Příprava UM a rady z praxe!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markouš
Kecalka 355 příspěvků 08.10.14 08:40
Příprava UM a rady z praxe!

Ahoj, máme doma téměř 3 měsíčního chlapečka, který je už od 2 týdne výhradně na UM. A mám pár otázek.

• když mimčo nevypije všechno připravené mléko, vylijete, nebo dáte do lednice a pak ohřejete znovu?
  • sterilizujete lahvičku před každým použitím, nebo jenom umyjete?
  • jaký způsob používáte na ohřívání na doma?
  • jak to řešíte na cestách?

Prosím o názory maminek s praxí - já to dělám takto…, né teoretičky s info - takto by se to mělo/nemělo…

Díky moc. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
jessikka
Extra třída :D 10925 příspěvků 08.10.14 08:42

Přidám dotaz

• převařujete a chladíte vodu před každým krmením? nebo si ráno převaříte hrnec vody a pak jen ohříváte?
Susanna
Generální žvanilka 22089 příspěvků 08.10.14 08:44

@Markouš Pokud nevypil (což bylo málokdy), vylévala jsem. To odstáté mi přišlo hnusné. Nechala jsem max. čtvrt hodinky, kdyby se chtěl ještě dorazit, pak jsem vylila.
Lahvičky jsem přes den myla, sterilizovala jen večer.
Doma jsem ohřívala v mikrovlnce vodu, do té míchala UM.
Na cestách jsem používala horkou z termosky + studenou v nějaké lahvičce.

Susanna
Generální žvanilka 22089 příspěvků 08.10.14 08:45

@jessikka Já si ráno převařila na celý den a pak jen ohřívala.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 08.10.14 08:45

Když nevypili dávku, kterou obvykle pili, dala jsem to do ledničky s tím, že si dopije třeba za chvilku. Ale jak to nedopili do hodiny, tak jsem vylila.
Ohřívala jsem v mikrovlnce. Samotnou vodu, pak jsem přidávala mléko. I připravené mléko jsem tak ale ohřívala.
Lahvičky jsem umývala asi do půl roka spec. jarem od Nuku, pak už jen obyč jarem. Sterilizovala jsem všechno najednou cca 1× za 3 dny. Když byli úplně malincí, tak denně. Lahví jsem měla hodně, takže když byli fakt pidimiminka, tak měli vždycky čerstvou lahev.
Na cestách jsem to řešila odměřenou vodou v lahvi, práškem v dávkovači a mikrovlnkou různě po restauracích a pod.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 08.10.14 08:45

@jessikka Nepřevařovala jsem od konce šestinedělí vůbec.

Markouš
Kecalka 355 příspěvků 08.10.14 08:46

@jessikka nám bylo doktorem řečeno, že se dnešní kojenecké vody, na kterých je to uvedeno opravdu převařovat nemusí. Nějakou dobu jsem je stejně převařovala, pak jsem to zkusila bez a vše bez problémů. Já kupuji aquilu, nebo rajec a máme nejlepší zkušenosti. Toť má praxe.

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 08.10.14 08:46

@Markouš teď kojím, ale u prvního jsem to dělala takto:
Když nevypil, tak jsem vylila a příště dala čerstvé, už mi nevonělo.
Do cca 3 měsíců jsem sterilizovala vždy, od 3 měsíců 1× denně a postupně méně a méně.
Doma jsem ohřívala ve vodní lázni nebo ohřívačce, tu jsem měla kvůli ohřívání MM.
Na cesty jsem měla termosku.
@jessikka ráno jsem si převařila celý hrnec, dala jsem do lednice a ohřívala podle potřeby.

Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 08.10.14 08:47

Lahvicky jsem jen umyvala, pres den v ruce, jinak vecer v mycce, jednou za cas jsem je vysterilizovala tabletou. Doma i na cesty pouzivam termosku s teplou vodou a studenou vodu v petlahvi. A my teda UM jen dokrmovali, takze toho krmeni nebylo tolik pres den…

Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 08.10.14 08:47

Jo a vodu jsem nikdy nekupovala, pouzivam zasadne jen kohoutkovou.

Markouš
Kecalka 355 příspěvků 08.10.14 08:48

@PetiteFillette On je speciální jar na lahvičky? To slyším poprvé. My máme samosterilizační, takže sterilizuji před každým použitím, výjmečně, když mu nestačí, tak jen umyju a dodělám do stejné lahve. Takže na cestách nebyl problém? Vždycky někde ohřáli?

Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 08.10.14 08:48

Ahoj. Mám doma 3,5m holčičku. Kdyz mi nevypije připravené mličko, zkusím ji ho Max do dvou hodin jeste nabídnout. Pak uz vylejvam. Pred kazdych pouzitim lahvicku nestrerilizuji. Ale vzplachnu Ji v hod e horke vode. Doma si vody ogre ju v micro lance na pozadovanou teplotu. Pouzivam aquilu, ta se ne jsi prevarovat. A na cesty si ohřeju vodu a dam do termosky… Os:Mám uz druhé ditko.:)

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 08.10.14 08:49

Když mimčo nevypije všechno připravené mléko, vylijete, nebo dáte do lednice a pak ohřejete znovu?

vyliju

sterilizujete lahvičku před každým použitím, nebo jenom umyjete?

já krmila z flašky až od dvou měsíců, ze začátku jsem sterilovala vždy v mikrovlnce, později jednou denně a to v myčce. to od té doby, co mimino stejně vše strčilo do pusy

jaký způsob používáte na ohřívání na doma?

ohřeju vodu v mikrovlnce. kdybych měla ložnici na stejném patře jako lednici, tak bych v noci ohřívala v mikrovlnce připravené mléko z lednice. já v noci používala termosku, ale s tou lednicí a mikrovlnkou je to míň práce

jak to řešíte na cestách?
vozila jsem vodu v termosce, flašky a mléko v dávkovači

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 08:50

Takže za mě – dvakrát až třikrát za den uvařím vodu, dám do termosky (malá z Ikea, vydrží), vedle mám převařenou vodu v malé petce a pak už jen celý den, noc, na cestách… dám do lahvičky cca půl z termosky, půl z petky, přidám mléko a za 20 vteřin malý konzumuje ;) zatím nejlepší varianta, podle mě. Nikde nemusím čekat na žádné ohřívání, chlazení, doprošování se…
Lahvičky vyvařuji jednou za den, mléko vylévám… nebo když má období, že pije málo, tak udělám rovnou míň a případně přidělám ;)

danyk
Generální žvanilka 23484 příspěvků 08.10.14 08:50

Když je malej zbytek, tak vyliju. Velký zbytky nenechává :-). Mám už vychytaný, kolik vypije. Asi bych se nebála ohřát zbytek, který jsem hned zchladila u většího mimina (cca 8 měsíců).
Mám 9 lahví, takže jsem je myla a myju jednou denně (asi od 5 měsíců už v myčce) a jednou za den jsem zapínala sterilizátor. Ze sterilu je jen postavím na utěrku, takže pak se o sterilitě nedá mluvit, když jsou vystavené, ale jsou prostě čisté až až.
Doma si navařím termosku horké vody a když dělám dávku, tak si horkou vodu z termosky mixuju s kojeneckou studenou z flašky (dnes už s kohoutkovou). Na cesty jezdím s termoskou horké a malou lahvičkou studené. Když jsem věděla, že se vracím vcelku rychle, brala jsem jen termoobal v něm horkou vodu a vedle studenou.

Příspěvek upraven 08.10.14 v 08:53

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >