Přírodní projímadlo - jak se vyprázdnit?

Anonymní
30.5.17 11:41

Přírodní projímadlo- jak se vyprázdnit?

Hezký den… Prosím vás, nemáte některá „recept“ jak se vyprázdnit bez toho, aniž bych si musela kupovat čípky? Jsem týden po porodu a furt mi vyprazdňování nefunguje tak jako před tím. Už jsem nebyla na velké asi dva dny. Je to velmi nepříjemný. Akorát mám z toho tlačení hemeroidy :(. Ty léčím dubovou kůrou, ale myslím, že je nevyléčím dokud budu dál takhle tlačit bez úspěchu. Každý den si dávám do jídla Psylium a myslím, že i dostatečně piju, cca 2 L. Plně kojím jestli to náhodou nemá vliv. Díky moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Marie432875
30.5.17 11:45

Svestky, meruňky, syrová mrkev, připadne čisté stavy z tohoto ovoce (ja kdysi koupila v lékárně tuším od Hipp takové stavicky), připadne je údajně dobra Šaratica (nápoj, da se koupit normálně v obchodě, kolegyně na ni nedala dopustit)

• Nahlásit
  • Citovat
8655
30.5.17 11:49

Z přírodních věcí švestková šťáva (ideální třeba švestkový kompot a vypít i tu šťávu). Z neškodných projímadel třeba Lactulosa nebo Forlax (změkčí stolici, což může být u těch hemoroidů příjemné). Na hemoroidy zkus čípky Preparation H (můžou se i u kojení), mám s tím po porodech taky problém a tohle mi většinou při krvácejících hemoroidech pomohlo hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 11:50

Ahoj, hermankovy caj. Hermanek ma lehce projimave ucinky (poradila nam to detska lekarka). A navic teply napoj by strevum taky mohl pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11297
30.5.17 11:50

Tuk - přidávejte si do jídla hodně tuku. Pokud už jste nebyla delší dobu, tak si dejte panáka oleje.

jinak to psylium a nebo podobná semínka (chia/bazalka/včelník/len) je potřeba mít jednak pomletá a druhak ideálně namočená - aby ta rozpustná vláknina už byla částečně vylouhovaná do vody a nevytahovalo to tolik tekutiny ze stolice.

Ideální je teď dát si do litru vody 2 lžíce chia semínek a nebo psylia, mátu, citron a třeba jahody. Nechat to tak hodinu a déle bobtnat lednici a pak to popíjet i s těmi semínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 11:58

Mě moje babička radila dát si kousíček mýdla do zadku..zní to šíleně, ale dřív to bylo běžné, protože jiné preparáty nebyly a když nepomohly švěstky, hrušky a nic dalšího, zkusilo se toto a funguje to..

Jinak souhlasím s tím psyliem nebo chia semínky..

• Nahlásit
  • Citovat
30.5.17 12:09

2 litry mi prijdou pri kojeni hrozne malo. Co malo vim, tak hormon, ktery v tele umoznuje kojeni, prolaktin, taky dava pozor, aby se s vodou „neplitvalo“. Takze ty vody je potreba pridat vic nez mimi vypije. Ale za cas si telo zvykne a uz na ten prolaktin nebude reagovat tak zurive. Ale ty glicerynove cipky by taky nemely nicemu vadit ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
30.5.17 12:11
@Anonymní píše:
Mě moje babička radila dát si kousíček mýdla do zadku..zní to šíleně, ale dřív to bylo běžné, protože jiné preparáty nebyly a když nepomohly švěstky, hrušky a nic dalšího, zkusilo se toto a funguje to..Jinak souhlasím s tím psyliem nebo chia semínky..
:zed: na hemeroidy dát mýdlo??? Tam mýdlo nesmí přijít, touhle radou ji ublížíš, než pomůžeš :roll: Zakladatelko, zkus švestky, ty by měly pomoct a víc pij, 2l u kojení a v těchto vedrech je málo.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
30.5.17 12:24

Mne pomohlo spraviť si hodne mastnú natural ryžu, nebol to úplne gurmánsky zážitok, ale trpela som po pôrode rovnakým problémom a toto zabralo. A veľa piť, teraz v tom horku je to nutnosť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
30.5.17 12:26

Mne 100% vzdy zabraly susene svestky zapite kefirem!! 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47750
30.5.17 12:41

Tepla voda s citronem rano. Ale i behem dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32247

Uvar si caj z listu senny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@araw píše: :zed: na hemeroidy dát mýdlo??? Tam mýdlo nesmí přijít, touhle radou ji ublížíš, než pomůžeš :roll: Zakladatelko, zkus švestky, ty by měly pomoct a víc pij, 2l u kojení a v těchto vedrech je málo.

Driv se mydla delala glycerinova, jako dnes ty cipky, ne? Me napadla takova historicka souvislost, proc jim to mohlo fungovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
30.5.17 12:53

Easylax je to pro deti, jen prirodni a mohou i dospeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 12:54

Holky moc díky. Zítra koupim ty švestky a budu pít víc. No zkusim všechno co jste tu radili :) Díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama