Příprava na školku - co čekat

198
20.5.16 09:28

Příprava na školku - co čekat

Milé dámy,
vzaly nám dceru do školky a já mám pocit, že musím už teď začít plánovat.. Malá se tam těší, ale..
Jdu proto s prosbou a otázkou, měli jste nějakou situaci, co vás ve školce překvapilo, zarazilo, co byste nečekali, naopak co čekat atd.. Prostě nechci nechat nic náhodě a být připravená (včetně finanční rezervy).
Info schuzku teprve budeme mít, ale předpokládám, že tam mi na otazky z praxe každé maminky neodpoví.
Rovnou poprosím rejpalky, ať si rejpou jinde. Snažím se zjistit fakta a ne se dohadovat.. díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
20.5.16 09:30

@sall7 přípravu neděláme žádnou - u nás víme, jak fin. náročné to bude (soukromá školka), zbytek se vyvrbí.. poptej se na seznam věcí, co je třeba koupit, přinést, víc bych fakt neřešila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
20.5.16 09:30

Já se s dovolením vtírnu s dotazem, jak je to s oblečením. Kolik náhradního oblečení do školky dáváte? V čem do školky děti chodí tepláky/kalhoty, převlékají se tam po příchodu? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
20.5.16 09:35

@WaIl to by mě taky zajimalo, malá je schopna se převlikat 3× za den :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
20.5.16 09:36

Ve školce musí mít náhradní tričko-ponožky/punčochy-nebo legíny/
Pláštěnku
Holínky když prší /nemusí se nechávat ve školce, ale samozřejmě když prší dát../
Na jaro/podzim se docela vyplatí nepromokavé kalhoty na ven
Oblečení do školky - klasika tričko legíny /v zimě jsem dávala punčochy/
U nás se vždy převlékají když jdou ven /nesmí do školky v tom v čem byli venku/
Hrneček + kartáček
A jinak nic nepřekvapilo.. akce během roku - vždy jsme dopředu informovaní když
mají výlet či divadýlko a podobně.
Kroužky - kdo chce..
Stravné - školkovné..to vám taky řeknou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094

@sall7 ahoj, nám třeba na schůzce doporučovali, abychom si děti co mají doma sourozence braly po obědě domů. Nemyslím si, že je to dobrý nápad, a hlavně to kolikrát ani nejde (mladší v tu dobu spal)
Další věc na kterou buď připravená a mě třeba čekalo pozitivní překvapení, že děti budou plakat. Naše dcera neplakala, hned si tam zvykla a hrála si, ale bohužel nebyla schopná tam spinkat (málokdy), což se pak klasicky projevovalo odpolední špatnou náladou. Další věc je WC. Děti tam většinou nechtějí chodit na velkou, takže se můžou přidat problémy tohoto rázu.
Abych nepsala jen negativně, tak nám školka moc pomohla! Dcera odkoukala od ostatních jejich styl hry a její fantazie se krásně rozvinula. Hodně tvoří, i doma.. Teď v druhé třídě se učí jak chránit přírodu. Od učitelek to bere nesmírně vážně, mě by vypustila druhým uchem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
@WaIl píše:
Já se s dovolením vtírnu s dotazem, jak je to s oblečením. Kolik náhradního oblečení do školky dáváte? V čem do školky děti chodí tepláky/kalhoty, převlékají se tam po příchodu? Díky.

Náhradní triko, tepláky, slipy a ponožky. Ráno má tepláky nebo softshell kalhoty, podle počasí. To si bere pak ven, ráno v šatně převlékame do jiných tepláků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
20.5.16 09:39

@WaIl syn zatim chodi do soukromych jesli a mam v planu delat ty veci stejne, ma takovou tasticku a v tom ma komplet celou sadu prevleceni. Jen mam trochu obavy, aby ucitelky skously synuv styl oblekani, on ted miluje kratke veci, takze nosi puncochove leginy nbeo puncosky a pres to kratasky :lol: Jinak syn chodi ve skolkovem prevleceni uz z domu, kazdy den davam ciste veci, ve velke skolce to budeme delat dle toho, jak se bude syn do skolky dopravovat, kdyz jede s muzem autem, jede uz nachystan, at to maji rychle :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
20.5.16 09:42
@WaIl píše:
Já se s dovolením vtírnu s dotazem, jak je to s oblečením. Kolik náhradního oblečení do školky dáváte? V čem do školky děti chodí tepláky/kalhoty, převlékají se tam po příchodu? Díky.

tohle je indivindy.. moje děti čuňátka, takže v čistém přijde, převlékne se do školkového, plus má další na zahradu a jedno náhradní, kdyby náhodou nehoda :mrgreen: ale učitelky říkaly, že jsou děti, co přijdou v krásném novém, lítají v tom aji po zahradě a pak se rodiče diví, že je to zničené, takže asi tak :nevim: my budem pořizovat zvlášť oblečení na zahradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
20.5.16 09:45

Ještě mě napadlo, chodí s dětma učitelky na WC? protože naše malá mě to ohlásí a já jdu s ní, protože se logicky sama neutře.. mám z toho větší stres než ona :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251

Mmchdm, ono je to fakt hodně indivindy.. naše školka vyžaduje pouze kartáček na zuby a pyžamko :lol: ostatní je na zvážení rodičů.. :nevim: co se týče spánku atd, žádné požadavky.. jsou školky, kde malé děti nenechávají na spánek atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451

@amazon no vidíš v těch negativech máš pravdu,,
dcera brečela když jsem jí vedla poprvé do školky (uf to už jsou skoro 4 roky!) a pak brečela že nechce domů :-)
Nutit brát si dítě domů po obědě nemůžou - ano můžou doporučit, ale já to opravdu nedělá. A to jsem doma rok se synátorem. Beru po obědě jen jednou týdně.. a to jen kvůli sobě, né kvůli tomu že by školka doporučovala..
A s tím chozením na WC taky pravda!! Příjde ze školky a hned maže na velkou.. ve školce
prostě ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
20.5.16 09:49

@darkblack málá nastěstí kadí hnedka po snídani a nekdy i hnedka po obědě, tak uvidime, jestli jí školka rozhází režim :) a chodí ty učitelky s těma menšíma na wc? když se samy neutřou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
20.5.16 09:54
@sall7 píše:
@darkblack málá nastěstí kadí hnedka po snídani a nekdy i hnedka po obědě, tak uvidime, jestli jí školka rozhází režim :) a chodí ty učitelky s těma menšíma na wc? když se samy neutřou..

to by asi musela říct, že chce kakat..Dcera tam kakala všehovšudy asi dvakrát a byla špatně utřená. Teď se utře sama, ale jen vlhčeným ubrouskem, toaleťákem jí to pořádně nejde. Tak jí to zkus naučit tím vlhkým a dej jí ho do kapsáře (každý má svůj)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50454
20.5.16 09:58

No se záchodem to bude něco, ona na něm tráví vždy takovou dobu :jazyk: aby vůbec odešli na vycházku :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama