Přirozené početí bez menstruace

24.3.17 15:07

Přirozené početí bez menstruace

Dobrý den drahé dámy,
ráda bych se vás, především těch, co už taky jedno dítě máte, optala na zkušenost. Nechci totiž zbytečně „plašit“ svoji MUDr.
Od začátku puberty mám menzes tak 3-4× do roka, nespravilo se to ani po dítěti. I přes rok a půl snažení tehdy k početí došlo absolutně nečekaně, nedalo se ani brát zřetel na datum poslední menstruace.
Teď jsme na tom podobně, od porodu (1,5 roku) jsem anti. ani nebrala a stále nic. Podle hormonalníhi profilu bych potřebovala léčbu neplodnosti, poslední MS byla v prosinci, její datum tak není směrodatné, stejně jako nemohu sloužit s předpokládaným datem ovulace. Od té doby si každé dva týdny paranoidně dělám test, a nic.
A já se vás ptám: Měla to některá z vás stejně? Poslední dva týdny na sobě pociťuji stejné věci, jako na začátku prvního těhotenství, ale test před dvěma dny byl negativní. Povedlo se vám některé otěhotnět (znovu), i přes takové potíže?
A ještě jedna věc: za jak dlouho myslíte, že bude mít smysl udělat test znovu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zoy
1498
24.3.17 16:04

Tak pokud máš MS 3-4× do roka a první těhotenství se zdařilo přirozeně, tak by mohlo i druhé. Test bych zkoušela tak jednou za 2 měsíce. Těhotenské příznaky se dají velmi snadno vsugerovat. A nevím, zda kojíš, ale některé ženy neovulují celou dobu kojení. Pokud vás čas netlačí nebo nechcete využít služeb CAR, tak se prostě milujte a buď to přijde nebo ne. Pokud naopak oba dítě chcete co nejdříve, tak bych se nejspíše obrátila na centrum asistované reprodukce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 16:12

Já to měla stejně :mrgreen: a po druhém dítěti mám menzes pravidelně co měsíc…zázrak :lol: Jo a na hormonální profilu jsem nikdy nebyla…protože znáš to…děda dokávád nevěděl jakej má tlak, tak byl dočista zdravej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 16:44

@zoy Děkuji,
ještě mám čas do května, pak bych nejspíš mela začít s léčbou. Té bych se ale upřímně ráda vyhla, chemie nikdy nebyla můj kamarád :) Nekojím, ale určitě je to dobrý poznatek pro ty, které si to tu později taky budou číst :)
Co se testu týká - beru to spíš jako prevenci, první těhotenství malém skončilo prakticky potratem, protože se lékaři nemohli kvůli MS shodnout na stáří plodu a pokládali ho za zamlklý. Ale to je zase jiný příběh…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 16:46

@Mirka Dušínová Na tom něco bude :D Jsem ráda, že naděje by tu byla. Po roce a půl, ve svém nízkém věku, navíc už takhle podruhé, bych se cítila celkem blbě :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
24.3.17 16:59

@LianaLiliana zázraky se dějí.. asi tak nějak bych brala tvé první otěhotnění.. a blesk málokdy udeří do stejného stromu. Jestli nemáš super plodného partnera, moc bych na to nespoléhala.. V tvém případě by mohlo stačit jen doplnění hormonů, které tělu chybí, aby začal fungovat reprodukční systém v čele s ovulací a menstruací.. Rozhodně bych nenechala jen tak, že máš MS 3× ročně.. reprodukčním orgánům musí jejich vliv chybět..aby to za pár let léčit ještě šlo..
Doplnění hormonů ještě není umělé oplodnění a nepřirozené početí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
20807
24.3.17 17:48

Určitě se může zadařit, zvlášť, když se to už jednou povedlo, nicméně bych to řešila, tohle není moc normální :nevim: Chápu, že do sebe asi nechceš cpát hormony, ale co nějaká přírodní cesta? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 20:37

Drahé kolegyně,
děkuji za vaši aktivitu, máte dobré nápady, nad kterými rozhodně zapřemýšlím!
Nicméně, kdy myslíte, když tedy mám teď důvodné „podezření“, že bych měla provést další test, který by eventuálně už mohl něco prokazovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama