Připojištění vozidla střet se zvěří- zkušenosti

1075
15.11.20 13:27

Připojištění vozidla střet se zvěří- zkušenosti

Dobrý den. Letos v prosinci mi bude končit havarijní pojištění na osobní automobil, na další odbobí si chci uzavřít klasickou pojistku + připojištění sklel + střet se zvěří. Pojišťovák mi nabídnul nějaké varianty od dvou pojišťoven. Než se rozhodnu, chtěla bych znát zkušenosti těch, kteří měli uzavřené připojištění střetu se zvěří a jak dopadlo následné plnění od pojišťovny. Co všechno pojišťovna uhradila? Jen díl, který ta zvěř rozbila nebo i další poškození vozidla? Např. srazím zajíca, ten nárazem rozbije přední světlo, ale já se bržděním dostanu do smyku, vjedu do pangejtu, kde odřu celý bok auta, co všechno pojišťovna zaplatí? Ptala jsem se pojišťováka, který SI MYSLÍ :roll: že pojišťovna uhradí celou škodu (až do výše pojištěné částky). Pověřila jsem ho, aby to ověřil, ale ještě mu z pojišťoven neodpověděli. Můžete mi prosím napsat Vaše zkušenosti?

Příspěvek upraven 15.11.20 v 16:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1474
15.11.20 13:51

@elena.78 Nemám osobní zkušenost, chtěli jsme ke stávající smlouvě připojistit, ale pojišťovna odmítla, že by museli dělat celou novou smlouvu.
Takže když tady napíše někdo nějakou zkušenost i jakou pojišťovnu zvolit, bylo by fajn. Zakladatelko snad nevadí, že se ty přidám do diskuze :-)

Ale kamoš, srazil srnu. A pojišťovna mu vyplatila víc než měla. Tedy krom rozbitého dílu např. za 10 000 kč. Mu dala o dost, prý by si za ty prachy mohl klidně koupit nové auto.
Dle jeho slov je to nejlepší připojištění k autu co existuje. Bohužel, už nevím o jaké pojišťovně mluvil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
15.11.20 14:09

Dcera má na autě u povinného ručení nějaké mini připojištění proti živelným pohromám. V srpnu při bouřce srazila padající větev. Měla pomačkanou kapotu, něco se světlem…podle mě nic vážného. Pojišťovna vyplatila 41.tis. na starého Hyundaie i30. Má to u Generali. Máme hrozně šikovného pojišťováka co nám poskládá super pojistky na všechno. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
15.11.20 15:48

Má zkušenost: Kooperativa, srážka se sebou, škoda na autě za 100 tisíc. Musela jsem do jejich servisu, jinak bych měla vyšší spoluúčast, jinak 5000. Vyplatili to do koruny, ale na základě faktur, neexistuje že by dali jsme o korunu víc. Výše zmiňované jsou nějaké smeliny, od bůhví jakých pojišťovaku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
15.11.20 15:50

U nas aktuálně, stret se zvěří, plnění do padesáti tisic, pět tisíc spoluúčast, oprava stála 50.002,40. Představa, ze pojištění nemáme :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
15.11.20 16:28

@Oli.Lyon Takže jestli to dobře chápu, měli jste uzavřené povinné ručení + připojištění střet se zvěří do výše možné způsobené škody 50tisíc (spoluúčast 5tis.) a škoda na autě byla těch 50.002,40 Kč. Tak to je hustý :palec:

Jak píšu v úvodním dotazu, pojišťovák mi tvrdí, že pojišťovna zaplatí vše (do výše pojištěné částky), čili co rozbije zvěř a také to co rozbiju následnou nehodou, protože zvěř byla primární příčinou nehody. Ale víme jak to chodívá, že. Proto jsem ráda za Vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
15.11.20 16:58
@elena.78 píše:
@Oli.Lyon Takže jestli to dobře chápu, měli jste uzavřené povinné ručení + připojištění střet se zvěří do výše možné způsobené škody 50tisíc (spoluúčast 5tis.) a škoda na autě byla těch 50.002,40 Kč. Tak to je hustý :palec:Jak píšu v úvodním dotazu, pojišťovák mi tvrdí, že pojišťovna zaplatí vše (do výše pojištěné částky), čili co rozbije zvěř a také to co rozbiju následnou nehodou, protože zvěř byla primární příčinou nehody. Ale víme jak to chodívá, že. Proto jsem ráda za Vaše zkušenosti.

Ano, pojišťovna plnila do 50.000 včetně plus teda my z toho platili pet. Muselo to do nasmlouvaného servisu, ale bylo super, ze to vyridili i s likvidatorem. Prostě za mě není o cem, pokud teda nejde o auto za dvacet tisic. My mame připojištění i na čelní sklo, má to senzory na déšť a je tudíž drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14466
16.11.20 14:39

A kolik je sazba za rok?… pokud budu mít Rollse a platit 250K a bude mi to stát 150K s 5000 účasti… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
17.11.20 02:31
@elena.78 píše:
Např. srazím zajíca, ten nárazem rozbije přední světlo, ale já se bržděním dostanu do smyku, vjedu do pangejtu…

Nenech si nabulíkovat voloviny. Pamatuj, že pojišťovny vydělávají na zveličování extrémně nepravděpodobných událostí a plnění je zpravidla chybou v pojistných výlukách. Když srazíš zajíce, tak ucítíš jen mírné žuchnutí pod podlahou. Místo vyhazování peněz za pojištění doporučuju doškolovací kurz na autodromu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
17.11.20 14:35
@JTom píše:
Nenech si nabulíkovat voloviny. Pamatuj, že pojišťovny vydělávají na zveličování extrémně nepravděpodobných událostí a plnění je zpravidla chybou v pojistných výlukách. Když srazíš zajíce, tak ucítíš jen mírné žuchnutí pod podlahou. Místo vyhazování peněz za pojištění doporučuju doškolovací kurz na autodromu.

Nezlob se, nechci vypadat jako nevděčník, určitě děkuju :kytka: za Tvůj názor, ale:

1. ten zajíc byl příklad, nadsázka. Mohl tam být uveden třeba jelen dvanácterák, mně se líbil zajíc,
2. proto sem píšu, aby lidi napsali, jaké mají s takovými situacemi zkušenosti, zda se pojišťovny kroutí, hledají výluky jak píšeš. Mě hlavně zajímá, zda pojišťovna zaplatí díl, který rozbilo to nebohé zvíře, ale hlavně zda zaplatí i další škodu, která mi vznikla tím, že jsem vjela do toho pangejtu, kde mi vznikla x-krát větší škoda.
3. abych byla schopná vymanévrovat jízdu po střetu se zvířetem, na tom autodromu bych musela trávit několik dní v měsíci. A i tak bych si tu pojistku uzavřela, protože chci mít vzadu krytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
17.11.20 16:33
@JTom píše:
😀 😀Extrémně nepravděpodobné? Tak si zapni zelenou vlnu, kolik uslyší nehod se zvířaty. My takto v noci srazili na dálnici srnu, i tam byly ploty, nikdo by to nečekal. Stretu v té vteřině zabránit nešlo, příp. šlo, ale následky by byly mnohem horší
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
17.11.20 16:51

Spíš by bylo zajímavější vědět, na kolik miliard najetých kilometrů je taková událost pravděpodobná a kolika takovým událostem by se dalo předejít zlepšením řidičských dovedností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
17.11.20 21:08
@JTom píše:
Spíš by bylo zajímavější vědět, na kolik miliard najetých kilometrů je taková událost pravděpodobná a kolika takovým událostem by se dalo předejít zlepšením řidičských dovedností.

Můžu mít dovednosti jako Niki Lauda, ale když mi srnec skočí metr před auto, stačím tak akorát vykulit oči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6056
18.11.20 10:40

Statisticky ta možnost není veliká. Ale jsou zase oblasti, kdy jsou srážky velmi časté - Benešovsko, Vlašimsko… V Praze to tak hrozné nebude. Ale cena za tohle připojištění není tak vysoká. Já minulý týden míjel divočáka - cca 19:30 - tma jak blázen, okreska- cca. 60 km/h a divočáka jsem viděl na 10 m. Minul jsem ho, protože stál v příkopu. Byl prakticky neviditelný- ani oči neodrážely- psa a kočku uvidíte na 50m, tohle ne. Ty jeho hnědé chlupy jsou dokonale maskující a nic neodrážejí. Takže za mě je to prakticky jen loterie. Divočák to auto zruší, je to hodně kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
18.11.20 10:56

@JTom Miliard kilometrů? Prosímtě, a řídil jsi někdy auto?
Já najedu aktuálně cca 1000 km měsíčně, což není extra nájezd, ale se zvěří u silnice/na silnici se setkávám od podzimu do jara zhruba tak každou třetí jízdu… a nejde o veverky, nejčastěji srny, jeleni sika, na okreskách klidně prase, jelen evropský…
A pokud Ti srna v 70 km/h skočí do cesty někde za zatáčkou, máš na reakci tak vteřinu… to se stihneš možná tak nadechnout. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama