Přírodní peče o dět. pokožku

868
3.10.19 19:19

Přírodní peče o dět. pokožku

Ženy,
co byste doporučily za přírodní krém nebo mast pro rok a půl staré dítě, které v poslední době trápí opruzení zadečku? Nesedly nám pleny a nějak od té doby pořád „bojujeme“ s uzdravením pokožky. Mažu měsíčkovou Weledou nebo Sudocrémem, ale není to ono.
Osvědčilo se Vám něco, co hezky pečuje, regeneruje? Nejlépe přírodní kosmetiku.
Klidně doporučte i něco na mazání celého těla po umytí. Syšela jsem, že dětské bambucké máslo je fajn..? ;)
Moc děkuji za tipy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2604
3.10.19 19:49

Dětské máslo od Purity vision dětská voda od téže značky. A hodně hodně větrat. Sudocream je ropný koktejl, weleda je prima. Dceru mažu obyc slunečnicovým a olivovým olejem z lékárny. Základ je větrat, nepoužívat vlhčené ubrousky a balit do plenky jen suchý zadek. Já prvního syna fenovala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2461
3.10.19 20:15

Na vyleceni imazol. Neni prirodni ale dva dny a bude po trapeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35362
3.10.19 20:24

Imazol. Stačí namazat dvakrát. A potom je nejlepší nemazat a nechat zadek co nejvíc luftovat, až se opruzenina vyléčí. Mimino je zbytečné mazat, nejlepší je přidat trochu sojového nebo jiného přírodního oleje do koupele, kterou samozřejmě neděláme denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4659
3.10.19 20:26

Pri opruzeni nejlip zabira Neophytiol a pak Bepanthen (prirodni neni ani jedno), pripadne udelat domaci zinkovku - je prirodni :palec: Weledu si chvali kamaradka. Na telo taky Weledu nebo Hristina neni spatna. Detske maslo je smes, ne jen bambucke, ale neni pry spatne ;) ja tohle olejovaty nemusim, nevsakne se to tak pekne jako nejake telove mleko, krem (my mame ozkousene kde co a nakonec pouzivame Biodermu Atoderm)…a co se tyce toho zadecku - jak tu zaznelo - nebalit vlhky zadecek - staci osusit rucnickem, nepouzivat vlhcene ubrousky (ja mam na cesty jen). Nejlepsi je perlan + voda a nebo pod vodu primo :palec: jo a super je potirat odvarem z repiku, klidne udelat i sedaci koupel, nam zabira bajecne (mala teda byla opruzena asi 3× jen k zubum). Ale rychle to vymizelo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 20:29

Ja syna vzdy vecer namazu olivovym olejem (bio a extra virgin :lol: ), opruzeny nebyl ani jednou. Podle me cim min ingredienci tim lip :) ma pul roku a jeho kuze zatim nepoznala nic jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 20:38

Celé tělíčko mažu dcerce baobabovým olejem a super, ještě lepší než arganový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
3.10.19 20:48

Zkus mrknout na Liniderm, používám ho místo vlhcenych ubrousku. Je přírodní, obsahuje olivový olej, není potřeba po jeho použití mazat dalším krémem proti opruzeninam. Dceři je teprve měsíc, takže těžko hodnotit, ale koupila jsem ho na základě pozitivních recenzi, jako prevence před vznikem opruzenin je snad fakt dobrý :palec: Nebo pak Delfínek od Eoné. Mažu jen na noc a ještě jak si vzpomenu mesickovou Weledou proti opruzeninam. Pak bych se taky zkusila zamyslet nad plenkami, používala bych nějaké bez parfemace, nebělené, co možná nejpřírodnější… dobrý poměr cena výkon jsou eko z DM :palec: jinak určitě hodně větrat :) každý den umýt zadeček pod čistou tekoucí vodou a nechat poradne oschnout, 2-3× do týdne koupel jen s nějakým přírodním olejem, doporučuje se například meruňkový :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15828
3.10.19 20:54

Souhlas s holkama, dva dny imazol a pak už nic. Nekoupat denně, omývat zinkou s teplou vodou, po stolici a nepoužívat vlhčené ubrousky, žádné, ani ty, co se tváří „pure“ Apod.

Já používám už na treti dite medvidka eone s papirovymi kapesníky v krabici a skoro nevim, co je opruzenina ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15828
3.10.19 20:56

Medvídek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1054
3.10.19 21:06

Kamaradce radil pediatr - namazat Bepanthenem a pres to lubrikacnim gelem bez parfemace. Ten vytvori na zadecku ochranny film a pod nim to Bepanthen muze zahojit. Pry to rychle zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
3.10.19 21:17

Dcera se ted oprudila po ostre paprice, kterou jsem s chuti snedla a pomohla domaci zinkovka. :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
3.10.19 21:27

Omlouvám se za hloupý dotaz, od narození jedu v režimu vlhčených ubrousků, nikdy problém nebyl, tak to asi neumím vidět jinak, ale když tedy po velké neutíráte vlh. ubrousky, tak čím konkrétně? Jemným toal. papírem, dět. plenou…? Nebo jdete s dítětem pod sprchu/umyvadlo? ;) :mrgreen:
Na mou obhajobu.., čím déle jsem na RD, tím méně funkčních mozkových buněk mám… :zed: :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15828
3.10.19 21:31

@Zwetta látkovou zínkou namočenou v teple vodě nebo medvidkem odkaz výše ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15828
3.10.19 21:34

Od 9m co děti stojí, davam je stoupnout do vany a sprchuju :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu