Přírodní kosmetika a drogerie

343
15.10.19 22:44

Přírodní kosmetika a drogerie

Zdravím, poraďte mi prosím, jakou přírodní kosmetiku používat? Používám teď Mary Kay, celkem pomáhá (zejména na akné). To samé tělová mléka nebo oleje, cokoli, abych pecovala o svou kůži. Dále mě zajímají šampony na vlasy, kondicionery, intimní gely a gel nebo pěna na holení. Pokud i máte tip na prášky na přání, slizy, aviváž, sem s tím. :palec: Nepotřebuji úplně Bio, ale co nejvíce šetrné, jsem velmi nemocná, a nesnesu určité věci, zejména hliník a ten je bohužel téměř ve všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2280
15.10.19 22:59

Ja mam dost suchou plet, hlavne ted jak se ochlazuje, pouzivam od biodermy athordem radu, voda, krem, krem na ruce, mam fakt silenou spotrebu, pak od uriage sprchac gel a intimni gel, na vlasy od yves rocheru, i si tam vezmu sprchace, obcas micelarku a miluju jejich rasenky a telove spreje, prostredky beru normalne v dm nekdy v nemecku, ted sem si zamilovala ty ariel 3v1 kulicky ;) na akne je skvelej miraclean

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
15.10.19 23:21

Pouzivam na plet produkty z Havlikovy Apotheky (konecne jsem se zbavila zaroven akne i suche pleti v dospelosti), na vlasy a jeste par produktu Natura Siberica, na prani, nadobi apod. Feel Eco, Ecover a mydla si kupuju taky prirodni, různé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
16.10.19 02:11

@PaníKadrnožková
Prosím, nebyl by konkrétní typ na suchou pleť s akné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4043
16.10.19 04:39

A co treba Urtekram? Ja hledala pro sebe hlavne bez konzervantu, penivych sulfatu a ropnych produktu a tahle rada mi celkem vyhovuje. Ale mam vyzkousenou jenom telovou a vlasovou radu. Pletovou a zubni pasty zatim ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
16.10.19 06:39
@PaníKadrnožková píše:
Pouzivam na plet produkty z Havlikovy Apotheky (konecne jsem se zbavila zaroven akne i suche pleti v dospelosti), na vlasy a jeste par produktu Natura Siberica, na prani, nadobi apod. Feel Eco, Ecover a mydla si kupuju taky prirodni, různé.

Používám to samé. Ještě šampon Urtekram a masážní oleje Saloos. Od Sibericy úžasnou masku na vlasy. Někdy koupím něco od Nobilis Tilia např. kyselinu hyaluronovou.
Jo a zubní pastu jen od Weledy tu slanou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
16.10.19 06:50
@anahry píše:
@PaníKadrnožková
Prosím, nebyl by konkrétní typ na suchou pleť s akné?

Prirodni kosmetika, ta prava, si nehraje na mastnou nebo suchou plet, koupis si celou radu a zacnes- cistit, maska krém. Zni to divne, ale fakt to funguje. Kamaradka pouziva Dr. Hauschka a je to taky pecka, ale ja na to treba nemam penize :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
16.10.19 06:51
@Ijen píše:
A co treba Urtekram? Ja hledala pro sebe hlavne bez konzervantu, penivych sulfatu a ropnych produktu a tahle rada mi celkem vyhovuje. Ale mam vyzkousenou jenom telovou a vlasovou radu. Pletovou a zubni pasty zatim ne.

Jj, sprchace, bez parfemace👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32792
16.10.19 06:54
@zuzikka píše:
Používám to samé. Ještě šampon Urtekram a masážní oleje Saloos. Od Sibericy úžasnou masku na vlasy. Někdy koupím něco od Nobilis Tilia např. kyselinu hyaluronovou.
Jo a zubní pastu jen od Weledy tu slanou :srdce:

Od Nobilisu jsem zacinala s olejem na int. hygienu, ted mam z Apoteky a na radu ho pouzivam i na smyti make-upu :lol: diky tem olejum ted v druhem tehotenstvi skoro bez kvasin :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
16.10.19 08:07
@Fany97 píše:
Zdravím, poraďte mi prosím, jakou přírodní kosmetiku používat? Používám teď Mary Kay, celkem pomáhá (zejména na akné). To samé tělová mléka nebo oleje, cokoli, abych pecovala o svou kůži. Dále mě zajímají šampony na vlasy, kondicionery, intimní gely a gel nebo pěna na holení. Pokud i máte tip na prášky na přání, slizy, aviváž, sem s tím. :palec: Nepotřebuji úplně Bio, ale co nejvíce šetrné, jsem velmi nemocná, a nesnesu určité věci, zejména hliník a ten je bohužel téměř ve všem.

Používám arganový olej na pleť, vlasy,…Mám ekzematickou kůži i na obličeji i pokožku hlavy a argan za mě skvělý. Nikdy jsem pleť neměla lepší. Z šamponů zkouším -Urtekram, Bioaroma, obyč Alverde z DM (to teda není asi úplně přírodní?,ale za mě ok).Na prani Ecover a Feel Eco, na nádobí taky Ecover.Na tělo taktez zkouším, osvědčilo se mi bambucke máslo, teď mám nějaký olivový olej s bambuckym máslem, předtím jsem zkoušela tělové mléko od Bioaromy, tělové máslo Soaphoria. Je toho moře. Musis sama vyzkoušet, co ti bude sedět. Jo a na pleť jsem ještě zkoušela Havlikovu apoteku, už nevím jaký krém přesně, a též byl fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1652
16.10.19 09:24
@Fany97 píše:
Zdravím, poraďte mi prosím, jakou přírodní kosmetiku používat? Používám teď Mary Kay, celkem pomáhá (zejména na akné). To samé tělová mléka nebo oleje, cokoli, abych pecovala o svou kůži. Dále mě zajímají šampony na vlasy, kondicionery, intimní gely a gel nebo pěna na holení. Pokud i máte tip na prášky na přání, slizy, aviváž, sem s tím. :palec: Nepotřebuji úplně Bio, ale co nejvíce šetrné, jsem velmi nemocná, a nesnesu určité věci, zejména hliník a ten je bohužel téměř ve všem.

Hele, Mary Kay ale přírodní není.. ;)
Jinak na noc používám čistý arganový olej a krásně regeneruje, koupila jsem levněji na fleru nebo třeba značka Purity Vision je fajn. Od nich třeba i bio bambucké máslo.
Jinak co se týče praní, tak doteď jsem kupovala eko prací gel, ale budu si vyrábět domácí, je to hrozně jednoduché a hlavně levné a prý i hezky voní :) Pak chci vyzkoušet i tekuté mýdlo, taky nic složitého.
Jinak olomoucká značka Caltha je čistě přírodní, osobní zkušenost dobrá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
16.10.19 10:02

@Peggy54 koukala jsem na ten miraclean a je více výrobků. Mohla bys doporučit nějaký konkretní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
16.10.19 15:19

Proti nedokonalostem pleti je dobrá MSM organická síra. Na vlasy používám tuhý šampon s marockým jílem a bambuckým máslem (taky se dá jen smíchat marocký jíl např. s arganovým olejem a také to funguje jako šampon), ten se mi osvědčil na jemné vlasy nejlépe.
na odličovaní často používám kokosový olej. Dřív jsem měla jednu oblíbenou masku na obličej od Lush ale už jí nevyrábí a bohužel mi spousta jejich výrobků přijde hodně navoněná… navíc se musí skladovat v lednici a je relativně drahá, ale za 5 prázdných kelímků je pak výměnou nová maska zdarma, takže myšlenka „nevyhazování obalů“ je určitě super.
Jak tu někdo psal Tierra Verde můžu jedině doporučit :) používala jsem levandulový prací gel a aviáž. Taky jsem zkoušela mýdlové ořechy, ale nějak mi nesedí, asi s nimi neumím :nevim: ale plánuji si vyrobit tabletky na praní z prací sody a mýdla, na youtube jsem viděla nějaká videa a zdá se mi to i jako docela levná záležitost.
Sestra používá už pár let na vlasy Natura Siberica, mě se to zdá na šampon docela drahé :nevim: Taky si myla vlasy medem, jablečným octem, vajíčkem… vydržela to tak měsíc, bylo pro ní náročné si před každým mytím něco míchat. Taky jsme doma měli přírodní šampon od rossmanna, nebyl špatný a dřív jsem si kupovala i Alverde v dm. A docela dobré ohlasy jsem slyšela i na Nature Box, já jsem tedy zkoušela jen avokádový kondicioner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19242
19.10.19 11:03

@Fany97 Za mě jednoznačně Alverde z DMka, myji se tuhým mýdlem
https://www.arome.cz/…o-levandule/
https://www.arome.cz/…ena-limetka/

šampon mám nejraději s mandlovým olejem

Na praní používám Frosch sensitive
Feel ECO
a nebo 100% přírodní Tierra Verde či Sonett.
Prášek či gely…

Feel eco, Tierra verde jsou české značky, Sonett, Frosch německé, kvalitní všechny :palec:

Ba webu www.arome.cz můžeš vybírat z recenzí na komestiku, je to spřátelený web a přihlášení je tam stejné jako na emiminu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19242
19.10.19 11:05

Ještě bych zapomněla, tablety do myčky a různé prostředky do domácnosti, jako octový čistič, gel do záchodu tak Denkmit NATURE , včetně uchošťour papírových :palec: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat