Přípravy na miminko - podílí se partner?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 14:22
Přípravy na miminko - podílí se partner?

Milé (nastávající) maminky,
jelikož v mém okolí nemám moc příležitostí k porovnání, ptám se tady. Jak se u vás nastávající tatínkové podílejí na přípravách na miminko? 8)
Pomáhají vám třeba vybavit a připravit pokojík, nábytek, vymalovat nebo dokonce nakupovat nějaké potřeby (kočárek, autosedačku apod.). Já jsem, přiznám se, lehce zklamaná, že ten můj se nechce do žádných příprav nijak zapojovat. :roll:
Pokojíček chystám sama, nábytek jsem byla objednat nakonec také sama - manžel se z toho na poslední chvíli vykroutil. O víkendu plánuji vymalovat a příští týden koupit koberec. Na pomoc při skládání nábytku budu mít svého bráchu a taťku. Manžel nebude ten týden vůbec doma, protože jede s kamarády na dovolenou (vždy jsem jezdila taky, ale letos se už necítím). Nebyl se mnou ani jednou na kontrole jak u gynekologa, tak v porodnici - myslím „velké“ screeningové ultrazvuky a podobně. Ani ho nezajímá pohlaví miminka. Ani se nechce zapojit do diskuze o jménech - bohužel všechny mé návrhy smetl se stolu a sám nepřišel s ničím. Prý mám hledat dál. :jazyk:
Termín se mi už blíží - mám plánovanou sekci na konci června. Skoro do konce května jsem chodila do práce a příští týden mě čekají závěrečné zkoušky ve škole. Celé dny se učím a ve zbytečcích času chystám vše pro miminko. Mám pocit, že nic nestíhám a že mého muže to vůbec netankuje. Jako by mu vůbec nedocházelo, jaké změny nás. Tak trochu mě děsí, co bude po porodu lol:
Máte to některá podobně?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12394 příspěvků 06.06.19 14:26
@Anonymní píše:
jelikož v mém okolí nemám moc příležitostí k porovnání, ptám se tady. Jak se u vás nastávající tatínkové podílejí na přípravách na miminko? 8)
Pomáhají vám třeba vybavit a připravit pokojík, nábytek, vymalovat nebo dokonce nakupovat nějaké potřeby (kočárek, autosedačku apod.). Já jsem, přiznám se, lehce zklamaná, že ten můj se nechce do žádných příprav nijak zapojovat. :roll:
Pokojíček chystám sama, nábytek jsem byla objednat nakonec také sama - manžel se z toho na poslední chvíli vykroutil. O víkendu plánuji vymalovat a příští týden koupit koberec. Na pomoc při skládání nábytku budu mít svého bráchu a taťku. Manžel nebude ten týden vůbec doma, protože jede s kamarády na dovolenou (vždy jsem jezdila taky, ale letos se už necítím). Nebyl se mnou ani jednou na kontrole jak u gynekologa, tak v porodnici - myslím „velké“ screeningové ultrazvuky a podobně. Ani ho nezajímá pohlaví miminka. Ani se nechce zapojit do diskuze o jménech - bohužel všechny mé návrhy smetl se stolu a sám nepřišel s ničím. Prý mám hledat dál. :jazyk:
Termín se mi už blíží - mám plánovanou sekci na konci června. Skoro do konce května jsem chodila do práce a příští týden mě čekají závěrečné zkoušky ve škole. Celé dny se učím a ve zbytečcích času chystám vše pro miminko. Mám pocit, že nic nestíhám a že mého muže to vůbec netankuje. Jako by mu vůbec nedocházelo, jaké změny nás. Tak trochu mě děsí, co bude po porodu lol:
Máte to některá podobně?

manžel vymaloval, já nakupovala, prala a žehlila oblečky. Větší věci typu postýlka, sedačka a kočárek jsme vybírali společně. Stejně jako jméno :think: jako chápu, že to někoho třeba až tak netankuje, ale nechat tě samotnou vybírat nábytek, jméno, dokonce malovat? :think: a tak citově plošeji se projevuje normálně i v jiných věcech?

Mamazkoncesveta
Kecalka 206 příspěvků 06.06.19 14:29

Tak v pvních řádcích jsem si říkala, že jsem na tom stejně, tedy až na ten rozdíl, že já jsem ráda, že mi můj muž nekafrá do výběru kočárku či postýlky. Na ultrazvuky se mnou taky nechodí a taky mi to vůbec nevadí… Ovšem tvůj přítel se mi zdá jako až moc velký flegmatik na hranici s ingorantem. Na druhou stranu, on moc dobře ví, že ty to stejně vybereš, zařídíš, necháš smontovat nábytek jinými, tak co by se angažoval, ted jde o to, jestli mu to takto vyhovuje, nebo je naštvaný, ale raději nic neříká…

Uživatel je onlineKajka9
Závislačka 4623 příspěvků 06.06.19 14:30
@Anonymní píše:
Máte to některá podobně?

Tak přítel to nechával na mě nakupování věcí protože říkal že sama vím nejlépe co koupit takže v tomto ne.. jinak maloval to ano nenechal mě to dělat… postýlku sestavil…
Víš to nedocházení je celkem běžné dokud to miminko neuvídí…
Můj semnou chodil na screeningy to zase ano… zajímal se jak mi je ale nakupování věcí a co zařídit atd to jsem si zjištovala sama a dělala sama ( až teda na matriku atd to samozdřejmě musel semnou )
To pohlaví miminka je teda divné můj se pořád ptal jestli mi to už řekli atd..a le bylo mu jedno jestli to bude holčička nebo chlapeček ale vědět to chtěl

Příspěvek upraven 06.06.19 v 14:31

Tichošlápek
Extra třída :D 14869 příspěvků 06.06.19 14:30

Všechno platil :lol: jinak jsem vše zarizovala sama, mne to tak stejně vyhovuje líp, pokoj jsme nechávali malovat firmou a nábytek skládal truhlář, jméno jsem vybrala a predhodila ke schválení, na uz jsem ho nebrala. Rekla jsi manželovi, ze ti to vadí? Jde spíš o to, jak bude fungovat po porodu

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 06.06.19 14:32

Tak při uvodu jsem si taky říkala, že to moc hrotíš, protže chlapi většinou nejsou na takové ty hadříky, a plyšáky a většinou i barvu kočárku moc neřeší, ale na druhou stranu mylsím, že aspoň vybavení pokoje by měl dělat s tebou..
Nábytek plus malování. Upřímně řeknu, že u nás, dkybych takto zavolala někoho toto dělat, tak se manžle pomalu urazí, že co neni schopný dát do pokoje nějakou skřínň atd.
Ale asi bych to zas tak ted neřešila, třeba je jenom jakoby,, vyplašený" spíš jak se pak bude stavit k pomoci s malým atd.

Janli
Echt Kelišová 8921 příspěvků 06.06.19 14:32

Pokoj jsem chystala sama, vymalovala jsem a objednala nábytek. Kočárek jsme jeli kupovat spolu, ale výběr a všechno okolo bylo jen v mé režii, manžel vlastně dělal jen řidiče. Jména jsem taky vybírala já a jen předkládala ke schválení. Kolem výbavičky se neangažoval vůbec, to nechával na mě. Takže úplně stejný, ale já s tím byla v pohodě. Záleží na tom, jak moc tě to trápí. Někteří chlapi to prostě neprožívají a dítě pro ně začíná existovat až po porodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 14:34

@Mamazkoncesveta On se právě zapojovat nechce. Vždycky se ho snažím přesvědčit, ať něco děláme společně, ale on pokaždé řekne, že to je ženská věc a že on mi do toho nebude kecat. Jako nejvíc mě vždycky namíchne, jak přijde domů, převleče se do sportovního a jde někam ven. Já se buď učím nebo chystám věci pro mimčo. Taky bych byla radši, kdybych mohla mít nějaký volný čas a zrelaxovat, ale bohužel se to nekoná. Děsím se toho, že se narodí mimčo a všechno bude stále „ženská věc“ - uspávání, krmení, přebalování, praní, žehlení atd., takže budu všechno dělat já a on bude dál trajdat venku :-/ Když se o tom bavíme, tak se vždycky urazí. Prý to nemám hrotit dopředu, všechno se nějak utřepe atd. No zatím mě moc nepřesvědčuje o tom, že bude ochoten trošku pozměnit svůj životní styl ve prospěch rodiny.

lafelay
Kecalka 164 příspěvků 06.06.19 14:34

Pokoj jsem si udělala podle sebe, pomáhal mi jen věci natahat do bytu případně dovezl, co bylo potřeba. Na ultrazvuku semnou byl jednou, v 12.tt na tom „velkem“ a jméno jsme vybrali spolu. U porodu nebyl, nechtěla jsem ho tam a on byl rád a po porodu 3 měsíce malou večer uspaval, měla jsem trošku poporodní deprese. Ale že by to prožíval nějak extra moc, to ne. Až teď, když je mala větší a jde s ni blbnout tak si hrajou :)

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 06.06.19 14:36

Anonymní to se ti nedivím, ono, ženská a ženská je taky rozdíl, třeba já nejsem tehcnický typ a jako říct mi běž sama kupovat autosedačku, nebo vyber, a objedenj skříně, a koberec.
Jako nejsem blbá, něco bych objednala, ale zase mi to přijde divné i ze strany chlapa, že ho to nezajímá..
Větišnou teda mám v okolí, že ti chlapi jsou až moc chytří :mrgreen: spší naopak, že do všeho ženských kecají, ale asi by to chtělo střed a aspoň malinký zájem
A pak hlavně proto, aby nenadával, že on to as to s emu nelíbí a proč jsem to kupovala..

Příspěvek upraven 06.06.19 v 14:39

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 06.06.19 14:36

Oblečení a takové ty blbinky pro miminko jsem vybírala sama, to manžela moc nebralo, ale aspoň jsem měla volnou ruku. Vždycky se ale rád podíval na to, co máme pro prcka koupeného, občas se zeptal na cenu. Kočárek a autosedačku jsme vybírali společně. Na všechny velké ultrazvuky jezdil se mnou, když jsme po prvním screeningu zjistili, že čekáme kluka, vzali jsme do ruky kalendář a vybírali celý večer jména (finální jméno jsme ale rozhodli až na konci těhotenství). Postýlky manžel vyrobil sám, pokojík jsme zařizovali až kolem osmi měsíců malého. Manžel pokoj vymaloval, vyrobil nábytek, nalepil tapety, spolu jsme vybrali a koupili koberec… Takto chladný byl vždycky? Někteří chlapi si ten proces mimo jejich tělo neumí tak představit a hůř se jim to prožívá, ale tohle je takové studené chování…

Uživatel je onlineKajka9
Závislačka 4623 příspěvků 06.06.19 14:38
@Anonymní píše:
@Mamazkoncesveta On se právě zapojovat nechce. Vždycky se ho snažím přesvědčit, ať něco děláme společně, ale on pokaždé řekne, že to je ženská věc a že on mi do toho nebude kecat. Jako nejvíc mě vždycky namíchne, jak přijde domů, převleče se do sportovního a jde někam ven. Já se buď učím nebo chystám věci pro mimčo. Taky bych byla radši, kdybych mohla mít nějaký volný čas a zrelaxovat, ale bohužel se to nekoná. Děsím se toho, že se narodí mimčo a všechno bude stále „ženská věc“ - uspávání, krmení, přebalování, praní, žehlení atd., takže budu všechno dělat já a on bude dál trajdat venku :-/ Když se o tom bavíme, tak se vždycky urazí. Prý to nemám hrotit dopředu, všechno se nějak utřepe atd. No zatím mě moc nepřesvědčuje o tom, že bude ochoten trošku pozměnit svůj životní styl ve prospěch rodiny.

tak po porodu to má skoro každý tak.. prostě chlapy chodí do práce

Keyllah
Extra třída :D 12394 příspěvků 06.06.19 14:40
@Anonymní píše:
@Mamazkoncesveta On se právě zapojovat nechce.Vždycky se ho snažím přesvědčit, ať něco děláme společně, ale on pokaždé řekne, že to je ženská věc a že on mi do toho nebude kecat.Jako nejvíc mě vždycky namíchne, jak přijde domů, převleče se do sportovního a jde někam ven. Já se buď učím nebo chystám věci pro mimčo. Taky bych byla radši, kdybych mohla mít nějaký volný čas a zrelaxovat, ale bohužel se to nekoná. Děsím se toho, že se narodí mimčo a všechno bude stále „ženská věc“ - uspávání, krmení, přebalování, praní, žehlení atd., takže budu všechno dělat já a on bude dál trajdat venku :-/ Když se o tom bavíme, tak se vždycky urazí. Prý to nemám hrotit dopředu, všechno se nějak utřepe atd. No zatím mě moc nepřesvědčuje o tom, že bude ochoten trošku pozměnit svůj životní styl ve prospěch rodiny.

jako že měsíc před porodem malovat a sestavovat nábytek je ženská věc?? a co výběr toho jména? to je taky ženská věc? :think: bych měla trochu obavy, aby to „ženských věcí“ nespadlo komplet vše okolo mimča a starosti o domácnost, kdy by v budoucnu přibyla i práce :think:

Verusse93
Nováček 8 příspěvků 06.06.19 14:41

Ahoj, já jsem sice na začátku těhotenství, takže se může stát ledacos, ale veškeré věci ohledně mimča se mnou přítel řeší a se zájmem. Jsme oba natěšení, koukáme na výbavičku, řešíme stěhování do většho, stará se o mne když mi není dobře, jména už máme vymyšlená a docela jsme se u vymýšlení zasmáli. Umíme si to čekání zpříjemnit.
Kdyby se choval jako tvůj manžel, tak by mne to dost mrzelo a určitě bych chtěla vědět proč to tak má, čiší z toho nezájem. Třeba si to jen ještě nepřipoutí, těžko říct ale normální to není.

debra.morgan
Echt Kelišová 8942 příspěvků 06.06.19 14:41

Nabytek jsme zadny nekupovali, postylku jsme podedili, kocarek a autosedacku jsme vybrali spolu, stejne tak jmeno, zbytek veci jsem objednala na netu + jedna navsteva ikea…ani netusi, co vse jsem nakoupila, ale problem v tom nevidim…ale tvuj chlap se mi uplne pozorny a vninavy teda nezda, spis na tebe i dite dost pece, no jestli se to s porodem zlepsi tezko rict…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama