Jak na přípravu příkrmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 02.01.18 18:40
Příprava příkrmů jak na to

Dobrý den, ráda bych se zeptala zkušených. Začínáme s prikrmy. Nakoupím zeleninu prckovi a postupně z toho vařím… Ale jak jsou ty porcicky malé, dost mi zůstává. Je lepší zamrazit čerstvou zeleninu nakrájenou po pytlickach syrovou, či již uvařenou? Brambory vím ty vždy čerstvé. Stejný dotaz jak to dělat s masem? Prosím take jaké delate přílohy? Stále střídám jen brambor a batat, prckovi je 6m. Ještě prosím dotaz koupila jsem fenykl, vůbec nevím jak ho očistit. Mohu taky zamrazit syrový? Děkuji

Přečtěte si článek: Kdy začít s příkrmy

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18733 příspěvků 02.01.18 18:43

Mrazila jsem si to uvařené do tvořítek na led, pak míchala různé druhy. Stejně tak i maso. Tahle fáze netrvá dlouho, pak už to nebudou takové miniporce :mrgreen:

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 02.01.18 18:53

Úplně ze začátku když jsme byli zrovna doma uvařila jsem každý den trošku, taky jsem jinak si navarila do ledovace. To rychle přestalo stačit pak jsme přešli na menší krabičky a teď jsme u skleniček od presnidavek. jelikož hodně cestujeme tak je lepší vytáhnout skleničku z mrazáku a jde se. když mám uvařený co může už

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 02.01.18 19:01
@pikola píše:
Mrazila jsem si to uvařené do tvořítek na led, pak míchala různé druhy. Stejně tak i maso. Tahle fáze netrvá dlouho, pak už to nebudou takové miniporce :mrgreen:

To je otázka. Syn má bez pár dnů rok a jsme stále na tom, že jedna malá sklenička vystačí na cca 3 jídla :lol:. Což vzhledem k tomu, že to je otevřené, zase moc nejde… :zed: Do 10 měsíců v podstatě plně kojený, nechtěl nic, max. 2-3 lžičky.

pikola
Neúnavná pisatelka 18733 příspěvků 02.01.18 19:17

@Mari.G Moje snědla první porci, teda skleničku celou v 9 m, jinak do všeho jen dloubla a konec

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 02.01.18 19:21

Moje v 5.mesicich celou velkou sklenicku, je to individualni no..

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 02.01.18 19:28
@pikola píše:
@Mari.G Moje snědla první porci, teda skleničku celou v 9 m, jinak do všeho jen dloubla a konec

My na první skleničku stále čekáme, doufám, že do 1,5 roku to zvládneme. Dítě má v roce 11 kg :lol: :lol: :lol:.

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 02.01.18 19:35

@Mari.G tolik má moje v 2,5 :jazyk:

Mrazila jsem už uvařenou. Jo a přílohy vždycky čestvý. S bramborama je to jasný, ale nevěřila bys, co se stane s takovou rýží :mrgreen: :poblion:

Mari.G
Závislačka 4149 příspěvků 02.01.18 20:16

@Tableta A to ten můj to má vykojené, protože do 10m o jídlo vůbec nejevil zájem, i křupky mu byly putna :lol:.

Káťa19
Kelišová 6375 příspěvků 37 inzerátů 02.01.18 21:15

Lepsi varianta je nakoupit zeleninu, ocistit, nakrajet a dat do mrazaku, pak jen vzit co je v planu a kombinovat…
Obden jsem hodila do hrnce orestovat nejakou zeleninu na masle/olivaci podusila a pridala maso, zloutek, nebo nic… V malem mnozstvi a rozdelila jsem si to na dva dny, pulku dala do lednice.
Maso hovezi jsem dala do tlakace a uvarila az se rozpadalo, pokrajela na pidi kousky a dala do tvoritek na led, zalila vyvarem. Kruti stacilo v normalnim hrnci.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 02.01.18 21:30

Maso jsem uvařila/udusi­la/upekla, rozmixovala s vývarem a dala do tvořítek na led. Zeleninu jsem mrazila čerstvou jen naporcovanou (měla jsem něco ze zahrádky, něco koupený) a koupila si pařák na knedle a chystala na pařáčku na páře. Jak přibývalo zeleniny tak měli na střídačku brambory, batáty, rýži, později i těstoviny. Těstoviny a rýži jsem vařila ve vodě pod pařákem, na pařáku zeleninu a maso jsem přihodila pár kostek cca na 5 minut, jen aby rozmrzlo a zahřálo se. Pak sesypala do mixéru, když bylo třeba tak doředila vodou z podpařáku. Dělala jsem si porce na dva dny, půlku snědli hned, druhou jsem měla ve viapohárku od Aventu v lednici.

Lu1234
Kecalka 194 příspěvků 1 inzerát 02.01.18 21:32

Do kastrulku dam 2-3 druhy zeleniny, co mám v lednici, plus 1 druh „prilohy“ - viz níže, plus 40g masa nebo 1 vejce.
Zeleninu nemrazim, pouze rozmixovane varene maso, které mam rozdělené na porce v tvoritkach na led nebo v „bobeckach“ ve folii.
Ze zeleniny jsem davala: mrkev, kvetak, brokolici, ruzickovou kapustu, zelene fazolky, fenykl, bataty, porek, petržel, dýně, rajče, červená řepa, kukuřice, ředkvičky. Kupuju v bio prodejně podle toho, co zrovna mají, vždy množství na celý týden. V lednici mi to vydrží.
Přílohy davam: brambory, rýži, červenou čočku, kuskus, kukuricnou krupici, ovesné vločky, nebo pouze tu zeleninu.
Maso dávám: králičí, krůtí, kuřecí, hovězí, pstruh, losos, kapr, nebo vejce.
Moje holčička má 11 měsíců.

Edit: do kastrolu k zelenině dam přiměřeně vody, abych to pak mohla mixovat a mělo to optimální konzistenci.
Do každé porce dám na závěr trochu masla, olivoveho nebo slunecnicoveho oleje. Kvuli vstřebávání vitaminu.
Driv jsem taky varila v páře, ale tohle je rychlejší, není z toho tolik nádobí a kdyz neslevam vodu, tak to snad i vyjde podobně s vitaminy…

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 20:37

MOC VŠEM DĚKUJI.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama