Reklama

Příprava na porod a mateřství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Delfina
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 24.09.09 15:45
Příprava na porod a mateřství

Ahoj, zajímalo by mě, kdy se asi tak mám hlásit na předporodní kurzy - ne v nemocnici, ale v soukromých mateřských centrech apod. Viděla jsem že jeden začíná za měsíc, ale do porodu budu mít ještě 3měsíce, aby to nebylo zbytečně brzo. Ale naopak ze zas bojim, že pak přes Vánoce nic nebude a abych nebyla úplně nepřipravená. Díky moc :-).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 24.09.09 15:52

Já myslím, že čím dřív, tím líp. Získáš tam nové podněty, budeš mít dost času si je přebrat, nebudeš muset nikam ufuněná s teřichem, zkrátka já vidím jen výhody jít dřív. Už jenom to, že se na těch přednáškách sedí, je pak ke konci dost nepříjemný, 2h na židli jsou pak dost za trest :wink:

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 24.09.09 16:12

Delfi - bež co nejdřív a pak mi všechno povíš… :lol: :lol: :lol: Já nestíhám!

Jinak holky, kdo máte zkušenosti: dozví se tam člověk opravdu něco přínosného? Nebo jsou to jen všeobecné informace, co se dají najít i na netu? A není lepší jít do předporodního kurzu pořádaného přímo nemocnicí? Myslím, že tam spíš řeknou specifika dané porodnice a jejich zvyklosti, požadavky a zkušenosti.

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 24.09.09 16:19

Ahojky, u nas v porodnici doporucuji 6ti tydenni kurz zacit ve 28. tydnu. Ja tam zacala chodit ve 30. tydnu, ale bylo tam spousta maminek, ktere mely 7-8 tydnu do porodu…

fidla
Kecalka 468 příspěvků 24.09.09 17:15

Za sebe takovy kurz doporucuji, ale zrejme hodne bude zalezet kdo ho povede, je treba se poptat na konkretni zkusenost. Nas kurz mel 10 lekci a vedla si ho primo nase skvela gynDr., bylo nas tam asi 12 bab v rozpeti 24-30tt. Dalo mi to mnohem mnohem vic, nez info nactene v casopisech a na netu, zacala jsem se na porod a vubec materstvi uplne tesit :D Taky jsem ziskala bandu kamaradek, ktere resily ty same problemy, tak si clovek mohl pokecat, aniz by otravoval tema vecnyma tehurecma 8) Schazely jsme se pak i po kursu a jeste i nejakou dobu s mrnaty, rada na to vzpominam.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 24.09.09 20:15

Doporučuji se poptat hned. Mně jedna PA říkala, že do 30 týdne si mám užívat sladké nevědomosti a pak za ní mám přijít, že si mě zapíšše a já BLBKA jí poslechla. Nenapadlo mě, že má zrovna naplněné kurzy a chtěla si holt zajistit klientkuna později :twisted: No na poslední chvíli jsem se pak přihlásila k jiné PA, úžasný ženský, ale na poslední lekci jsem šla ve 40.tt pak jsem ale stejně přenášela. Super bylo, že jsme na ty kurzy chodili i s přítelem, ten se vyptával, dělal si poznámky, nakonec byl skoro chytřejší než já :lol: :lol:

suvik
Nadpozemská drbna 26424 příspěvků 24.09.09 20:26

Čus…taky bych doporučila spíš delší kurz (jakože jednou týdně) než ty rychlovky. Člověk si tak i vzpomene na věci, na který se chce zeptat a má na to čas.

Já jsem chodila teda na kurz k dule, zprvu jsem byla poněkud skeptická (já - racionální typ, navíc se trochu v tom zdravotnictví motám), ale bylo to naprosto super! Vzala to z tý stránky ani ne medicínský, jako lidský, takže jsme probírali úplně detailní věci z pohledu nás ženských (jak to tam vlastně chodí a to právě z pohledurodičky, což je docela dobrý, protože je to právě z té druhé strany - PA a lékaři to vidí hlavně z té své, která je vlastně dost jiná).

Připravilo mě to taky (a to hlavně a myslím si osobně, že to je fakt dobrý), psychicky! Najednou jsem se tolik nebála (nebylo to je o dobách porodních, tlačení, dýchání), ale celkově mě to uklidnilo a nebrala jsem to tak tragicky, jak jsem já schopná (děsnej posera a pesimista).

Bylo tam i něco o péči o dítě, ale to jsem měla celkem naštudovaný odjinud a hlavně na šestinedělé došlo k restartu komplu a já byla kompletně vyresetovaná, takže jsem se stejně pořád na něco ptala :-). Sice jsem tam i bulela, ale někde vzadu v mozku zůstala malinkatá kontrolka, která říkala „jo jo, tohlejsi věděla, že nastane, tak to jen přežij a pak už to bude zas lepší.“ :-)

ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 24.09.09 21:12

Ahoj, já bych ti s klidným svědomím doporučila kurz neabsolvovat a penízky využít jinak. Předpokládám, že kudy mimčo poleze ven víš a to že to nebude extra příjemný víš asi taky. A zbytek se stejně odvíjí až podle konkrétního porodu. Takže pokud sis někde přečetla základní info o tom kdy vyrazit do porodnice apod (ale ty ti určitě může dát i gyndr), tak si nemyslím, že bys ten kurz potřebovala… Na druhou stranu, jestli máš nějaké velké obavy, tak tě ten kurz může asi trochu uklidnit, i když jsem slyšela i přesně opačné reakce …

suvik
Nadpozemská drbna 26424 příspěvků 25.09.09 11:04

Jinak nevím jak je to teď, ale mě třeba celou částku za kurz pokryl příspěvek pojišťovny, tak se kdyžtak zeptejte na té své.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.09 11:50

Já v podstatě souhlasím s petrou. Kurz jsem taktéž neabsolvovala a porodila taky. Z porodu jsem strach celkem měla, ale s tím, že to zvládla každá, tak já holt taky.
Zhruba ve třetím měsíci jsem si přečetla dvě knížky o těhotenství a porodu (předtím jsem se o to vůbec nezajímala), udělalo se mi špatně a víckrát jsem to neotevřela :D:D Pak jsem hledala celkem dost na netu (nudila jsem se v práci:-)), četla články a diskuse, taky jsem četla časáky pro maminky. Stačilo mi to, nemyslím, že bych se v kurzu dozvěděla něco jiného zá:,–(ního. Pro mě to složitější bylo i v tom, že jsem i v těhotenství neustále přejížděla mezi dvěmi městy od sebe 50 km, tudíž jsem nikam nemohla chodit pravidelně - ani na předporodní cvičení.

suvik
Nadpozemská drbna 26424 příspěvků 25.09.09 14:02
madi píše:
Kurz jsem taktéž neabsolvovala a porodila taky.

Vážně? :-) :-)

Jako jasně, že nutný to není a každej jsme jinej. Řekla bych, že kdo má strach, že se může právě uklidnit než naopak - záleží samozřejmě na tom, kdo a jak ten kurz vede. Je to takový „reálnější“ se seznámení s porodem než z knížky nebo z netu. Stejný s návštěvou porodnice. Člověk se tam pak nemusí cítit tak cize, jako když ji nenavštíví. Ví, do jakého jde prostředí a u někoho to může tyhle „seznamovací“ stresy trochu zmírnit.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 25.09.09 14:20

suvik: ty si z toho delas prdel…ale nektery holky jsou dneska tak zblbly ze si mysli ze bez toho kurzu proste neporodi :-)

kukurice
Nováček 6 příspěvků 25.09.09 14:21

Ahoj! Čekám třetí dítě,tak přemýšlím o tom,že pro mě je to snad už zbytečné.Své první dítě jsem čekala v 19.letech a tehdy žádné kurzy nebyly,v podstatě nevím kde jsem vzala informace o porodu.Zvládla jsem to v pohodě,hlavní je poslouchat por.asistentku,co Vám radí.Další dítě jsem čekala v 33.letech a to jsem na kurz ze zvědavosti dorazila.Přece jenom od prvního porodu uběhlo 14 let.Sestra nás tam 4.lekce učila dýchat a když jsem to pak předvedla na porodním sále,tak mě krotili,prý to nemusím tak přehánět,to rychlé dýchání strašně vysiluje.
Každopádně je to na každé z nás a jako prvorodička,která neví do čeho jde,bych to brala.

suvik
Nadpozemská drbna 26424 příspěvků 25.09.09 14:24

Miki tak to by mě nenapadlo (jako vážně - vážně). Tak sorry :wink: . Určitě to jde i bez něj…mě to přišlo fajn, že se třeba i s těma holkama scházíme, is tou naší dulou, navíc když to zacálovala pojišťovna…

Je fakt, že jsem někde slyšela, že v jedný naší nejmenovaný porodnici, se na přjmu ptaly, jestli dotyčná chodila k nim (jako k nim konkrétně) na kurz a když jsi řekla, že ne, tak se tvářili dost kysele (což na atmosféře teda nepřidá). Nevím proč by zrovna jejich kurz měl být teda nějak spešl oproti jiným.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 25.09.09 14:30

tak jsem se Suviku koukla na mou pojišťovnu,ale skoro všechny příspěvky pro matky a dítě zrušilo :roll: takže smůlečka :evil:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >