Přípravná třída - (ZŠ Bosonožská, Brno) nebo jakákoliv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aknah31
Neúnavná pisatelka 15403 příspěvků 24.01.18 16:07
Přípravná třída - (ZŠ Bosonožská, Brno) nebo jakakoliv

Ahoj holky, nemate nekdo zkusenosti s touto školou popřípadě primo s přípravnym rocnikem at uz na teto skole nebo na jine.

Mam syna 04/2012 je letos predskolak. Byla mu diagnostikovana VD + porucha soustredeni pred 4tym rokem. Ted v necelých 6ti letech je VD je temer kompenzovana, v posledni zprávě ma uz zmenu diagnózy na dyslalii. Resime fixaci sykavek a pak R a Ř.

Tento tyden mame za sebou vysetreni skolni zralosti v SPC, logopedicke i psychologicke. Syn je sikovny, znalosti a dovednosti predskolaka ma. V nicem nebyla nijak vyrazne pozadu, ze by něco nezvladal. Vse na dobre urovni po tomto hledisku by do skoly mohl. Logopedka upozornuje na to ze po logopedicke strance to ještě není uplne 100% navíc ma poruchu soustredeni i psychomotoricky neklid vyraznejsi a z těchto dvou duvodu doporcuje odklad.

Psycholozka byla na vazkach, ze je opravdu sikovny. Ze by skolu asi zvladl ale měli bychom ji vydrenou. Nejlepe skolu kde je max 15deti ale i tak bychom museli drit denne několik hodin ale vykompenzoval by to svou inteligenci a asi by to zlvadl.
Z duvodu poruchy soustredeni plus psychomotoricky neklid by se taky spis prikladnela k odkladu a doporučila nam zvážit pripravnou tridu u ZS. Rezim skoly by mu prospel. Další rok v MS mu asi nic extra uz neda.

Syn ma ve skolce 14predskolaku, všichni mají namireno do skoly odklad vypada jen u našeho syna. Tzn ze by od pristiho roku zustal ve skolce kde bude vice jak 2/3 deti veku 2-4roky…

Pripravny rocnik otevira škola mimo naší MC (pokud naplni kapacitu) takze bych uvazovala pouze o pripravnem rocniku, na ZS uz by sel jinam. Ucitelka MS mi říká nedavat ho tam, zbytecna změna prostředí. Ja nevim. Syn je spolecensky změna prostedi je to poslední co bych u nej resila. Spis mi asi vadi ze by zustal ve skolce jako nejstarsi. Zase na druhou stranu ho cpát do skoly za kazdou cenu se mi taky nechce, i když mi to asi nejak zvladl (ASI). Ten pripravny rocik se mi jevi jako dobre reseni.

Mate někdo ditko v pripravnem rocniku? Jste spokojeni? Bylo to pro vas dobre reseni?

Dekuji

Reakce:
aknah31
Neúnavná pisatelka 15403 příspěvků 05.04.18 21:25

Opravdu nikdo?
Tak my jsme dneska byli na zapise a podali zadost o PT. Tak uvidíme. :mavam:

Heidi1992
Nováček 10 příspěvků 05.04.18 21:57

@aknah31 Ahoj Hani, pracuji jako učitelka přípravné třídy a můžu jen a jen doporučit. V přípravce bude synek v rukou kvalifikovaného speciálního pedagoga, bude mít ve třídě snížený počet dětí (10 - 15) a bude tam mít čas jak na hru a,,dozrávání", tak na systematickou přípravu na vstup do ZŠ. Ničeho se neboj, synek bude určitě nadšený a nebudete zklamaní. Pa, Adel :-)

aknah31
Neúnavná pisatelka 15403 příspěvků 05.04.18 22:05

@Heidi1992 dekuji moc.
Ja jen doufam ze se dostaneme. Berou jen 15deti a nejsme spadovi.
Syn se tesi tak uvidime :palec:
 Dekuji

VitHan
Kecalka 420 příspěvků 05.04.18 23:51

Když ti nevadí, že syn bude ještě v sedmnácti na základce? to vidím jako větší problém, než předčasné zaškolení.
Jak udržíš skoro dospělého člověka dodržovat pravidla ZŠ?

aknah31
Neúnavná pisatelka 15403 příspěvků 06.04.18 00:01
@VitHan píše:
Když ti nevadí, že syn bude ještě v sedmnácti na základce? to vidím jako větší problém, než předčasné zaškolení.
Jak udržíš skoro dospělého člověka dodržovat pravidla ZŠ?

To ho mam nechat ve skolce? Byl mu doporucen odklad mam si postavit hlavu a jit proti doporuceni?
Pak litovat? Nejak nechapu kam ta poznamka mela mirit.
Dva roky denne tvrde makame ma logopedii a priprave aby do skoly mohl nastoupit bez odkladu ale ocividne ten odklad podle odborniku potrebuje a mame dat…
Tak dekuji za pripomenuti jak jsme neschopni… myslis ze ten odklad davame jen tak protoze chci??

VitHan
Kecalka 420 příspěvků 06.04.18 00:27

@aknah31 Moje dcera taky neumí všechny hlásky. A vůbec neuvažuju o odkladu. Protože mám i starší dceru a vím co bude dál.

Heidi1992
Nováček 10 příspěvků 06.04.18 06:04

@VitHan Neumět všechny hlásky vs. mít diagnostikovanou vývojovou dysfazii je velký rozdíl. Od toho školní zralost posuzuje speciální pedagog. @aknah31 Nenech se zastrašit, ten rok vám jen pomůže! Zvlášť u kluka! Ti dospívají pomaleji. Jestli vyleze základku v 15 nebo v 16 dneska nikoho nezajímá. :) Přípravná třída je ve vašem případě ta nejlepší a nejrozumnější volba. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >