Přírodní maska na poškozené vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineKettlery
Kecalka 474 příspěvků 07.05.19 06:58
Přírodní maska na poškozené vlasy

Zdravím všechny,

chtěla jsem poprosit o tipy na přírodní masky na vlasy. Ráda bych nějakou účinnou péči, abych je trochu oživila. Mám totiž super citlivou pokožku hlavy, takže často používám šampóny z drogerie pro tuto problematiku. Kůži to prospívá, ale na vlasy jsou „drsnější“.

Když tohle heslo hodím do vyhledávače, vynoří se stovky odkazů. Ráda bych něco, co se skutečně osvědčilo (klidně domácí recept).

Mám teď masku od Lavery, předtím něco od Alverde. Není to špatné, ale žádný zázrak taky ne. Poradíte?

Díky. :kytka:

P. S. Musí to být splachovací typ. Ačkoliv mám konce vlasů suché, od hlavy se mi dost mastí.

Reakce:
Uživatel je onlineKotatko03
Echt Kelišová 8564 příspěvků 07.05.19 07:08

Jsem hodně alergická na slovo „přírodní kosmetika“ (spousta lidí si plete: přírodní, s přírodními výtažky a bio), ale to bych odbočila od tématu.

Já si dělávám občas domácí masku: olivový olej, med, citronová šťáva, bílý jogurt + (heřmánkový čaj na opláchnutí, ale s tím bacha, ten jen pro blondýnky).

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 07.05.19 07:15

Dělám stejnou jako @Kotatko03 jen bez jogurtu (poznámka - musím taky vyzkoušet :D), případně když mi svědí hlava, tak do toho oloupu a rozmačkám pár listů aloe… a občas si konce vlasů lehce promazávám kokosovým olejem (ten pak už nesmývám)

LaraA
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 1 inzerát 07.05.19 07:54

Henna. existuje i „bezbarva“

Gerberka
Závislačka 3253 příspěvků 07.05.19 08:21

Vitamínová henna od Henné Color (fialová krabička - množství odhadnout podle množství a délky vlasů) smíchaná s dvěma až třemi lžícemi prášku AMLA (nejlépe od Khádí) + dvě až tři lžíce oleje (meruňkový, makadamiový, jojobový nebo mandlový; dobrý je i arganový - je ale dražší) + oříšek kondicionéru (bezsilikonového, např. Urtekram) - napatlat tuto směs na vlhké umyté vlasy, zabalit do potravinové folie + ještě sáček a nějaký turban - aby to bylo co nejvíce v teple, cca na 2 až 3 hodiny - minimálně.
Opakovat pravidelně - výsledky jsou znát opravdu při pravidelném používání. Tu směs potom vymýt sprchovou hadicí - vlažnou až studenou vodou (jak to kdo snese), ale ne moc teplou vodou, já ještě napěním trochou šamponu, aby se vymyly všechny zbytky - na účinek to nemá vliv.

Šampony - nejlépe se mi osvědčily: tekutý AMLA od Khádí a Malina od Dessert Esence. Jinak na předmývání a vymývání těch zábalů používám Neutral od Balea z DM (je bezsilikonový a hlavně není narvaný alkoholem - jak bohužel začali dávat do Alverde)

Jinak doporučení: po každém umytí vlasů ještě do vlhké pokožky vetřít konečky prstů Lopuchový výluh od Naděje nebo Komonicové tonikum od ATOK - nebo to smíchat dohromady - což dělám já :mavam:

Uživatel je onlineKettlery
Kecalka 474 příspěvků 07.05.19 09:36

Holky, děkuju za tipy. Kouknu na to.

Jak tu někdo psal, já si nemůžu vetřít do vlasů nic, co se nesmývá. Po všem (i když to není olej), mi vlasy začnou děsně „těžknout“ a jakoby se mastit.

Ou
Kelišová 7325 příspěvků 07.05.19 12:20

U hlavy se ti to mastí, protože používáš příliš agresivní šampony.

1. přestaň používat šampony z drogerie. Na citlivou pokožku používej buď šampony určetné pro atopiky či lupenkáře a nebo vyzkoušej bezšamponové metody - nejefektivnější a nejjednodušší je používat žitnou mouku. Obecne zkus co nejdéle prodloužit intervaly mezi mytím, používej alespoň jednou mezi mytími suchý šampon. Ideálně takový, kde je jen škrob a nějaká látka, co hned vyschne, takže to nebude vlasy nijak zatěžovat, ale vsákne to nadbytečný maz.

http://www.slamavbotach.cz/…tnou-moukou/

2. masky a kondicionéry dávej jen do délek vlasů - tedy aby se ti k pokožce hlavy vůbec nedostaly.

3. do přesušených konců používej oleje - pár kapiček důkladně vetři do suchých konců. Třeba arganový od alverde z DM drogerie, nebo zkus mythic oil od L'Oréal je potřeba ho objednat přes internet, ten co se prodává v drogerii má výrazně horší složení.

4. používej kyselé oplachy - tedy po té co spláchneš všechno z hlavy, ještě to opláchni buď vodou s něčím kyselým (ocet či citronová šťáva). Jestli to chceš extra účinné, tak namísto vody používej koprivový, březový a nebo přesličkový výluh.

Pokud máš zrovna hodně svědivou či jinak podrážděnou kůži na hlavě, tak zkus čistou šťávu z aloe vera - prodává se v lékárnách.

Na zklidnění pokožky na hlavě je taky fajn konopná vlasová kůra od canadermu. Používá se to tak, že si umyješ vlasy, spláchneš, ke kořínkům vmasíruješ tuhle kůru - udělá docela dost pěny a do délek, kde není kůra dáš nějakou masku či kondicionér. Necháš to na hlavě alepsoň 20 minut, pak to spláchneš a na závěr použiješ nějaký oplach.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17020 příspěvků 07.05.19 12:30
@Kotatko03 píše:
Jsem hodně alergická na slovo „přírodní kosmetika“ (spousta lidí si plete: přírodní, s přírodními výtažky a bio), ale to bych odbočila od tématu.Já si dělávám občas domácí masku: olivový olej, med, citronová šťáva, bílý jogurt + (heřmánkový čaj na opláchnutí, ale s tím bacha, ten jen pro blondýnky).

Já chápu pod přírodní kosmetikou takovou, která je pouze z přírodních ingrediencí a necpou do toho laureth sulfáty, parabeny atd. Za přírodní nelze považovat věc, do které sice dali trochu nějaké kopřivy, ale jinak je tam spousta chemie.
Mám podobné vlasy jako zakladatelka - u hlavy se dost mastí, ale zbytek je spíš sušší. Dělá mi velmi dobře henna, ale opravdu kvalitní. Kupuju na prodejbylin.cz a míchám si „kašičku“ doma sama - chci docílit co nejčervenějšího odstínu a tak přidávám trošku tea tree oleje, červené víno, ibyškový čaj, trochu silnýho kafe a i olivový olej, právě kvůli těm suchým vlasům na koncích. Vždycky, když se nabarvím, mám pak super vlasy, když už mi ale odrůstají, tak jsou hrozné, což je zrovna teď, už si zas musím blátíčko vyrobit a namatlat..

Evulina
Neúnavná pisatelka 17020 příspěvků 07.05.19 12:34
@Ou píše:
U hlavy se ti to mastí, protože používáš příliš agresivní šampony.

1. přestaň používat šampony z drogerie. Na citlivou pokožku používej buď šampony určetné pro atopiky či lupenkáře a nebo vyzkoušej bezšamponové metody - nejefektivnější a nejjednodušší je používat žitnou mouku. Obecne zkus co nejdéle prodloužit intervaly mezi mytím, používej alespoň jednou mezi mytími suchý šampon. Ideálně takový, kde je jen škrob a nějaká látka, co hned vyschne, takže to nebude vlasy nijak zatěžovat, ale vsákne to nadbytečný maz.

http://www.slamavbotach.cz/…tnou-moukou/

2. masky a kondicionéry dávej jen do délek vlasů - tedy aby se ti k pokožce hlavy vůbec nedostaly.

3. do přesušených konců používej oleje - pár kapiček důkladně vetři do suchých konců. Třeba arganový od alverde z DM drogerie, nebo zkus mythic oil od L'Oréal je potřeba ho objednat přes internet, ten co se prodává v drogerii má výrazně horší složení.

4. používej kyselé oplachy - tedy po té co spláchneš všechno z hlavy, ještě to opláchni buď vodou s něčím kyselým (ocet či citronová šťáva). Jestli to chceš extra účinné, tak namísto vody používej koprivový, březový a nebo přesličkový výluh.

Pokud máš zrovna hodně svědivou či jinak podrážděnou kůži na hlavě, tak zkus čistou šťávu z aloe vera - prodává se v lékárnách.

Na zklidnění pokožky na hlavě je taky fajn konopná vlasová kůra od canadermu. Používá se to tak, že si umyješ vlasy, spláchneš, ke kořínkům vmasíruješ tuhle kůru - udělá docela dost pěny a do délek, kde není kůra dáš nějakou masku či kondicionér. Necháš to na hlavě alepsoň 20 minut, pak to spláchneš a na závěr použiješ nějaký oplach.

Mě no-poo metoda s žitnou moukou nepomohla, zkoušela jsem měsíc a u mě naopak zpočátku asi týden dobrý, ale pak hnus - vlasy se mastily, jinak ale byly bez lesku a drsný a navíc lupy. To samé žloutek - rozšlehaný žloutek do mokrých vlasů, pak smýt. Nejdřív nádhera, ale asi po týdnu se to zase začlo zhoršovat. Kyselé oplachy - taky žádný zázrak.
On každý má ty vlasy a pokožku hlavy jiné, já taky pořád zkouším, hlavně šampony a balzámy také uvítám rady, protože nakupuju co nejvíc bezplastově, tak teď zkouším a ladím mytí s tuhými šampony, ale pořád nic moc. Na mě účinkuje perfektně fakt ta henna, tu můžu jedině doporučit.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 07.05.19 13:01

@Evulina tyjo, tak nejsem jediná, komu se po no-poo začaly dělat lupy! už jsem si říkala, že jsem divná :lol: mně se teda vlasy nemastily a vypadaly slušně, ale až asi po třech měsících.. a pak se mi objevily ty lupy, a to jsem je neměla od puberty… děti mají seboreu, tak jsem koupila šampón mediket ictamo, je to nechutně drahý, poměrně dost smrdí, ale řekla bych, že trochu pomáhá, zkusila jsem i na sobě a míň mě svědila hlava, ovšem dlouhodobě používat nemůžu, protože nejsem dostatečně bohatá :jazyk:

Váš příspěvek
Reklama