Příprava na talentovky - výtvarka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 11:29
Příprava na talentovky - výtvarka

Ahoj holky, řešila jste některá přípravu vašich dětí na talentovky z výtvarky na uměleckou školu? Mám dítě v 6 třídě, ale už bysme to rádi řešili. V ZUŠce mi řekli, že se jedná o kroužek a na přijímačky nepřipraví. Stačila vašim dětem příprava v rámci individuální výuky? Nebo jste dávali dítě do speciální přípravky, které pořádají některé SŠ?
Já bych preferovala individuální výuku a tak prosim i o doporučení na někoho skvělého v oblasti Vestec, Jesenice u Prahy, Jílové u Prahy a okolí. Díky moc.
Anonym - údaje o bydlišti

Reakce:
cverunka
Závislačka 3257 příspěvků 11.09.19 11:36

Já docházela na hodiny do ZUŠ, ale soukromě, konkrétně na přípravu k talentovkám. Paní učitelce jsem za hodiny platila. Před skoro 20 lety :oops: Když jsem začala učit a měla víc volného času, tak jsem zase na přijímačky připravovala děcka u mně doma. Nejčastěji chtějí u talentovek kresbu zátiší, či nějakou studii - kůra stromu, kámen, zmačkaný papír. Někdy portrét, či kresbu vlastní ruky.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1565 příspěvků 11.09.19 12:29

Já chodila na přípravku v rámci ZUŠ. Měli jsme skvělou učitelku, která z nás dokázala vyždímat maximum. Naše složky k přijímačkám byly vymazlené do posledního detailu. Taky s námi jezdila na konzultace na vybrané školy.
Nejlepší je podle mě docházet na kurzy přímo na vybranou SŠ (já si vybrala školu 70 km daleko, takže to nešlo). Už si vás tam budou pamatovat a můžete konzultovat přímo s nimi, co očekávají, co vylepšit a na co se zaměřit.
Před dvěma lety jsem připravovala deváťačku na talentovky. Pilovala kresbu zátiší, portrét a modelování zátiší. A taky diktát, který spočívá v tom, že děcka dostanou za úkol nakreslit bez předlohy např. baletku, slona, vítr, atp., některé roky se dělal i plakát.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 11.09.19 12:31

Hele nepotřebuje přímo přípravu na přijímačky, v 6 třídě určitě stačí dobrá výtvarka, která bude rozvíjet, nikoliv vést ke kopírování a šablonám. A pokud ji to bude bavit, tak pak přidat kruzy zameřené na kresbu, což je prostě technika co potřebuje trénovat. Ale bohatě stačí v osmičce.

Zuška na Jižáku má hodně pěknou pověst, docela pěkně strukturované obory má ZUŠka v jílovém
https://zusvrane.cz/…ovaci-obory/

V břežanech máte kdyžtak soukromou - ta taky nemusí být marná. Soukromé obory si většinou zakládají lidi, co chtějí dělat věci jinak, než co se vejde do škatulek příspěvkové organizace.

https://zus-harmony.cz/vytvarny-obor/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:35

Všem moc děkuji, já jsem výtvarným uměním netknuta, tak neporadím, nepomůžu.

@Ou děkuji za konkrétní typy. V Jílovém jsem právě byla, jednak teda mají plno a druhak mi řekli to, co jsem psala výše

jiti81
Kecalka 325 příspěvků 11.09.19 12:42

Tak já teda nad tím nijak nepřemýšlela. Před prázdninami byly přijímačky na ZUŠ, dceru baví kreslit, tak jsem ji tam dovedla. 2 hodiny tam kreslila, dle fantazie + dle předlohy, aby otestovali orientaci v prostoru. Popravdě, to co tam bylo postaveno (různé krabice na sobě postavené, kolem omotané drátem, na některé z nich stál plyšák + nějaké další věci - no to bych nezvládla ani náhodou). Já to ale nijak nehrotila, beru to také jako kroužek a i dcerce jsem říkala, že ji nemusí vzít, taky byl nával a nepřijali všechny. Dcerku teda přijali, je ve 4. třídě a zítra jde poprvé - tak uvidíme. Držím vám palce. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 13:32

@jiti81 no já ale zjišťuji informace k talentovkám na SŠ, ne na na kroužek.

AnnieTRoj
Kecalka 376 příspěvků 11.09.19 13:33

Chodila jsem 9 let do ZUŠ a půl roku před přijímačkami jsem chodila do prohloubené kurzu ZUŠ, kde se připravovaly většinou gymplačky na UmPrum a AVU. Já pouze na SŠ. Naše SŠ provozuje přípravné kurzy, ale nechtělo se mi tak daleko jezdit. Ale ti, co chodili to měli asi trochu snažší u talentovek.
V 6. třídě bych šla spíše na normální výtvarku, na kurz je dle mě zbytečně brzo.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 11.09.19 14:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky, řešila jste některá přípravu vašich dětí na talentovky z výtvarky na uměleckou školu? Mám dítě v 6 třídě, ale už bysme to rádi řešili. V ZUŠce mi řekli, že se jedná o kroužek a na přijímačky nepřipraví. Stačila vašim dětem příprava v rámci individuální výuky? Nebo jste dávali dítě do speciální přípravky, které pořádají některé SŠ?
Já bych preferovala individuální výuku a tak prosim i o doporučení na někoho skvělého v oblasti Vestec, Jesenice u Prahy, Jílové u Prahy a okolí. Díky moc.
Anonym - údaje o bydlišti

Některé umělecká střední školy dělají placené přípravné kursy na talentovky..je dobré se na příslušné střední škole informovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 18:29
@lilith1 píše:
Některé umělecká střední školy dělají placené přípravné kursy na talentovky..je dobré se na příslušné střední škole informovat.

Děkuji, ale v úvodu jsem se ptala, jestli jste děti dávali právě do téhle přípravky, takže o jejich existenci vim

lilith1
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 12.09.19 07:59
@Anonymní píše:
Děkuji, ale v úvodu jsem se ptala, jestli jste děti dávali právě do téhle přípravky, takže o jejich existenci vim

Dávají a bývá kurzy jsou zaplněné.

Váš příspěvek
Reklama