Přirozené porody v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaji
Stálice 62 příspěvků 14.10.14 12:39
přirozené porody v nemocnici

Ahoj, chtěla bych se zeptat: Slyšela jsem že některé nemocnice nabízejí možnost tzv. přirozeného porodu jako náhražku porodu doma, nebo porodního domu který je u nás snad jen jeden a rodit je v něm pořád zakázané.
Využily jste přirozeného porodu v nemocnici? A kde? Jaká byla vaše představa nabízené služby x realita?
Jsem prvorodička ze všeho vykulená, líbí se mi možnost rodit doma ale je tam ten strašák co kdyby něco…,porodní domy jsou v čr nefunkční a rodit v nemocnici klasicky podřízeně jako pacient a s někým se hádat je pro mne ten největší strašák. Existuje nějaká zlatá střední cesta, můžete mi něco doporučit? :nevim:
jsem moc ráda za každou vši reakci, děkuji Gábina

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 14.10.14 12:45
@gaji píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat: Slyšela jsem že některé nemocnice nabízejí možnost tzv. přirozeného porodu jako náhražku porodu doma, nebo porodního domu který je u nás snad jen jeden a rodit je v něm pořád zakázané.
Využily jste přirozeného porodu v nemocnici? A kde? Jaká byla vaše představa nabízené služby x realita?
Jsem prvorodička ze všeho vykulená, líbí se mi možnost rodit doma ale je tam ten strašák co kdyby něco…,porodní domy jsou v čr nefunkční a rodit v nemocnici klasicky podřízeně jako pacient a s někým se hádat je pro mne ten největší strašák. Existuje nějaká zlatá střední cesta, můžete mi něco doporučit? :nevim:
jsem moc ráda za každou vši reakci, děkuji Gábina

Taky mám stejné myšlenky :nevim: rodit doma nechci, ale docela se bojím, co mě čeká od personálu.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 12:46

Určitě jsou místa, kde se dá přirozeně porodit, v Praze se štěstím v Podolí, v okolí třeba Příbram, Neratovice (tam si jde i oficiálně zaplatit vybranou porodní asistentku), mám pocit, že před časem se vyprofilovala Jihlava, Vrchlabí je pokud vím zavřené, navíc to tam už poslední dobou nefungovalo jako dřív. Doporučuju pohledat třeba na baby-cafe.cz nebo nosenideti.cz, tam se víc zdržují maminky přirozeně rodící a jsou schopné podat aktuální „hlášení“

doumi
Kelišová 5011 příspěvků 14.10.14 12:58

Porodila jsem v Podolí bez jakékoliv chemie (krom atb na streptokoka), na sále se mnou byl manžel a jedna PA (byla naprosto skvělá). Doktorka a dětská přišli na poslední 3 zatlačení… Bylo tam příjemně, teplo, příjemné světlo a hlavně soukromí…

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 12:59

V některých porodnicích ti umožní si vzít k porodu vlastní porodní asistentku, ke které zpravidla docházíš na předporpdní přípravu, seznámíte se, proberete tvoje představy porodu, strachy, čemu se chceš vyhnout. Bude to pro tebe člověk, co o tobě zná podstatně víc než jenom tvůj datum narození, apod. Je to teda placená služba, nicméně u druhého porodu si ji určitě zaplatím (stojí myslím kolem 5tis. Kč). Pro mně jsou to nejlépe investované peníze, první porod byl nejhorší zážitek mého živote díky „péči“ co se mi dostala u porodu. Nevím odkud jsi, ale na Jižní Moravě to nabízí porodnice ve Vyškově, tam nemají ani žádné blbé řeči s ambulatními porody a jsou docela alternativní. Zkus popátrat o takové službě ve tvém okolí, zavolala bych si do porodnic, jestli takovou službu nabízí a dopředu bych si klidně dohodla porod, pak tě to nebude tolik stresovat

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 12:59

Nerozumím tomu. Jak jako nabízí přirozený porod jako náhražku porodu doma? O tom slyším poprvé. Každý nemocnice má svůj přístup k porodům, někde je to hodně přirozené a někde zase hodně medicinální, ale že by jedna nemocnice měla klasickou porodnici plus službu přirozený porod? Nebo jak je to myšleno? Osobně můžu doporučit Milosrdné v Brně, měla jsem tam porod bez jakýchkoli zásahů a bez mrknutí oka dělali/nedělali to, co jsem vyžadovala. I bez porodního plánu. Stačilo se domlouvat v průběhu porodu.

kitty123
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 14.10.14 12:59

Koukam ze jsi z jihu. Ja take.. Mam za sebou porod v ceskem krumlove a tabore. Taktez jsem chtela prirozene, coz se mi tedy povedlo, ale bylo to dohadovani teda :zed: cekame treti a vubec nevim kde a jak. Chci hlavne klid.. Doporucuju juknout na jine diskuze tu :kytka: jinak jsem 25tt a planuji kontaktovat jednu PA z CB, tak do ni vkladam velke nadeje ze mi poradi :mavam:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 14.10.14 13:51

@gaji podle zkušeností tady na emiminu by Ti mohl vyhovovat Český Krumlov. Já rodila ve Strakonicích a byla jsem spokojená. Nevím co přesně si představuješ pod pojmem přirozený porod? Zcela bez léků? Protože mi odtekla voda a rodila jsem po více než 12h, tak jsem měla antibiotika. Oxytocin dali těsně před porodem, protože když jsem došla na sál tak mi kontrakce přestaly (a do té doby byly stále po 6 minutách), takže jinak bych tam byla asi dlouho a pak jsem dostala metylergometrin před porodem placenty (již po porodu dítěte), ale to se dává u všech jako prevence krvácení a nepodání by byl asi postup non lege artis. No a třeba nástřih jsem i jako prvorodička neměla. Po porodu mi hned dali miminko a už jsme byly pořád spolu :) Takže já bych Ti Strakonice doporučila, nicméně asi záleží na koho narazíš (já měla super PA i doktora).

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 14.10.14 15:22

Asi takhle. Menší porodnice mají sice rodinnější přístup, na druhé straně, v případě komplikací je lépe vybavená ta nemocnice větší, ale přítup je taky takový… pásovější, jak je tam více rodiček. Konečně, záleží hlavně koho „vyfasuješ“. Ne že by nedokázali udělat v ČK nebo ST císaře, to nechci ani naznačovat. Já jen že si můžeš naplánovat, jak to chceš, a znáš to - chceš-li pobavit pána boha, zmiň se mu o svých plánech.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 14.10.14 15:47

@Emilie Tak to je sice pravda, ale pokud by takhle uvažovaly všechny rodičky, tak se bude rodit jen v Praze a krajských městech. Já jsem doktorka, ne teda gynekolog a tak jsem si samozřejmě byla vědoma toho, že můžou nastat komplikace a stejně jsem zvolila malou porodnici blízko bydliště. A císaře udělají ve Strakonicích či Krumlově podobně dobře jako třeba v Budějovicích, toho bych se nebála, horší by byly nějaké nečekané komplikace, hlavně u dítěte, protože ani jedna s těchto nemocnic nemá neonatologii a dětské ARO. Takže samozřejmě předčasný porod pošlou rovnou pryč, pokud je čas tak sanitou ještě před porodem. Je jasné, že se může stát cokoliv nepředvídatelného, ale je lepší se tím nezabývat, jinak by se rodičky zbláznily strachy :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 08:34
@Bibi239 píše:
Určitě jsou místa, kde se dá přirozeně porodit, v Praze se štěstím v Podolí, v okolí třeba Příbram, Neratovice (tam si jde i oficiálně zaplatit vybranou porodní asistentku), mám pocit, že před časem se vyprofilovala Jihlava, Vrchlabí je pokud vím zavřené, navíc to tam už poslední dobou nefungovalo jako dřív. Doporučuju pohledat třeba na baby-cafe.cz nebo nosenideti.cz, tam se víc zdržují maminky přirozeně rodící a jsou schopné podat aktuální „hlášení“

s Jihlavou bych moc nepocitala… Na porodni plany se nekoukaji moc pozitivne :roll: vic prirozenejsi je pry Havlickuv Brod ;)

kaketa
Nováček 2 příspěvky 16.10.14 09:09

Tady je odkaz na stránky, kde je seznam nemocnic, které usilují o udělení Certifikátu PPP (Přirozený porod v porodnici).
 http://www.prirozenyporodvporodnici.cz/…v-porodnici/#…

gaji
Stálice 62 příspěvků 16.10.14 12:06

Děkuji za seznam PPP a je pro mne důležité vědět o vašich opravdových zkušenostech viz. ta zmiňovaná Jihlava která se pyšní na různých stránkách co všechno dělají pro rodiče s mimi ale realita je trochu jinde, tedy alespoň ze zkušeností lidí :roll:

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 16.10.14 12:23

To samé jsem slyšela o Kolíně…
A není tam žádná pražská:-(
Ach jo. Vůbec nevím, kde budu rodit…

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 12:42
@kaketa píše:
Tady je odkaz na stránky, kde je seznam nemocnic, které usilují o udělení Certifikátu PPP (Přirozený porod v porodnici).
http://www.prirozenyporodvporodnici.cz/…v-porodnici/#…

Mít certifikát je jedna věc, opravdu to dodržovat druhá. Spousta porodnic je prý baby friendly, ale taky některé jenom podle názvu. Pro mně je certifikát jenom papír.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >