Příprava jídel při hubnutí na celý týden

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
V anda
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.12.18 13:43
Příprava jídel při hubnutí na celý týden

Dost často se mi stává, že sním něco co nechci a víc, když nemám jídla nachystaná a přesně navážená a připravená. Když třeba přijdu domu po práci a mám si ještě vařit na další týden dost často abych zahnala hlad šáhnu třeba po chlebu s pomazánkou. Štve mě to.
Jediná varianta tedy je připravovat si jídla předem. Což dělám. Většinou si během neděle uvařím obědy do práce, nachystám snídaně (jím v práci až) a nějake ovoce na svačinu, případně ještě třeba nachystám část večeří atd…. Většinou kvuli trvanlivosti tak 3 až 4 porce.
Problém je, že na další dva dny do práce už pak v týdnu nic nachystat nestihnu a taky to, že mě jíst 3 dny stejné jídlo nebaví. Zároven zase nejsem schopná denně či obden vařit atd…. Jak to děláte? Vaříte celou neděli, uděláte mega nákup na týden a vše si nachystáte v neděli tedy vaříte celý den a uděláte si 15 jídel ( 5 dni snídane, obed, večeře ) ale vydrží vám to? Nebo vše do mrazaku?
Možná je to pitomina, ale já právě nejsem dusledna protože prostě už druhý den když jím stejné jídlo jsem otrávená, ale vaření me nebaví a už takhle chodím domu okolo 19h…

Reakce:
Aamanda
Kelišová 5602 příspěvků 30.12.18 14:05

@V anda 8o připravit jídlo na celý týden dopředu? Vždyť to už ve středu nemůže být čerstvé a chutné, nemluvě o tom, že by mi taky nechutnalo jíst denně to stejné dokola.
Jídlo si často taky chystám dopředu (ne denně) a většinou si navařím večer na druhý den do práce. Neříkám, že mě to baví, ale když chci jíst lépe než ostatní, musím pro to udělat trochu víc než ostatní :palec: .

Russet
Extra třída :D 13337 příspěvků 30.12.18 14:08
@V anda píše:
Dost často se mi stává, že sním něco co nechci a víc, když nemám jídla nachystaná a přesně navážená a připravená. Když třeba přijdu domu po práci a mám si ještě vařit na další týden dost často abych zahnala hlad šáhnu třeba po chlebu s pomazánkou. Štve mě to.
Jediná varianta tedy je připravovat si jídla předem. Což dělám. Většinou si během neděle uvařím obědy do práce, nachystám snídaně (jím v práci až) a nějake ovoce na svačinu, případně ještě třeba nachystám část večeří atd…. Většinou kvuli trvanlivosti tak 3 až 4 porce.
Problém je, že na další dva dny do práce už pak v týdnu nic nachystat nestihnu a taky to, že mě jíst 3 dny stejné jídlo nebaví. Zároven zase nejsem schopná denně či obden vařit atd…. Jak to děláte? Vaříte celou neděli, uděláte mega nákup na týden a vše si nachystáte v neděli tedy vaříte celý den a uděláte si 15 jídel ( 5 dni snídane, obed, večeře ) ale vydrží vám to? Nebo vše do mrazaku?
Možná je to pitomina, ale já právě nejsem dusledna protože prostě už druhý den když jím stejné jídlo jsem otrávená, ale vaření me nebaví a už takhle chodím domu okolo 19h…

Jíst se má čerstvé jidlo. Nechtěla bych celou neděli klohnit a strkat to do mrazáku. A zas v práci rozmrazovat. Nebo mít třikrát to samé. To radši budu mít špek.
Vařím skoro denně. Mám malé dítě. A kupodivu tlusté není. Radši bych si šla zacvičit než přemýšlet, jestli můžu chleba s pomazánkou :zed:

lamicina
Ukecaná baba ;) 2024 příspěvků 30.12.18 14:12

Mně hodně pomohl pomalý hrnec, házím to do toho navečer a ráno vytáhnu hotový. Dělám si do zásoby takhle i vývar, který si pak různě upravuju, podle chuti. Mám ho vždycky v lednici jako pohotovost, když se vrátíme odnekud pozdě. Hodně z něj dělám i asijské polévky nebo „obložený vývar“. Plánuju na celý týden v neděli, ale nakupovat chodím asi 2× týdně.

Adrasteia
Závislačka 2849 příspěvků 1 inzerát 30.12.18 14:27

@V anda Tak já třeba vařím takové zdravé rychlovky na večeři v jednom hrnci, dá se z toho odebrat pak na oběd další den. Příprava trvá max. 20 minut, pak se to vaří chvilku samo.
Na kapce oliváče opečeu kousky masa - kuřecí, krůtí apod. , přihodím spoustu zeleniny (pokud fakt není čas, tak třeba zmrazenou z pytlíku), nakonec k tomu přihodím třeba pár brambůrků, které se v podstatě uvaří v páře. Takže vše v jednom hrnci, zdravé, akorát musíš mít nakoupeno.

V anda
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.12.18 14:29
@Aamanda píše:
@V anda 8o připravit jídlo na celý týden dopředu? Vždyť to už ve středu nemůže být čerstvé a chutné, nemluvě o tom, že by mi taky nechutnalo jíst denně to stejné dokola.
Jídlo si často taky chystám dopředu (ne denně) a většinou si navařím večer na druhý den do práce. Neříkám, že mě to baví, ale když chci jíst lépe než ostatní, musím pro to udělat trochu víc než ostatní :palec: .

Jenze jak to udelat ? Hodinu nekdy i vic denne varit o uklidu potom nemluve se me nechce …

pikola
Neúnavná pisatelka 19705 příspěvků 30.12.18 14:32
@V anda píše:
Jenze jak to udelat ? Hodinu nekdy i vic denne varit o uklidu potom nemluve se me nechce …

Tak když se ti nechce, tak to máš blbý. Uvařit maso a k tomu zeleninu nebo přílohu nezabere hodinu. Umýt nádobí po jednom člověku můžeš během vaření. Nebo co konkrétně vaříš tak složitého?

skorotehotna
Kecalka 386 příspěvků 30.12.18 14:36

Vařím většinou na dva až tři dny dopředu. Když se ti nechce tak nevar ale pal nefnukej ze jíš jiny věci. My když jsme drželi stravu, staly jsme v kuchyni každý den oba často až do večera. Je to cele jen o tom, co je ve tvém životě priorita.

Aduš8
Závislačka 3047 příspěvků 30.12.18 14:48

Hlavně, pokud hubneš, máš mít pestrou a chutnou stravu,ne jíst jedno jídlo tři dny. Já když hubla, tak mi netrvalo jakékoliv dietní jídlo déle než půl hodiny :nevim: většinou se všechno připravuje na páře, nebo vařené. Tomu se snad ani vaření nedá říkat :nevim:. Nebo si zaplať krabičkovou dietu :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 3148 příspěvků 30.12.18 14:56

Jeden čas jsem pracovala v díře, kde prakticky nebylo kde si oběd koupit, a tak jsem si pár dní v týdnu vařila, abych nejedla pořád v jednom podniku. Nějaké komplikované jídlo jako guláš atd jsem měla po víkendu, kdy mi prostě zbylo. A na další dny jsem pak vařila rychlá jídla jako kuskus se zeleninou, čínské nudle (doma dělané, ne ten pytlík) která nebyl problém udělat za 20-30 minut večer. Jídlo připravené před týdnem už nemůže být dobré a mrazák by mě také nebavil. A nebo pokud máš ráda saláty, tak třeba restované fazolové lusky, kozí sýr… těch kombinací je hodně, záleží co máš ráda.

V anda
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 30.12.18 14:57

Ono se to nezda ale nachystat 3 jidla s vazenim proste pod hodinu nejde…jasne zatimco se vari testoviny delam treba snidani nebo umyju panev, ale uprimne nechapu jak nekdo muze navarit vse treba za 30 min…
Kdyz chce jist trosku zajimave a dietne ale aby chutnalo…jasne udelat na sucho kureci prso a varenou brokolici za 30 min bude ale kdo tohle vydrzi dlouhodobe ?

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 31.12.18 17:19

Osobně se mi teda ekluje, abych navařila jídla na celý týden a pak je vybírala z mrazáku, nelze tak stejně uložit veškerá jídla. Od kamarádek jsem o tomto systému teda slyšela. Dělám to tak, že když mám čas uvařit, uvařím jídlo na dva dny, snažím se opět udělat takové, které ohříváním a skladováním nepozbývá chuť a další vlastnosti. Když extra nestíhám, sáhnu po rychlovce, mám vždycky po ruce takové „základní“ potraviny, jako vajíčka a konzervu s tuňákem, dám si k tomu zeleninu a jídlo mám okamžitě. Zamražené mám spíš suroviny nebo nějaké zeleninové polotovary, takže si je třeba ráno vytáhnu a pak už příprava trvá třeba 10 minut. Snídaně máme buď ovesnou kaši, musli, nebo míchaná vajíčka a tak. Hodně jíme ryby, které jsou rychle připravené, takže když si rybu vytáhnu z mrazáku, tak když přijdu domů, mám ji rozmrzlou a připravím za pár minut.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >