Připravovaly jste se na porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ocean.mama
Povídálka 50 příspěvků 13.09.18 11:51
Pripravovaly jste se na porod?

Ahoj, pripravovaly jste se na porod nebo jste to proste nechaly byt a verily svemu telu? Na zadnem kurzu jsem nebyla, Aniball jsem taky nezkousela, vlastne mi prijde ze nic nevim a ze pak nebudu vedet co se sebou delat :? A jestli jste se nejak pripravovaly, bylo vam to k necemu nebo v tu chvili jste rady ze vubec jste? Budu rada za vase zkusenosti a mozna co je dobre vedet, nebo nacist. Diky, zoufala skoro matka ;)

Přečtěte si článek: Jak se připravit na porod

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 13.09.18 11:54

Na predporodnim kurzu jsem byla a nakonec mi to prislo uzitecne, krom informaci i v tom, ze jsem pri porodu mela PA, ktera nam prednasela a bylo prijemne nekoho trochu znat. Jinak zadna jina priprava nebyla a jak spravne prodychavat kontrakce a tlacit ukazovala PA i behem porodu:)

morinka7
Kelišová 6839 příspěvků 13.09.18 11:54

@ocean.mama
Na žádném kurzu jsem nebyla, anibal nepoužívala. Ale věděla jsme do čeho jdu. Jediné co jsem si neuměla představit byly kontrakce.
Porod jsem měla tedy vyvolaný a tím trochu „narušený“ přirozený vývoj ;)

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 13.09.18 11:56

Ani jednou jsem se nepřipravovala. U prvního jsem se víc soustředila a to mi bránilo v uvolnění se. U druhého jsem se na soustředění vybodla a bylo to raz dva.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.09.18 11:58

Ne, rodila jsem pět let zpátky ale přijde mi, že tyhle metody tolik rozšířené nebyly. Nebo jsem se o ně jen nezajímala. Myslím, že jsem ani nevěděla, že existuje nejakej bonding, porodila jsem normálně, oba porody prekotny, bez nastrihu nebo jiných poranění. Pak jsem koukala na kámošku jak z jara, která rodila tři roky po mě, měla porodní plán, masirovala hráz, cvičila s aniballem a ve finále rodila víc jak 24 hodin, nastrizena byla až hrůza a rodit už nikdy nechce. Je to hrozně individuální.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8509 příspěvků 13.09.18 11:59

Na kurzu jsem nebyla a nepůjdu ani teď, aniball jsem nepoužívala a používat opět nebudu, věřila jsem a věřím svému tělu, moc dobře jsem věděla, co mám dělat. Teď si jen dopřávám těhotenskou jógu, ale to spíš kvůli bolestem zad :)

vedma007
Stálice 53 příspěvků 13.09.18 12:01

Ano, četla jsem knihu o hypnoporodu, což mě nadchlo, takže jsem pak i byla na kurzu Jemného zrození. S Aniballem jsem cvičila a k porodu mě doprovázela kromě manžela i dula. Porod byl nádherný, téměř bezbolestný (až asi na posledních 45 minut), bez nástřihu a poranění.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19958 příspěvků 13.09.18 12:01

U prvního těhotenské cvičení,kurz i Epino. U druhého cvičení a Epino. U třetího bude cvičení a Epino. Neuměla bych nic nedělat,jen čekat jak to dopadne. Dost jsem i četla. Poprvé těhotná jsem byla před 9 lety a tohle všechno už bylo. A vyplatilo se mi to.

smurfka
Nadpozemská drbna 29812 příspěvků 13.09.18 12:11

ne, nechodila jsem na kurzy, ani epino ani cvičení…koukala jsem na videa na youtube - tehdá to ještě šlo a ještě tam byli,
Jinak jen maliník a lněny ( papulkový )olej..oba porody super rychlé, téměř bezbolestné.

veru1986
Nováček 10 příspěvků 1 inzerát 13.09.18 12:13

Mně celou dobu tvrdili, že budu rodit císařem … takže žádná příprava na porod nebyla (jen na operaci) … týden před porodem mi císaře zrušili, že to nakonec půjde přirozeně :lol: takže nebyl čas se nějak pripravovat … a dala jsem to s přehledem, za 4 hodiny bylo hotovo, nástřih 1 cm, zahojilo se to rychle, už po pár dnech jsem o tom nevěděla.

Michalka80
Kelišová 5649 příspěvků 13.09.18 12:17

@ocean.mama Ahojky zoufala skoromatko, nebud zoufala, ver sobe a svemu telu a dopadne to tak, jak ma!!! :hug: Ja rodila trikrat, pokazdy jsem chodila na predporodni kurz a cviceni a pri poslednim tehu jeste k tomu i na gravidjogu. Jeste jsem pila caj z maliniku a uzivala pupalku. Jinak zadne masaze hraze, anibally apod. Porodni plany taky ne. A vzdy vse dobre dopadlo. Hlavni je myslet pozitivne, ze to dobre dopadne. A moc necist pribehy s hruzostrasnymi porody. Jake porody mela tvoje maminka a babicka? U nas dedime vcelku lehke porody.. :think:
P. S. Jeste jsem chodila hodne do schodu, chuze do schodu pry pomuze nasmerovat miminko do spravne polohy a u druhatka jsem cvicila cviky na obraceni, bylo do 35.tt hlavou nahoru, ale nastesti se samo otocilo. At vse dobre zvladnes!!! :mavam:

Příspěvek upraven 13.09.18 v 12:33

Kornel
Závislačka 3977 příspěvků 13.09.18 12:18
@Hadumi píše:
Ani jednou jsem se nepřipravovala. U prvního jsem se víc soustředila a to mi bránilo v uvolnění se. U druhého jsem se na soustředění vybodla a bylo to raz dva.

Já přesně tak, u prvního jsem se soustředila a bylo to k ničemu a udruhého a vyvolávaného jsem opravdu poslouchala své tělo a sestru..málem jsem porodila ale do záchodu po klistýru :mrgreen: , dali mi ho pozde, pri kontra. po minutě 8o já ji upozrňovala že ji pose… :mrgreen: ale vydržela sem no a na wc jsem třikrát zatlačila a hlavička venku :dance: :lol: :lol: malý měl 4510g :*

Kornel
Závislačka 3977 příspěvků 13.09.18 12:20

Je nejdůležitějši psychika, nebrat to že jde člověk na porážku ale po bolesti přijde ta nejkrasnějši odměna v životě :srdce:

ocean.mama
Povídálka 50 příspěvků 13.09.18 12:22

Ja budu rodit s PA, porodni plan nemam (zatim). Popravde ani nevim co do nej napsat. Az ted jdu balit tasku do porodnice (33tt). PA mi doporucila nejaka videa o hypnoporodu tak se podivam. Mluvily jsme i o moznosti porodu do vody - v nemocnici to maji jako moznost. Jinak vim, ze v mem okoli to jede - kurzy, masaze hraze, anibally… mam strach ale porad si rikam ze telo mi rekne co delat

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 13.09.18 12:22

@Kornel přesně - druhý vyvolávaný, poslouchala jsem své tělo. Dovezli mne na sál, vylezla jsem na křeslo a na 2 kontrakce bylo dítě venku (a to jsem ani netlačila, prostě vylítl sám :mrgreen: ). U prvního jsem se soustředila na dýchání a vůbec mi to nešlo, u druhého mi bylo úplně jasné, jak dýchat, prostě tělo to začalo dělat samo…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >