo pozitivní. Nikdo mi však nebyl schopen říci částku.

Jedná se o městský pozemek a v pondělí má dojít ke schválení kupní smlouvy, podepsat ještě nemusíme - ale jelikož prodej pozemku musí schválit zastupitelstvo - které zasedá v pondělí a pak až o prázdninách, rádi bychom to udělali v pondělí s tím, že při revizi smlouvy necháme vypracovat dodatek o maximální ceně, kterou jsme ochotni financovat sítě a pokud by to cenu převýšilo - od smlouvy můžeme odstoupit. Nicméně je vcelku nepravděpodobné, že by město takovouto smlouvu schválilo… Všude jsem se dočetla, že to zase tak komplikované není - čes prý zavede sítě zdarma, jen za přípojku se platí.

Kanalizace vede viz nákres…

Můžu se zeptat - jsi z oboru - nebo máš nějaké bližší zkušenosti? Vypadáš jako člověk, který má nějaké povědomí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
22.4.16 23:31

@j.a.n.i1 Myslím čez a vodovody a kanalizace. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78729
22.4.16 23:34

@Markouš Teď jsem se ztratila, v prvním příspěvku píšeš, že se firmy nevyjádřily a ve druhém, že ti vyjádření přišlo pozitivní? Máš tedy od všech písemně, že tě připojí? Včetně toho, že tam má ČEZ dostatečnou kapacitu pro požadovaný jistič?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
22.4.16 23:36

@j.a.n.i1 Já mám vyjádření, že je pozemek připojitelný. Jen nemám vyjádření, za kolik to bude - na to se mi zatím nevyjádřili. A momentálně mi jde o cenu, protože pokud by cena za připojení pozemku byla 200tis, je pro mě koupě takovéhoto pozemku zcestná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12313
22.4.16 23:40

U nás se platilo za přípojku voda, kanalizace po 25tis. takže 50. Dělali je tady když se dělala nová silnice a chodníky. Na dopojení jsme pak museli mít projekt od vodáren.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12313
22.4.16 23:43

Jinak nám bylo řečeno, že položení trubek od domu k přípojce 2,5 tisíce metr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78729
22.4.16 23:44

@Markouš Ono je připojení obecně dost drahé… my třeba měli víc štěstí než rozumu, neb elektrika je k nám vedena vzduchem a sloup stojí na mostku, takže nelze zakopat, tedy jsem nemuseli platit výkopové práce, už tam stál barák k rekonstrukci a je na hranici pozemku, tedy nemusel se stavět sloupek a i tak byla elektřina cca 25 tis…
Voda nás bude stát 10tis. ale to jen protože zbytek dotuje obec, právě staví vodovod a tedy zajistí hromadně projekty, stavební povolení, výkopy, šachty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50451
23.4.16 01:37

@j.a.n.i1 to máte super, nás to vyšlo asi na 100 t

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1898
23.4.16 06:51

@Markouš Jsem z blízkého oboru, ale hlavně teď stavím. Takže nějaké bezprostřední zkušenosti jsou.

Určitě to chce mít v ruce vyjádření správců sítí o připojitelnosti (bacha nemají velkou dobu platnosti, ČEZ třeba jen měsíc) a pečlivě prostudovány podmínky připojení (tam se také dočteš -někdy- co bude na tvé náklady). Dále to chce mít projednáno s majiteli pozemků, přes které se půjde. Dále není od věci projednat záměr na stavebním úřadě.

Jak jsem psal, budete realizovat vodoměrnou šachtu a revizní šachtu pro kanalizaci. Budete stavět sloupek pro elektroměr a budete ho vybavovat, platit rezervaci příkonu a revizi. Budete kopat. Budete podcházet silnici takže pokud je třeba silnice nová, a je na ní stavební uzávěra, tak taky můžeš mít smolíka pacholíka na příštích 5 let, což ověřte u provozovatele komunikace (obec, kraj, atd.).

No a samozřejmě projekt bude třeba, zpracování situace a řezů v místě křížení sítí.

Prostě není to jednoduché a je třeba s tím počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
23.4.16 08:03

Jen muzu souhlasit a radama vejs! Neni to zadna sranda! My jsme kupovali hrubou stavbu a od listopadu vybeham jen povoleni k pripojeni(menila se projektova dokumentace pripojek)! Nas to vyslo voda elektrika 35m od domu, kanalizace 55m na 200tisic.Byla to nejvetsi investice! Taky jsem obehla cez vodarny vse v pohode a ve finale jsme malem meli barak kterej sme nemuseli nikdy pripojit. Majitelem siti byla jinna firma vodarny kanalizace jen provozovatele to co jsem musela obehnout za kolecko bylo neskutecny. Bylo tak vic problemu ale to nez bych vysvetlila.Za me jedna rada ja ted jit cokoliv stavet nebo kupovat jdu na odbor uzemniho planovani si zjistit z hlediska uzemni studie co tam muzes postavit a za jakych podminek!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat