Přípravné kurzy na gymnázium Brno - mají význam?

Anonymní
23.8.21 14:14

Přípravné kurzy na gymnázium Brno - a má význam?

Ahoj, začínám přemýšlet, zda přihlásit dítě na nějaký přípravný kurz k přijímačkám. Dítě mám šikovné a opravdu bych byla ráda, aby šlo do 6. třídy jinam a nezůstávalo na naší základní škole. Když už se do toho pustím, tak chci vědět, že jsme udělali maximum.

A tak se chci jednak zeptat, zda má přípravný kurz nějaký význam a dále, zda někdo nemá zkušenost s kurzem v Brně. Zatím jsem si našla jen agenturu Ámos, kde se mi líbí, že by se zaplatila čeština i matika jedním kurzem (našla jsem i takové, kde je čeština zvlášť, matika zvlášť a je to hrozná pálka). Ale nevím, zda stejnou službu neudělají testy, které si mohu zdarma stáhnout. Já látku z češtiny i matiky celkem ovládám, sama učím, tak mi nedělá problém cokoliv vysvětlit. Ale třeba to v těch kurzech m ají více zmáknuté…?

Zasílám anonymně, nemusí zase každý vědět, že to až tak řeším a děti chci dát ze ZŠ pryč :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11637
23.8.21 14:17

Dite absolvovalo kurz ve skole kam se hlasilo. Rekla bych, ze ji to dalo vic nez posledni rok ve skole. Spolu jsme delali testy z uplynulych roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 15:25

Na to se mrknu, zda nepořádá škola.
Ale říkám si, že vzhledem k tomu, že přijímačky jsou jednotné - tak je to asi jedno, že?
Asi do toho půjdeme. Přišlo mi to zbytečné, ale asi ty peníze dám.
No a pomohlo to vlastně? :-)

• Citovat
  • Nahlásit
54613
23.8.21 17:45

Znám několik absolventů kurzů v Brně a vyplatilo se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
23.8.21 17:50

Jj, na gymplu je ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
23.8.21 17:51

Jsem zásadně proti „učení se na přijímačky“. Gympl je pro žáky, kteří jsou tak dobří, že se tam dostanou bez speciální přípravy. Pokud dítě nasprtate na přijímačky, udělá přijímačky, ale tím to končí. Studium nebude zvládat a bude trpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
23.8.21 19:09

@c4lifornia nevim, co myslis sprtanim. Testy je treba si vyzkouset. Nikdy se s nimi nesetkaly a kurz delany primo skolou byl krasnym shrnutim latky potrebne pro testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
23.8.21 20:51

Nevím, jak je to v Brně, ale asi to bude podobné, jako v Praze. To znamená velký nával na osmiletá státní gymnázia a malý počet přijatých. Pak tam rozhoduje každý bod. Takže bych kurz doporučila, protože tam přesně probírají typy příkladů a otázek, které tam budou. Znám řadu chytrých dětí, které si bez kurzu na přijímačkách ani neprdly, a na druhé straně zase ne tak příliš chytré, které se tam právě díky kurzům dostaly. Nelze to srovnávat s gymnázii v menších městech, kde není tak velký zájem a dostanou se tam běžně děti i bez kurzů. Také na základní škole do doby přijímaček některé věci, které pak v přijímačkách jsou, ani neproberou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 23:14
@Kelsey píše:
Znám několik absolventů kurzů v Brně a vyplatilo se.

a prosím prosím, kam děti chodily?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 23:15
@c4lifornia píše:
Jsem zásadně proti „učení se na přijímačky“. Gympl je pro žáky, kteří jsou tak dobří, že se tam dostanou bez speciální přípravy. Pokud dítě nasprtate na přijímačky, udělá přijímačky, ale tím to končí. Studium nebude zvládat a bude trpět.

také nesouhlasím.
Myslím, že přijímačky od Cermatu jsou tak specifické, že je potřeba se ty testy opravdu trochu naučit. Chytré dítě, které ty testy nikdy neuvidí a nezkusí si je, má mnohem menší šanci, co jsem tak pochopila.

• Citovat
  • Nahlásit
294
24.8.21 07:42

Znám několik absolventů kurzů u Amosu a všichni se dostali. Jasně, byly to už od začátku chytré děti, ale věřím, že to pomohlo.
My to nevyužili, ale asi jsme o tom ani nevěděli nebo ještě Amos nebyl, ale přípravu na osmiletý gympl by ani chytré děcko zanedbat nemělo. My si procvičili ty testy, co se dělaly (tehdy asi scio, pak cermat), aby znali systém. Bez toho pochybuju, že by se dostali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
25.8.21 15:00

Amos bude asi dobrej, znám od více kamarádek, i když jedné spolužačce od dcery ani on nepomohl,,,ale není všemocnej :) Jinak co vím, tak školy pořádají přípravu pouze na 4letá gymnázia, když se dcera hlásila na šestileté, tak ne e.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat