Příprava na porod v době covidu-maminky Ostravsko a Novojičínsko

4.2.21 20:18

Příprava na porod v době covidu-maminky Ostravsko a Novojičínsko

Ahojte 🙂 maminky prvorodičky, jak jste se připravovaly na porod poslední rok v době covidu? Myslím tím, jestli jste měly online předporodni kurzy a popřípadě od koho a jak je to v nemocnicích a všeobecně kde jste čerpaly informace a jak si pomoct k co možná nejlehčímu porodu bez poranění. A poslední otázka: pro kterou porodnici okolo Novojičínska jste se rozhodly?
Děkuji moc za vaše odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1976
4.2.21 21:22

Zkus na Facebooku skupinu Recenze porodnic, tam seženeš informací habaděj :palec: jak tam ty příspěvky sleduju, tak mám pocit, ze porodnice v Moravskoslezském kraji jsou veskrze přátelské ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
4.2.21 22:32

Ahoj, asi neporadím s porodnici, rodila jsem na Vysočině :lol:.. Ale rodila jsem v květnu, předporodní kurzy byli zruseny kvůli covidu, ale nic moc jsem nestudovala. Porod je prirozena věc, věřila jsem svému tělu, PA a lékařům. Žádný porodní plán jsem si nepsala. Celou dobu jsem myslela jen na to, že kontrakce nejsou nejhorší bolest na světě, ale že každou kontrakcí jsem blíž a blíž svými miminku :srdce:
Jediný co mě teda u porodu zaskočilo a vážně salo, byla moje PA která mi jen neustále dokola opakovala ať si nasadí roušku a nesundavam ji, že ona ji má taky :zed: byla jsem ráda že vůbec dycham, tohle bylo na mě fakt moc :D
Jen jsem asi od 36tt pila malinik a lněné semínko (ve finále si myslím, že mi to stejně vůbec nepomohlo) ;)
Každopádně preju hezky porod :

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
5.2.21 17:35

Popravde, ja jsem nikdy nepochopila tu modu predporodnich kurzu. Prijde mi to jako zbytecne vyhazovani penez. Ale pokud to nekoho uklidni, proc ne. Ja take verim doktorum a PA. Samozrejme s nimi vsechno v klidu prodiskutuji. Ale nestalo se mi, ze bych mela problem s nekterym z navrhovanych kroku. Nikdy jsem ani neuvazovala, ze bych si sepisovala porodni plan apod. Ani jsem nikdy nechtela doprovod u porodu. A svete div se, vzdycky se ke mne chovali slusne, jako ja k nim. Dokonce bylo videt, ze jsou klidnejsi, kdyz nechci doprovod u porodu. A to jsem rozhodne nemela nijak rychle pohodove porody.

Pro usnadneni porodu doporucim lnene seminko, malinikovy caj. Uzivala jsem je pred kazdym ze 3 porodu, 4. me ceka kazdym dnem. Takze vlastne nedokazu rict, jestli by bez nich byly narocnejsi. Ale je fakt, ze druha doba porodni u me vzdycky byla velmi kratka.

Pak jeste aniball nebo epino. Ja si ho koupila pred prvnim porodem, ale chtela jsem s nim zacit trenovat v den, kdy se mala narodila. No a vzhledem k tomu, ze jsem mela jen jeden pidi steh, a to kvuli tomu, ze mala sla rucickou napred, tak jsem usoudila, ze ten balonek nepotrebuju, a nepouzity jsem ho prodala. Ale pry fakt pomaha.

Takze shrnuti - lnene seminko, malinikovy caj, aniball, precist si recenze vybranych porodnic a hlavne klid a duvera v sebe a ve zdravotniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1976
6.2.21 12:52

Důvěra ve zdravotníky se moc nevyplácí, zde platí 100% heslo “důvěřuj, ale prověřuj”. Člověk by měl mít povědomí o tom, co si přeje a co si nepřeje a umět si to asertivně obhájit. Jinak vmanipulují každého, kam se jim hodí. A v porodnici nejste pacient, poněvadž nejste nemocná, takže by se měla předpokládat partnerská spolupráce. Ale to i jinde, i nemocný člověk má co říct ke své léčbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
6.2.21 17:11

@Semtex Tak jasne, ze se nenecham vmanipulovat treba do Kristellerovy exprese. Proste se zdravotniky vsechno proberu, necham si vysvetlit a domluvim se s nimi. Jedine, co jsem u prvniho porodu nechtela, byl epidural. Ale kdyz jsem neporodila ani po 35 hodinach kontrakci po 2 minutach, tak mi rekli, ze bez epiduralu to nepujde. To bylo jedine, kde jsem musela “ustoupit”.

Ale treba nechapu ty, co si nekde prectou, ze monitor a vaginalni vysetreni jsou pro porod skodlive a pak je zaryte odmitaji. Verim, ze takovym opravdu mohou tyto postupy zkomplikovat porod, protoze jsou z toho zbytecne nervozni.

Ja vim, co chci. Porodit zdrave dite. A verim, ze doktori vedi, co delaji. Je mi jasne, ze jsem mela stesti, ze jsem nemela zadne skutecne komplikace. Ale popravde ty porodni plany povazuji za zbytecnou buzeraci zdravotniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 18:09

Před porodem teď piju maliník a jím spařené lněné semínko. Jinak je spousta věcí ke shlédnutí zdarma třeba na youtube, líbil se mi např. předporodní kurz se Sedmikráskou, či různá cvičení pro těhotné (pomohlo mi s bolestí zad). Nebo porodnice Fifejdy dělá v době covidu každou neděli na fb online předporodní kurz (zdarma).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat