Přirozené početí s genetickou vadou? Šance je 50:50

Anonymní
19.10.19 19:54

Přirozené početí s genetickou vadou? Šance je 50:50

Ahoj všem, nenašla jsem podobné téma, tak zakládám novou diskuzi. Zajímal by mě váš pohled na věc.
Měla jsem dvě děti, teď mám po smrti č.1 pouze č. 2. Nechci jmenovat, uvádět pohlaví, aby mě nikdo nepoznal.
Mám dilema ale z názvu je snad vše jasné jeden z nás má mutaci genu. Teď nevím zda risknout přirozené početí a jít v 11 týdnu na odběr choriových klků a když by to nedopadlo dobře, tak těhotenství ukončit, nebo což se mi vůbec nechce jít do ivf s pgd a vybrat snad zdravé embryo. Protože jsme vždy počli hned, tak jsem nikdy nepřemýšlela nad ivf a nějak se s tím nemůžu smířit, že i spermii bude někdo vybírat za mikroskopem atd.
Omlouvám se za anonym, ale opravdu je to pro mne velmi citlivé téma.
Ještě uvedu, že č. 2 je zdravé. Dědičnost je 50:50. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4292
19.10.19 19:57

Šla bych do asistované reprodukce. 50:50 je vysoké riziko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 20:08

My máme jedno nemocné dítě, a přenášíme ještě další genetické onemocnění. Šance teda máme 25% na jednu nemoc a dalších 25% na druhou. Zkusíme urcite IVF, na potrat bych jít nechtěla.

• Citovat
  • Nahlásit
1800
19.10.19 20:08

Urcite IVF :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52385
19.10.19 20:11

To záleží na vás, jestli je pro vás větší trauma asistovaná reprodukce nebo pocit, že v sobě tři měsíce nosím někoho, kdo už pak nebude… já osobně bych brala všema deseti zázračné možnosti dnešní medicíny.
Jinak k IVF - pokud nemáte problém s početím, můžete nechat oplodnění na přírodě, k vajíčku se prostě přidají spermie a která si ho sama najde, ta to bude. PGD pak pomůže vyselektovat zdravá a nemocná embrya.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
19.10.19 20:11

Já mám podobné zatížení, jsem přenašečka jednoho onemocnění, podstoupila jsem obojí. Napíš mi sz.

Příspěvek upraven 19.10.19 v 20:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.19 20:13

Urcite IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
19.10.19 20:15

Zalezi jestli je horsi jit na IVF nebo jestli byt stastne tehotna, ale cekat na vysledky, kdy se pak muze stat, ze to clovek musi ukoncit a takhle porad dokola. IVF by byla jakoze sazka na jistotu, ikdyz vim, ze se to nemusi povest. Ja bych sla asi do IVF, zacatky tehotenstvi mam hodne tezke a nedovedu si predstavit to vytrpet a pretrpet a pak nic z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
19.10.19 20:42

Po dvou zdravých dětech se při mém třetím těhotenství u dítěte odhalila genetická vada a následně se zjistilo, že jsem přenašečem já. Těhotenství jsme ukončovali - pro celou naši rodinu hrozné trauma. Následně nám pan doktor tehdy řekl, že šance na zdravé dítě je 50 na 50 (mimochodem první dvě děti jsou úplně zdravé -takové dva malé/velké zázraky) a že PGD v našem případě není možné. Po dvou letech zvažování jsme to s manželem riskli, ta touha byla veliká a dvě první zdravé děti hovořili ve prospěch našeho rozhodnutí. Dopadlo to opět špatně. Nechci rozebírat co jsme prožívali… Následně jsme se dozvěděli že PGD tehdy na naší úrovni, tedy té vady již možné bylo. Panu doktorovi to tehdy bylo asi jedno „má dvě zdravé děti, co by ještě chtěla“ a tak jsme prožili nejhorší zážitek našeho života dvakrát. Teď nám tady běhá náš benjamínek - jsme po IVF s PGD.
50 na 50 je hrozně moc vysoké riziko. Moc těžce se mi píše, zemřelo Vám dítě, což se s potratem srovnávat nedá, vím, ale přesto jestli po dítěti opravdu toužíte tak zkuste IVF, nerada radím, každý se musí rozhodovat sám, je to hormonální zásah do Vaše těla, ale ten potrat je ošklivý zážitek, mám to v sobě stále, každý den na ty dvě děti myslím. Mimčo obrousilo hrany s manželem jsme hrozně moc pookřáli, ale ta bolest je stále se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 21:28

Děkuji vám všem, rozhodla jsem se pro ivf, někdy je lepší si to přečíst. snad vše klapne jak má a dočkáme se zdravého miminka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 23:23

Mame stejnou pravdepodobnost a jedno dite zdrave, druhe nemocne. Nemocny je i otec deti, na vse se ale prislo, kdyz uz byly obe deti na svete. Dalsi dite uz nebude, ale kdyby mohlo byt, ja bych asi volila IVF. Ale partner je zasadne proti, zit se s tou chorobou da, jen hur a asi kratsi dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
603
4.11.19 11:42

Dotaz k tématu

Ahoj všem, našla jsem tuhle diskusi a tak nějak jsem se úplně našla ve vašich příspěvcích.
jsem půl roku od umělého ukončení těhotenství v 19tt,(bylo to mé 1. těhotenství) v květnu toho roku po všech absolutně skvělých výsledcích z 1.screeningu a veškerých dalších kontrol, byla sdělena šokující zpráva. Vaše miminko má vvv neslučitelnou se životem, o 3dny později jsem nastoupila k ukončení - potratu a porodila jsem chlapečka. Nastalo kolečko okolo genetiky, kde mi bylo sděleno 5měsíců po porodu, že jsem nejspíše nositelem vzácného genu - (teď musím čekat na další vyšetření jestli toto opravdu prokážou další testy, ale prý je to více než pravděpodobné).
Paní doktorka mi též řekla, že po prokázání tohoto výsledku bude má šance na zdravé miminko 50:50. Problém s otěhotněním jsem neměla, počali jsme hned druhý měsíc, kdy jsme si přestali dávat s partnerem pozor. O to víc mě to trápí, že vlastně nemám problém otěhotnět.,ale musela bych podstupovat IVF s genetickým vyšetřením embrií.
Hned na genetice jsem se rozbrečela, že s IVF nesouhlasím zkrátka je to proti přírodě,, tak nějak chápu když někdo nemůže otěhotnět x let se snaží a toto je poslední možnost, to i chápu, nebo když je někdo z páru neplodný a řeší se pak dárcovství, ale pořád si říkám, kruciš vždyť já mít miminko s mojim chlapem úplně přirozenou cestou mít můžu, jenže jít do toho risku, že by vše skončilo zase porodem mrtvého miminka, nebo potratem po tom vyšetření kolků, nedejbože těžkým postižením narozeného miminka, do toho bych zkrátka nešla.
Zatím doma pracujeme tedy jen s tou možností, že pokud by šlo o IVF stím, že by bylo embrijko moje, tak bychom to zkusili podstoupit, pokud by to možné nebylo, možnosti býti rodiči bychom se vzdali :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4310
4.11.19 11:55

@Eva.e proto se dělá ivf s pgd je to vaše, ale embrya se otestuje než ho dají k tobě. My teda teď čekáme na ivf s pgd zatím nevím jaké to bude. Ale přirozeně to nechci pokoušet, stačila mi to prožít jednou a podruhé už nechci. A to jsme taky počli s partnerem v podstatě hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
4.11.19 12:15

@Bobsh
jojo proto je to zkrátka „zatím“ jediná možnost na kterou bychom v případě potřeby přistoupili. Jenže otázka je, zda nějaké vhodné ebrijko bude. Jelikož ten můj gen popsali jako dominantně dědičný a když jsem v různých diskusích četla, jak je to vše pro embrijko náročné ty vyšetření Tak jsem z toho všeho pořád taková zaskočená…a snažím se o tom všem dovzvět co nejvíce… Teď jsem od svého gyn dostala antikoncepci, že prý je to rozumné řešení než budeme mít další výsledky…
A jak dlouho čekáte,? resp. už jste tedy podstoupili nějaká další vyšetření? a jak je to s pojišťovnou, nebo hradí te sami? Jak říkám teprve si o tom začínám vše zjišťovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4310
4.11.19 12:36

@Eva.e napíši sz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu