Příprava k přijímačkám osmileté gymnázium aktuálně

2515
5.4.20 10:51

Příprava k přijímačkám osmileté gymnázium aktuálně

Ahoj všem,
mám na vás prosbu o radu. Syn je v letošním roce přihlášený k přijímačkám na osmileté gymnázium, připravoval se na ně ve škole plus byl přihlášený na přípravné kursy přímo u nás na gymnáziu, což aktuální situací samozřejmě všechno padlo.
Ráda bych s ním tedy něco procházela doma, ale na trhu je tolik různých publikací k přijímačkám, že vůbec netuším, po čem sáhnout, aby to bylo k něčemu.
Dotaz tedy zní - má někdo z vás dobrou zkušenost s nějakou takovou publikací, ať už jde o matematiku nebo češtinu? Případně dobrou zkušenost s nějakými online kursy? Nebo jakýkoliv jiný dobrý nápad? :mrgreen:
Díky předem, hezký den! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20724
5.4.20 11:17

Na co online kurzy? Nebude lepší projít prostě testy z předchozích let? Syn se připravuje na šestileté gymn. a dělá prostě ty testy, co jsou na netu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.4.20 11:22

Určitě nejlepší je dělat testy…jsou na cermat.cz za roky 2019-2015 a letošní ilustrační…pak přes SCIO je možné objednat online testy, zkoušky nanečisto mají také přes internet testy, které jsou jako vlastní přijímačky (jsou jen kratší trochu NE 70+60 minut, ale 50+50 minut) ty Cermat jsou asi nejtěžší…Scio má také tištěné sady 5+5 testů (zase jako u příjímaček, vycházejí z minulých kol)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2515
5.4.20 11:23
@Novire píše:
Na co online kurzy? Nebude lepší projít prostě testy z předchozích let? Syn se připravuje na šestileté gymn. a dělá prostě ty testy, co jsou na netu :nevim:

Díky, máš nějaký odkaz prosím? I toto jsem se snažila hledat, ale nic jsem nenašla, pořád mě to právě házelo na stránky těch online kurzů. Tak jsem si říkala, že to třeba mají tak ošéfované, aby se k tomu nikdo zadarmo nedostal. Ale vůbec není vyloučeno, že jenom neumím hledat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.4.20 11:24

Nebylo to sice pro mě, ale :
Cermat
https://prijimacky.cermat.cz/…procvicovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.4.20 11:25

https://zkousky-nanecisto.cz/…-na-zatlance
Zkoušky nanečisto, za matika+čeština 300,–

Scio:
https://www.scio.cz/…y-nanecisto/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
5.4.20 11:28

Já sice přijímačky na gympl dělala už nějakých 10 let zpátky, kdy nějaké kurzy a tak ještě moc nebyly, ale asi takto - zkuste se podívat, zda ten gympl nemá vzorové testy z minulých let, já třeba měla knížky vzorových testů z češtiny, matematiky a všeobecného přehledu a prostě si dělala ty testy pořád dokola a dokola, plus k tomu nějakou knížku se scio testy, no a pak si prostě počítala příklady, co jsme dělali ve škole nebo si procvičovala gramatiku, mamka dělala diktáty nebo sama nějaké doplňovačky y nebo i, ě, š, ž atd…tehdy toho ještě nebylo tolik jako teď, teď je toho strašně všude, na internetu nebo různé publikace, ale u mě prostě pomohlo tohle (byla jsem pak 2. ze 33 dětí, které brali) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.4.20 11:31
@Malaika1234 píše:
Já sice přijímačky na gympl dělala už nějakých 10 let zpátky, kdy nějaké kurzy a tak ještě moc nebyly, ale asi takto - zkuste se podívat, zda ten gympl nemá vzorové testy z minulých let, já třeba měla knížky vzorových testů z češtiny, matematiky a všeobecného přehledu a prostě si dělala ty testy pořád dokola a dokola, plus k tomu nějakou knížku se scio testy, no a pak si prostě počítala příklady, co jsme dělali ve škole nebo si procvičovala gramatiku, mamka dělala diktáty nebo sama nějaké doplňovačky y nebo i, ě, š, ž atd…tehdy toho ještě nebylo tolik jako teď, teď je toho strašně všude, na internetu nebo různé publikace, ale u mě prostě pomohlo tohle (byla jsem pak 2. ze 33 dětí, které brali) ;)

dnes už nemá cenu dělat vzorové testy nějakého gymplu…všichni dělají jen ten test z Cermatu…Jen některé extra gymply mají ještě svoje nebo angličtinu…Diktáty tam vůbec nejsou, většina je mimo normální výuku školy (jsou tam věci, které se do 5. třídy vůbec neučí nebo učí až v druhém pololetí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
5.4.20 11:32

My jsme loni jeli všechny staré testy na Cermatu plus stejně koncipované testy v publikacích, které se dají půjčit v knihovně (teď bohužel ne) nebo koupit v knihkupectví - určitě Didaktis, ale i jiné. Jde to i zadarmo nebo za pár korun. Pokud tedy rodiče opraví a vysvětlí, co je potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
5.4.20 11:36
@Ahojluci píše:
My jsme loni jeli všechny staré testy na Cermatu plus stejně koncipované testy v publikacích, které se dají půjčit v knihovně (teď bohužel ne) nebo koupit v knihkupectví - určitě Didaktis, ale i jiné. Jde to i zadarmo nebo za pár korun. Pokud tedy rodiče opraví a vysvětlí, co je potřeba.

a nemá to ten Didaktis stažené z Cermatu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
5.4.20 11:38

Hlavně at se seznámí s tím, jak jsou testy typu Cermat postavené, ať ho to pri přijímačkách nepřekvapí. Z těch testů zjistíte, co mu nejde, a to pak můžete procvičovat víc cíleně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
5.4.20 11:39

@Aglája75 Stažené ne, ale vydali spoustu testů ve stejném duchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
5.4.20 11:50

Meli jsme Cermat testy z Cj i M od Didaktisu. Jen jsem si okopirovala v nich vlozene pracovni listy aby jim mel syn dostatek a mohl opakovane zkouset. Jde o to si zvyknout na to jak jsou testy postavene a nasledne zkouset i jak se vejde do casoveho limitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
5.4.20 13:09

@Aglája75 no jasný, tak říkám, dělala jsem to více než 10 let zpátky, takže je to teď už jinak, ale spíše jsem to myslela tak, že prostě se vyplatí dělat nějaké vzorové testy z minulých let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2515
5.4.20 16:17

Moc děkuji všem, z toho už určitě něco vybereme a vymyslíme! :)
Přijímačky nanečisto ještě stihnul před uzavřením škol absolvovat, jenže teď domácí výukou jaksi doma zakrňuje a termín přijímaček se odkládá, tak bych ho ráda něčím udržela v nějakém tempu a kondici. Dost na tom, že místo dvou kol bude mít k dispozici zřejmě jen jedno, což mi přijde strašně nespravedlivé. :roll:
Snažíme se mu s manželem věnovat co to jde, jenže oba dva jsme stále v pracovním procesu, děti máme tři plus samozřejmě domácnost, vaření pro všechny atd. a je to celé vážně už téměř za hranicí zvládnutelnosti.
Tak snad to nějak dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat