Příprava UM v rychlovarce s regulací teploty - dělám dobře?

Anonymní
6.8.21 12:50

Příprava UM v rychlovarce s regulací teploty - dělám dobře?

Dobrý den, mám dvoutýdenní dcerku - můžete mi prosím poradit jestli to dělám správně? Převařím si kojeneckou vodu, nechám vychladnout a mám jí v té rychlovarné konvici. Když jdu dělat UM jen tu vodu přiohřeji na 40 stupnů (konvice má regulaci teploty). Je to takto správně? Mohu tu převařenou vodu skladovat v té rychlovarce? Třeba do druhého dne? Pak vylévám a převařím čerstvou. Kohu to takto dělat?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23046
6.8.21 12:55

Ne, děláš tu úplně blbě. Pokud chceš mít sterilní vodu, tak jí nemůžeš převařovat v rychlovarce, protože se musí nějakou dobu vařit. A nemůžeš ji skladovat. Vždyť se tam prakticky okamžitě zase začnou množit patogeny. Pokud chceš převařovat, tak vždycky jen na jedno krmení, jinak to opravdu nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7875
6.8.21 12:58

Kojenecká voda se nemusí prevarovat. Je to napsané i na obalu. A jinak dělala jsem to stejně. Že jsem si ráno uvařila 1.5l vody, a během dne jen ohrivala. Decka žijou obě. Neznám nikoho kdo by neustále vařil novou vodu, a čekal až mu vychladne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
6.8.21 13:27

Rano jsem prevarila vodu a z te brala cely den. (Odlila do kelimku-odmerky a pred krmenim mela pripraveno v ohrivacku). Netreba komplikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1544
6.8.21 13:49

Ráno si převařím vodu na celý den a pak jen přihřívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 14:09

@Dara90
A v čem ji prosím skladujete, když si ji převaříte?

• Citovat
  • Nahlásit
1544
6.8.21 14:19
@Anonymní píše:
@Dara90
A v čem ji prosím skladujete, když si ji převaříte?

Dávám do termosky a pak podle potřeby přihřeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 15:06

@Dara90
Děkuji moc a myslíte, že si ji tedy můžu nechat v té rychlovarce a jen přiohřívat?

• Citovat
  • Nahlásit
101
6.8.21 15:22

Neprevarovala jsem. Nalila jsem kojeneckou vodu z lahve do detske lahvicky a ohrala v ohrivacce. Nikdy zadny problem a to mam dite, ktery ma nemocny strevo. Na pripravu mleka neni potreba sterilni voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1544
6.8.21 15:53
@Anonymní píše:
@Dara90
Děkuji moc a myslíte, že si ji tedy můžu nechat v té rychlovarce a jen přiohřívat?

Asi ano. Já takovou rychlovarku nemám takže to dělám tak jak jsem psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7875
6.8.21 16:24
@Anonymní píše:
@Dara90

Můžes. Já si to taky nikam neprelivam. Konvici mám na nastavení teplot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.21 19:25

@mackA159
Moc děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1581
6.8.21 19:44

Taky jsem to tak delala.. a kojeneckou jsem pouzivala jen asi dva mesice a pak uz jsem prevarovala normalne kohouti. A mala to prezila, budou ji za mesic dva. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23046
6.8.21 20:12

Holky, jen takový technický dotaz…proč tu vodu převařujete, když ji pak několik hodin necháte stát v konvici? Vždyť pak obsahuje víc bakterií než kdyby zůstala nepřevařená v lahvi. To naprosto postrádá logiku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.21 09:32

@Janli
Dětská doktorka mi řekla, ať i kojeneckou vodu převařuji. Je tedy lepší až schladne vrátit ji znova do petky, než si ji nechat v konvici? :nevim: A převařovat zvlášť na každé krmení…. To asi neznám nikoho kdo by to dělal…..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat