Příprava na porod- Aniball a masáž hráze

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
408
3.5.22 12:00

Příprava na porod- Aniball a masáž hráze

Ahojte holky. Možná jako většina prvorodiček se snažím připravit na porod. Bojím se nastřihu a velkého poranění.
Nyní jsem začala 36tt. Už týden provádím masáž hráze, není to nic příjemného a vydržim tak 5-7 minut bývá to, ale lepší a lepší :D na začátku jsem vydržela tak 3min.

Včera a dnes jsem poprvé zkusila i aniball…hruuuuza.
Absolutně mi to nešlo strčit dovnitř 8o jakobych byla panna :nevim:
Musela jsem to úplně vyfouknout a ohnout abych do sebe vůbec strčila. A protože jsem 36tt teprve začala nechtěla jsem to nafukovat příliš ale jen nafouknout tu svou přirozenou velikost balonku :D

Nemůžu najít správnou polohu protože přes břicho se mi to dost blbě zavádí. Nejlepší je pro mě klasika v leže, ale prostě mi to tam nejde. Nedá se říct, že jsem cvičila protože jsem to jen vložila dovnitř nafoukla a hned se to tlačilo ven, pak jsem to vzdala. 8o 8o

Obávám se, že to lepší nebude a jsem z toho nesva. Je tu někdo kdo to měl podobné a pak to bylo lepší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15657
3.5.22 12:06

Nic takovýho sem nedělala a porod bez nastrihu jen asi 3 stehy. U dalších dvou bez poranění. Měla jsem menší děti, největší mělo 3330g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
3.5.22 12:09

Anibal jsem nechtěla, prý to je jako kdybys pokaždé porodila, můžeš pak mít problémy s inkontinencí atd.
Párkrát jsem udělala masáž hráze, od toho 36tt jsem pila hektolitry čaje z maliníku a protahovala se na míči.
Porod bez nástřihu a bez poranění 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6575
3.5.22 12:11

Stačí nerodit na zádech, ale rodidlama dolů a je to.
Já necvičila, nemasírovala, malej ze mě vyklouzl a z porodního sálu jsem odešla po svých a pak na pokoji uklízela, jak kdybych ani nerodila :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
3.5.22 12:19

Mně přijde strašně nepřirozené si do nepřipravených porodních cest strkat cosi, co tam nepatří :nevim: ale dost lidí si to chválí, tak asi na tom něco bude.
Jinak stejně se na vše připravit nedá, mě při prvním porodu museli nastřihnout, protože dcera na tom byla špatně a potřebovali jí dostat co nejrychleji ven. Jinak by prý nástřih potřeba nebyl, dcera byla malá. A neboj se toho, nic hrozného to není :lol: spíš se připravuj na to, co nastane po porodu - péče o mimino, kojení atd. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25207
3.5.22 12:37

Za mě oboje naprostá zbytečnost :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.22 12:38

Ono co člověk to názor. :nevim: Někdo tvrdí že to pomůže, někdo zase že vůbec. Já si myslím, že připravit se na porod jako takový stejně dost dobře ani nejde. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.22 12:38

Taky jsem měla s aniballem problém. Zavést šel jen vyfouknutý a složený, maximálně jsem zvládla cca 19 cm a to už tekla krev, takže jsem to cca po 4 pokusech vzdala. Porodila jsem miminko s průměrem hlavičky 33 cm, které šlo s ručkou podél hlavy bez nástřihu, s natržením cca 2-3 cm. Někomu ten aniball prostě nejde, ale o tom, jaké bude poranění to nic nevypovídá.

• Citovat
  • Nahlásit
3557
3.5.22 12:56

Překvapují mě dosavadní reakce. Aniball je certifikovaná zdravotnická pomůcka k nacviku vypuzování mimča a také lze s ním po porodu cvičit svaly při inkontinenci. Já aniball zkusila.
Ano, nejprve jsem měla naprosto stejný problém. Prostě tam nešel strčit :mrgreen: :cert: Pomohla klidová poloha na zádech, co nejvíc uvolněná. Zavést mi tam šel, myslím, když byl na 2 stisky nafouknutý. Pak tam držel a já mohla pomalinku přifukovat. Nejprve jsem přidala asi 5 a pak hodně pomalu vytlačila a zjistila jak je velký a podle toho pak už pokračovala. Hlavně to vytlačení fakt pomalu, hlavně přes hráz.
Maximálně jsem do porodu dala 29 cm.
Aniball mi dodal vnitřní klid, věděla jsem jak tlačit.
Porod ok, rychlý, bez šití.
Doktorka při porodu konstatovala, že ten Aniball je fakt skvělá věc. Krásně jsem párkrát zatlačila a bylo to, hlavně ta hráz byla krásně pružná.
Cvičila jsem i před druhým porodem.
Dej tomu ještě šanci, ale pokud by ti to nešlo, tak se nestresuj :hug: Vždyť masíruješ hráz jinak ;) Já třeba masáž hráze zkusila, měla jsem 2 kvalitní masážní oleje a nešlo mi to. Pálilo to, nepříjemné to bylo, přes pupek téměř nepřístupné :lol: Mně sednul Aniball.
Moje zkušenost, s nikým se nechci dohadovat či vnucovat svůj názor :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
3.5.22 13:11

Cvičíš hrozně brzo. Má se cvičit až od ukončeného 36. týdne. A pokud začneš ještě později, vůbec nic se nestane. Já začínala pokaždé až koncem 37. týdne. Klidně aniball ještě na týden ulož a zkus to později. Je jasné, že to hned nepůjde nafouknout, ale čím blíže budeš porodu, tím lépe ti to půjde. Nemusíš nafukovat na velké obvody. Doporučuje se max. 25 cm. A když dáš míň, taky to pomůže. Hlavně musíš pomaloučku, hodně lubrikantu, klid a poslouchat svoje tělo.
Necvičíš proto, aby jsi si to tam „roztáhla“, ale proto, aby tě u porodu nepřekvapil tlak hlavičky v porodních cestách. Taky cvičíš proto, abys vyzkoušela jaká poloha ti bude vyhovovat nejvíc. Mě třeba vyhovovala poloha v kleče.
Navíc! O tom, jestli ti nástřih udělají, nebo ne rozhoduješ ty. Situace, kdy nástřih dělají bez souhlasu pacientky je jen ta, kdy se jedná o bezprostřední ohrožení života dítěte. Pokud zvolíš jinou polohu než v leže na zádech, tak ti nástřih neudělají, protože se k tobě jednoduše nedostanou. Pokud ti vertikální poloha nebude příjemná a budeš radši tlačit v klasické poloze, tak měj sepsán porodní plán a upozorni lékaře, že si nástřih nepřeješ.
A ohledně porodního poranění ti doporučuji netlačit ve chvíli, kdy korunuje hlavička. Je to chvíle, kdy ucítíš silné pálení (kruh ohně se tomu říká) a budeš mít hroznou touhu zatlačit mimo kontrakci, aby to přestalo. V tuhle chvíli dochází nejčastěji k poranění. Když to prodýcháš a počkáš na další kontrakci, tak je riziko poranění mnohem menší.

Koukni na stránky porodní asistentky Anny Kohutové.

A prosím, kecy o tom, jak aniball způsobuje inkontinenci a další moudra neber vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
3.5.22 13:50

Ale ten balonek tam mas strcit vyfouknuty a nafukovat az uvnitr. Ne ho tam rvat uz nafoukly :lol: Jinak ja delala masaz hraze i jsem pouzivala Aniball, pak jsem jeste jedla lnene seminko. Dite 3,5kg a bez poraneni. Ale jestli to bylo kvuli te priprave ti nikdo nerekne, treba by to bylo bez poraneni i kdybych nic nedelala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3624
3.5.22 14:08

Aniball dle doporučení mé PA určitě ano, že nejde napoprvé vložit ani vyfouklý, se stává docela často, chce to klid a trpělivost a nejít přes bolest. Je to holt něco nového. Postupně se to tam začne samo uvolňovat. Nehnat se za cm, k tomu to není. Když pak v porodnici řeknou zatlačit, budeš přesně vědět kam a ten tlak tě nepřekvapí. Naopak od masáže hráze mne odradila, že při používání Aniballu to není tak nutné, navíc by ji měla dokonce provádět druhá osoba - třeba manžel, ženská si tam většinou nedosáhne a nemá tu správnou zpětnou vazbu, zda není u toho stažená, a to většinou je, když musí být v krkolomné pozici, aby si tam dosáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6575
3.5.22 16:15
@Anonymní píše:
Taky jsem měla s aniballem problém. Zavést šel jen vyfouknutý a složený, maximálně jsem zvládla cca 19 cm a to už tekla krev, takže jsem to cca po 4 pokusech vzdala. Porodila jsem miminko s průměrem hlavičky 33 cm, které šlo s ručkou podél hlavy bez nástřihu, s natržením cca 2-3 cm. Někomu ten aniball prostě nejde, ale o tom, jaké bude poranění to nic nevypovídá.

průměr 33 :D to mě rozesmálo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
3.5.22 20:06
@Halibar píše:
průměr 33 :D to mě rozesmálo :lol:

Tak to dopadla ještě dobře. :lol: Ale co víš, třeba to byl ufounek.
Ale jinak super přeblept. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
4.5.22 08:08

Jak píšou holky předemnou. To zavádění chce trochu cvik. S každým cvičením to půjde lépe a lépe. Pamatuji si, že před prvním porodem jsem u prvního cvičení měla úplně ty stejné problémy a říkala jsem si, že tohle asi nebude pro mě, když to nejsem schopná pomalu ani zavést. Nakonec jsem natrénovala 25 cm. Porodila jsem dceru KP bez nástřihu s menším poraněním. Doktorka pak chválila, že bylo poznat, že jsem cvičila. Že ta druhá doba porodní šla opravdu hladce a že se to u těch prvorodiček nejvíce pozná, protože umí efektivně tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat