Příprava před gynekologickou operací

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 12:48

Příprava před gynekologickou operací

Ahoj, dobrý den, čeká mě v životě můj úplně první gynekologický zákrok - odstranění polypů děložního hrdla. Jaká je příprava před operací, nebo jak jste se připravily vy samy? A jaké předoperační vyšetření mě čeká? V životě jsem nebyla v nemocnici ani den, tak si připadám jako úplný jelito :roll:
Děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2739
14.11.21 13:14

Urcite Ti to vysvetli v nemocnici po nastupu nebo pred nim, standardni predoperacni vysetreni sestava z odberu krve, RTG srdce a plice, EKG a pohovoru/zpravy od praktickeho lekare, ve Tvem pripade mozna bude treba i zprava od gynekologa, nemelo by to byt starsi 14 dnu od planovaneho nastupu, vetsinou se to dela cca tyden predem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
14.11.21 13:27

EKG, krev moč. V noci před zákrokem poslední pití o půlnoci, pak už nic. Jestli užíváš nějaké léky, poradit se s doktorem. Večer ti napíchnou žílu, ráno sestřička ováže nohy. Nic jiného mě už nenapadá. Jo a nezapoenˇse oholit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79416
14.11.21 16:21
@arinecka píše:
EKG, krev moč. V noci před zákrokem poslední pití o půlnoci, pak už nic. Jestli užíváš nějaké léky, poradit se s doktorem. Večer ti napíchnou žílu, ráno sestřička ováže nohy. Nic jiného mě už nenapadá. Jo a nezapoenˇse oholit.

No, je taky dost dobře mozny, ze bude mit nastup az rano, nic ji ovazovat nebudou, zilu napichnou az na sale a 3 hodiny po zakroku vykopnou domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
14.11.21 16:32
@j.a.n.i1 píše:
No, je taky dost dobře mozny, ze bude mit nastup az rano, nic ji ovazovat nebudou, zilu napichnou az na sale a 3 hodiny po zakroku vykopnou domu.

Tak možný to je, nepíše kdy má nástup :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79416
14.11.21 17:14
@arinecka píše:
Tak možný to je, nepíše kdy má nástup :nevim:

Alespon tam kde jsem byla ja, to u malych zakroku probihalo takhle, mam pocit, ze u mladych nechteli ani to ekg. Ja uz jsem stara, tak jsem ho mit musela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
14.11.21 17:49
@j.a.n.i1 píše:
Alespon tam kde jsem byla ja, to u malych zakroku probihalo takhle, mam pocit, ze u mladych nechteli ani to ekg. Ja uz jsem stara, tak jsem ho mit musela :mrgreen:

Já právě taky, vždycky :mrgreen: No jo no, už jsem vyzobaná slunečnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 18:17

V pátek jsem kvůli silnému menstruačnímu krvácení byla u svého gyndaře a ten mi vaginálním ultrazvukem zjistil ty polypy. Takže mám přijít ještě jednou po měsíčkách a pak se vše dohodne, ale operace je prý jistá. Prý jen malý zákrok, dva dny ve nemocnici, ale i tak jsem z toho jako u vytržení. Takže krev, moč, EKG, to mi udělá praktický lékař? A v tý nemocnici tu operaci to si budu zařizovat sama, nebo jak tohle probíhá?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 18:42
@j.a.n.i1 píše:
No, je taky dost dobře mozny, ze bude mit nastup az rano, nic ji ovazovat nebudou, zilu napichnou az na sale a 3 hodiny po zakroku vykopnou domu.

Tak brzy domu? Jako fakt? Po narkóze?

• Citovat
  • Nahlásit
12620
14.11.21 18:42
@Anonymní píše:
V pátek jsem kvůli silnému menstruačnímu krvácení byla u svého gyndaře a ten mi vaginálním ultrazvukem zjistil ty polypy. Takže mám přijít ještě jednou po měsíčkách a pak se vše dohodne, ale operace je prý jistá. Prý jen malý zákrok, dva dny ve nemocnici, ale i tak jsem z toho jako u vytržení. Takže krev, moč, EKG, to mi udělá praktický lékař? A v tý nemocnici tu operaci to si budu zařizovat sama, nebo jak tohle probíhá?

Až půjdeš na gynekologii, tak tam dostaneš žádanku do nemocnice, zajdeš tam a tam ti vše řeknou, dají termín operace a dokumenty k vyšetření. Já chodím na EKG ke své obvodní lékařce, na krev na polikliniku + tam donesu moč. Někde to vše udělá obvodní lékař, nevím jak tomá ten tvůj. Až budou hotové výsledky, tak si je vyzvedneš a doneseš je do nemocnice v den nástupu. Ničeho se neboj, vše ti řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
14.11.21 18:45
@Anonymní píše:
Tak brzy domu? Jako fakt? Po narkóze?

Tak záleží, s čím se jde, třeba u kyretáže je běžný, že ráno přijdeš, jdeš na zákrok a cca za 3 hodiny s doprovodem domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79416
14.11.21 21:37
@arinecka píše:
Tak záleží, s čím se jde, třeba u kyretáže je běžný, že ráno přijdeš, jdeš na zákrok a cca za 3 hodiny s doprovodem domů.

U konizace taky, takze mi to prijde jako podobna kategorie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.21 23:45

Holky, a co po operaci? Jak jste se cítily? Byla nějaká bolest v děloze, nebo břicha, či nějaké pálení?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat