Příprava na přijímačky na osmileté gymnázium

Anonymní
11.5.20 15:57

Příprava na přijímačky na osmileté gymnázium

Prosím o radu maminky starších dětí. Příští rok by syn měl absolvovat přijímací zkoušky na osmileté gymnázium. Dle školy, okolí i poradny na to má, ale řekněme, že má učení trochu „na háku“ (i když, když o něco jde, umí do toho šlápnout). Chodí na výběrovou školu, tu zvládá celkem v pohodě, ale sem tam mezera je.

Můj dotaz zní. Jak se Vaše děti připravovaly na přijímačky? Chodily na nějaké kurz? Absolvovaly jen zkoušky nanečisto? Dávali jste jim zkušební testy? Co má vlastně smysl? Přeci jen je to specifická záležitost, s níž se při běžné výuce nesetká.

Nechci ho přehltit, ani mu to zošklivit, tak hledám nějakou rovnováhu.

Moc děkuji za odpovědi.

Příspěvek upraven 11.05.20 v 16:06

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38422
11.5.20 16:02

No, koukni na scio.cz na testy. cermat ma pripravne ucebnice. zjisti si, kolik se tam, kam chce jit, hlasi deti. na nas gympl 190 letos, berou 30. a pak na to muzete vletet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
11.5.20 17:12

Tak mu zkus dat na cas Cermat test a uvidis. Na ZS u nasich kluku probihala priprava od zari 5. tridy, nekdo to nechal na pripravnych kurzech az na jare, previs prihlasenych je u nas bezne 200 deti na 30 nebo 25 prijimanych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
11.5.20 20:14

Můj syn dělal přijímačky minuly rok. V Praze je asi větší nával…je dobré vědět, jaký je na dané škole převis, zda tomu má dát víc nebo míň úsilí. Doporučuji dohledat testy z minulých let (jsou na netu dostupné, verze z obou termínů) a nechat ho napsat test v časovém limitu. Můj syn pak zhodnotil, že se bude radši učit ;) učil se pouze z prijimackovych knih od prosince do dubna. Na doučování ani přípravku nechodil. Stačilo to, dostal se s rezervou na obě školy. Podle mně musí dítě samo chtít!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
11.5.20 20:17

To asi záleží, jak je syn šikovný. Našim synům stačilo udělat pár cvičných testů…cca 10. Každý víkend jeden test, ale bylo to spíš jen proto, aby si zvykli, jakým způsobem ty testy vyplňovat, na co si dát pozor. Ale dcera bude určitě potřebovat přípravný kurz, takže bude chodit o víkendech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat