Připozený porod po prvním císaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.03.17 16:34
Připozený porod po prvním císaři

Ahojky, ráda bych se malinko informovala, je tu některá která měla po první akutní sekci ( NEPOSTUPUJÍCÍ POROD ) přirozený porod??Zajímá mě jakou mám šanci…první porod po 31 hodinách pouze na 3cm otevřená, bylo to hrozné…Nyní bych ráda přirozený porod ale nevím zda je to vůbec v tomhle případě možné…Zajímají mě hlavně výhradně ženy co měli take nepostupující porod (ne KP a jiné) :) moc děkuji za rady a postřehy

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 16:41

Zdravím, tohle me také zajima…Budu rodit 20 měsíců po císaři pro nepostupujici první porod. Prosím anonym, jinak smazat

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 03.03.17 16:46

Ahoj, já první porod nepostupující, otevřená na 9cm, dítě nesetupovalo, ukončeno akutní sekcí, dítě bylo zaháknutý pupeční šňůrou.
Druhý porod pokus přirozený, otevírala jsem se, lékaři mě psychicky NUTILI do sekce, ač jsem nechtěla, po 10 hodinách bolestí mě vydeptali že jsem svolila. Podle mě nechtěli nic riskovat, i když můj gynekolog mi doporučil přirozený porod.

zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.03.17 16:51

@Borůvka1990 mě právě dnes doktorka říkala že je 85% šance že se zase neotevřu, tak jsem z toho uplně na nervy, jsem už 35tt takže to mám za chvilku :,(

selia
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 8 inzerátů 03.03.17 16:51

@zoviad Ahoj, já měla první sekci pro nepostupující porod, ale teda nebyl „nepostupující“ tak jako tvůj, byla jsem už na 9cm, když mi rupli vodu a pak jsem se zavřela až na šest a to byl více-méně konec. Před druhým mi bylo řečeno, že můžu rodit jak chci, ale že šance na nepostupující porod je vyšší než je běžné. Rodila jsem ale hezky, přišla jsem s rychlými kontrakcemi ale pouze na 2cm, ale otvírala jsem se vcelku rychle, došla jsem až k tlačení, ale u toho mě začala bolet jizva, takže druhá sekce pro hrozící rupturu dělohy. ale skoro to vyšlo, no.

Chiquinquirá
Závislačka 2789 příspěvků 03.03.17 16:56

Mohu se jenom zeptat, jaký je rozdíl mezi SC pro nepostupující porod a SC kvůli KP? Rozuměla bych předpokladu u komplikovaného porodu dokončeno sekcí, že se to bude opakovat znova, problémy s otvíráním atd, čili namáhaná břišní stěna, jizva může prasknout. Mám ale na mysli řez samotný, jestli je na něm něco jiného než u KP? Doufám, že jsem to napsala jakštakš srozumitelně, nejsem odborník. :)

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 03.03.17 17:03

Ahoj ja rodila 30 hodin a za tu dobu na 1 cm hhhhhh ( ted se tomu směru ale byl to masakr ) takže akutní cs
Druhý porod byl za 13 měsíců takže rovnou cs

zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.03.17 17:04

@Chiquinquirá u řezu jako takového je vše uplně stejné :) krom toho že při akutním tě uspí a u plánovaného mužeš mít lokální anestezii…jde mi spíš o to jaká je pravděpodobnost že se zase neotevřu víš

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 03.03.17 17:05
@Chiquinquirá píše:
Mohu se jenom zeptat, jaký je rozdíl mezi SC pro nepostupující porod a SC kvůli KP? Rozuměla bych předpokladu u komplikovaného porodu dokončeno sekcí, že se to bude opakovat znova, problémy s otvíráním atd, čili namáhaná břišní stěna, jizva může prasknout. Mám ale na mysli řez samotný, jestli je na něm něco jiného než u KP? Doufám, že jsem to napsala jakštakš srozumitelně, nejsem odborník. :)

Já si myslím že ji spis šlo o odpovědi maminek kterým porod nepostupoval a musel byt ukončeny cs než o kp který se většinou rovnou ukončuje cs a jaka je pravděpodobnost ze se to u druhého bude opakovat

zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.03.17 17:06

@katkalaila takže jsi o přirozeném ani neuvažovala? ale asi i kvůli té krátké době ne? nebo by jsi do něj ani nešla?

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 03.03.17 17:08
@zoviad píše:
@Chiquinquirá u řezu jako takového je vše uplně stejné :) krom toho že při akutním tě uspí a u plánovaného mužeš mít lokální anestezii…jde mi spíš o to jaká je pravděpodobnost že se zase neotevřu víš

Mé dali vybrat zda Spinal nebo celkovou ;)

ixule
Vesmírná mluvilka 34969 příspěvků 03.03.17 17:09

Já rodila poprvé akutním císařem, ale bylo to z důvodu hrozící hypoxie u malého a musel ven okamžitě. Druhý porod přirozený a bez problémů. Nicméně u nepostupujícího porodu to většinou dopadá stejně, ale pokud není úzká pánev, je to spíš o nastavení v hlavě, pokud to dokážeš změnit, třeba by to mohlo jít :)

zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.03.17 17:10

@katkalaila u toho prvního??U mě nebyl nějak čas, kontrakce jsem měla nepřetržité a už jsem po 31 hodinách kolabovala vyčerpáním takže automaticky uspali…

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 03.03.17 17:11

@zoviad ja bych do něj šla určíte ale bolela me moc jizva a i na utz byla moc tenka takže mi to dr nedoporučil a od nějakého 32 tt jsem věděla datum sc a rovnou mi tedy nabidnul sterilizaci :lol: :lol:
No rádi bychom další tak jsem s díky odmítla hhhh

zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 03.03.17 17:11

@ixule a jak to změnit??já šla rodit nadšená, vůbec jsem se nebála a na malého jsem se moc těšila a stejně jsem se neotevřela :think: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >