Reklama

Přírodní pleťové oleje a vody nebo krém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 14.02.17 09:37
Přírodní pleťové oleje a vody nebo krém?

Hezké dopoledne, chtěla bych se poptat jaké jsou vaše zkušenosti s používáním přírodních pleťových olejů a vodiček, konkrétně na citlivou pleť a jestli zároveň používáte k tomu i krém, nebo jen ty olejíčky. Anebo jestli se vám osvědčily spíše krémy.

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 14.02.17 09:45

@Effis Mě přijdou lepší oleje. V krémech bývá dost často hodně alkoholu (místo jiných konzervantů), případně stojí víc než jsem za ně ochotna dát.

Fjodorka
Extra třída :D 11206 příspěvků 14.02.17 09:55

Používám jen olej a super :-) pleťový od Saloosu, stačí dvě kapky na mokrý obličej. Krémy mi vadí pocitově.

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 14.02.17 10:13

Já jsem vyzkoušela dva přírodní krémy, ale stejně mi v nich něco vadí a mám bohužel velké podezření na kokosový olej :think: ten je skoro všude..

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 14.02.17 10:15

@Fjodorka a to jako ráno a večer nebo jenom jednou za den?

CaravaggioDaMerisi
Kecalka 197 příspěvků 14.02.17 11:05

Kokosovej olej je zlo zejmena pro mastnou a porovitou pokozku pac je uzasne komedogenni. Ve vetsine komercnich kremu je stejne velka spousta sracicek a nekvalitnich surovin a plnidel a to i v tech opravdu drahych (ceny v radu tisicu). Beznej clovek se bohuzel v INCI nazvoslovi nevyzna (a kdo ma vubec cas to zkoumat). Osobne z levnejsi komerce fandim Ryoru a bio znacce karlu hadkovi.
Osobne uzivani oleje i kremu stridam dle nalady - jen u oleje treba zduraznit - je opravdu nutno jej aplikovat na VLHKOU pokozku - bez toho by pri dlouhodobym uzivani mohl zacit vysusovat. Fajn je pred aplikaci oleje nanest treba kvetovou vodu (takovy univerzalni jsou treb ruzova a levandulova - lze taky vylepsit pridanim dalsich aktivnich latek) ve spreji. Zakladem je teda spravnej vyber pro konkretni typ pokozky - ja bych to jeste upgradela vyberem smesi PANENSKYCH (!lisovanych za studena!) oleju pripadne prikapnout jeste tekuty ecko nebo bylinny macerat v oleji (nebo z takoveho maceratu udelat zaklad pro pletovy olej - treba v mandlovem oleji).
Pokud by ses rozhodla pro oleje a jejich vlastni formulaci - klidne napis, rada poradim :)

Fjodorka
Extra třída :D 11206 příspěvků 14.02.17 11:13
@Effis píše:
@Fjodorka a to jako ráno a večer nebo jenom jednou za den?

Večer po sprše. Někdy i ráno, ale spíš zapomínám.

Paja.láma
Nováček 1 příspěvek 14.02.17 16:49

Ahoj, mohly byste mi tedy doporučit přímo nějaké kvalitní přírodní značky, které používáte?

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 14.02.17 16:52

@Paja.láma Saloos je fajn. Případně můžeš použít i kvalitní jedlé oleje.

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 14.02.17 23:38

@CaravaggioDa­Merisi a mandlový olej není komedogenní? Slyšela jsem na něj chválu, tak o něm uvažuju. U těch květinových vod nevím jestli obsahují alkohol.

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 15.02.17 11:35
@Effis píše:
@CaravaggioDa­Merisi a mandlový olej není komedogenní? Slyšela jsem na něj chválu, tak o něm uvažuju. U těch květinových vod nevím jestli obsahují alkohol.

Já mám od Nobilis Tilia, jsem spokojená.

Šipan
Povídálka 33 příspěvků 04.04.17 01:52

Zdravím, já se mažu výhradně organickými rostlinnými oleji už pěkných pár let a krém používám jen v případě, že si ho zrovna sama vyrobím. Je to už poměrně dlouho, co jsem přešla na čistě přírodní péči o pleť i vlasy a té syntetické bych se už ani nedotkla - je to nesrovnatelné jak výsledky, tak nekonečnými možnostmi namíchat si, co zrovna potřebuji, experimentovat, objevovat. Zkrátka kdyby lidé věděli, po čem v přírodě sáhnout tak, jak to věděli naši předkové, zkolaboval by celý kosmetický průmysl a nejen ten - byli bychom nejen krásnější, ale i zdravější a daleko více srostlí s Matkou Přírodou ;)
Oleje (zásadně nanášené na mokrou pleť i vlasy, jak už tu někdo psal) dokážou plně nahradit komerční krémy, séra, odličovače i masky na vlasy a pokud se k tomu vyznáte v bylinách či esenciálních olejích, můžete si lehce vyrábět produkty přímo na míru.
Doporučila bych firmy Nobilis Tilia, Dr. Feelgood (obě společnosti kromě výborných rostlinných i éterických olejů vyrábí i květové vody bez jakéhokoli přídavku, tedy 100% přírodní hydroláty - nutno akorát skladovat v lednici a spotřebovat cca do půl roku), Karla Hadka i Saloos (pouze jednodruhové rostlinné oleje lisované za studena, ty esenciální jsou ve většině syntetické a Karité je zase zcela zbytečně přerafinované) a v případě kokosového oleje i Purity Vision. Kokosový olej se sice na pleť, náchylnou k ucpávání pórů opravdu nehodí, ale na vlasy je to doslova zázrak, který vřele doporučuji.

Fellien
Nováček 9 příspěvků 20.04.17 15:32

@Effis U mě je to jak kdy. Přírodní krémy absolutně nemůžu, mám alergii na spoustu přírodních složek. Saloos mi absolutně nesedl, po každém olejíčku jsem byla šíleně vysušená a jejich vody mi taky nesedly zřejmě kvůli obsahu alkoholu. Co ale miluju jsou olejíčky Nobilis Tilia, ta kvalita je někde naprosto jinde! Mám levandulový, Monet, Da Vinci. Se všemi jsem moc spokojená, ale nejraději mám levandulový kvůli vůni. Odličuji se čistým šípkovým rovněž od Nobilisu. A pleťovou vodu používám od Purity Vision růžovou, ta alkohol neobsahuje. Pak mi hodně pasuje i bambucké máslo od Purity Vision. Co naopak nesnesu je kokosový olej, šíleně mi ucpává póry a přitom vysušuje! Olejíčky občas prostřídávám s krémy, u těch prostřídávám klasickou modrou Niveu a dětské krémy z dm, je to myslím značka Babylove. Nějak mi vyhovuje to jednou za čas prostřídat :).

shadowbabe
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 05.07.17 22:01

Pouzivam denni + nocni krem Vital Just, na vecer nekdy maznu San'Activ. Micelarka a cistici gel tez Vital Just. K tomu kosmeticke osetreni ultrazvukovou spachtli :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama