Přírodní/bio vs drogerková kosmetika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 20:54
Přírodní/bio vs drogerková kosmetika

Ahoj emimiňačky/emi­miňáci,

poslední dobou jsem začala více přemýšlet o složení kosmetiky, kterou používám. S pokožkou těla, ani pletí nemám žádné zvláštní problémy (až na suché, svědivé lokty teď v zimě a občas viditelné póry na nose :? ). Proto jsem se doteď spokojila převážně s drogérkovou kosmetikou a občas si pro radost dopřála něco z té luxusnější (tedy cenově luxusnější). Nicméně teď jsem prozkoumávala etikety i těch dražších kousků v koupelně a složení je vesměs totožné s výrobky z drogerie. Zkrátka jsem trochu zklamaná, že byť se značky navenek prezentují jako,,přírodní" či,,bio" kosmetika, realita je jiná (mám na mysli konkrétně Lush, Manufaktura, L'occitane, Yves Rocher)… :,( Chtěla bych vyzkoušet něco z opravdu přírodní kosmetiky, hlavně deodoranty, tělová mléka/oleje, pleťový krém/olej, balzám na rty - tyto produkty totiž na těle zůstávají a působí nejdéle, narozdíl od sprcháčů, intim gelů a šamponů, které hned spláchnu. U přírodní kosmetiky mám trochu problém jen s vůněmi - asi jsem hodně navyklá na ty chemické, ale prostě jsem zatím snad neobjevila vůni přírodní kosmetiky, která by mi voněla nebo alespoň nevadila,,smradem"… :roll: Co si budeme povídat, u deo a těl. mlék to má pak člověk dlouho v nose ;) Poradíte někdo kvalitní a cenově dostupnou přírodní/bio kosmetiku, kterou máte odzkoušenou a jste s ní spokojené/spo­kojení?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 18.01.17 21:06

@Monísek12
Ono je toto trošku běh na dlouhou trať, já jsem začala s přírodní kosmetikou asi před 3 lety a v podstatě stále některé věci zkouším, ono je toho tolik. :) Ale na co nedám rozhodně dopustit, tak to je bambucké máslo od Purity Vision, ono ti v podstatě nahradí jak krém na ruce, tak tělové mléko i ten balzám na rty. :) U olejů se neboj ani levnějšího Saloosu, má je kvalitní.

Tereza1986
Kelišová 6747 příspěvků 18.01.17 21:19

Raw kokosový olej a bambucké máslo Purity Vision, oleje Saloos, proti pocení obyčejný kamenec :palec:

Ladein
Stálice 66 příspěvků 18.01.17 21:27
@Tereza1986 píše:
Raw kokosový olej a bambucké máslo Purity Vision, oleje Saloos, proti pocení obyčejný kamenec :palec:

Ten kamenec jsem kdysi měla, ale vůbec jsem si s ním neporadila. Odkud jej máš? Jak jej používáš?

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 18.01.17 21:38

Bohužel ani ten kamenec není ok :( Holky, přidejte se do skupinky maminek Non toxic na FB, poradí vám tam úplně se vším.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 18.01.17 21:48

Tak já používám „kosmetiku“ exht přírodní - na pleť sádlo, olivový olej, kokosový olej. Na vlasy šampony Alverde z DM, zubní pasty taky. Dekorativka taktéž Alverde a spokojenost. Barvím se Henou.

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 22:09

@Akivasha Ahoj, díky za tip, ale já FB nemám :D

Monísek12
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 22:14

@hehehe Ahoj, moc díky za tipy :palec: Jen se chci ještě zeptat na vůni toho bambuckého másla Purity Vision - nevoní to moc sladce a jako nějaké jídlo? Abys rozuměla, já moc nemusím ty vůně, které připomínají jídlo (např. čokoláda, nebo kombinace belg. čokoláda-pomeranč, jahoda, atd…). A můj manžel to má stejně - posledně jsem se natřela nějakým tělovým mlékem s nějakou sladkou vůní čokolády a makadam. ořechů a pomalu se odstěhoval z ložnice :mrgreen:

Gosi
Kelišová 5689 příspěvků 18.01.17 23:05

Složení podobné, vlastně nic nepřírodního jsem tam asi nenašla, maj drogérkové babydream a babylove produkty, případně alverde klasická i baby řada, alterra toho moc nemá, ale obě áčka jsou přírodní, ale bčka jsou skoro bez vůně… pokud to budeš mít jako hobby, pokupuj másla, oleje a můžeš si hrát doma :-D… a teda LUSH jako přírodní kosmetiku prezentují uživatelé občas, oni sami o sobě tvrdí hlavně, že je to vegan, handmade a čerstvá kosmetika, ale to, čemu říkaj bezpečná syntetika taky vždycky nevěřím :-D

Tereza1986
Kelišová 6747 příspěvků 18.01.17 23:33
@Ladein píše:
Ten kamenec jsem kdysi měla, ale vůbec jsem si s ním neporadila. Odkud jej máš? Jak jej používáš?

Trošku ho navlhčím vodou a přejedu s ním podpaží. Koupila jsem ho v DM za 70,–. :palec:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 19.01.17 06:57

Ja treba teď jedu v módu - udělej si sám :mrgreen: a vyrábím si věci - zatím krémy, pasti, sampon, práci prášek…a chci pokračovat

Mám dítě s AE a tohle je zatím nejlepší a kupodivu i levnější řešení…jedu podle stránek - děláme si to sami

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 19.01.17 07:02

Jo a deodorant chci zkusit objednat z biorythme…tak jsem zvedava

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 19.01.17 07:16

@Monísek12
Voní velmi jemně, ono je vlastně i k jídlu. :mrgreen: Já ti nevím, k čemu bych to přirovnala, je to takový tuk, ale voní lépe.

Žena Vlk
Kecalka 492 příspěvků 19.01.17 07:21

Souhlasím, že Lush sám sebe jako bio přírodní kosmetiku neprezentuje, ale pro mě je to určitě lepší volba než drogérka. Já jsem již přešla na bio i u dekorativní kosmetiky ;) Vyhovuje mi Nobilis Tilia, ale teď jsem objevila i spoustu nových značek, na Biooo.cz . Mám z toho dobrý pocit a začínám být ekoteroristka, mám i eko čistící prostředky do domácnosti (povětšinou), bio prací prášek a tak. Nicméně radikální nejsem, když od někoho dostanu něco nebio, nevyhazuju :-D

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 19.01.17 07:23

@Žena Vlk
Souhlas, na biooo.cz bych byla schopna utratit tisíce. To je hrozná stránka!!! :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >