Prirozene se nedari ivf nechceme

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.11.19 13:03

Prirozene se nedari ivf nechceme

Prosim anonym

2,5 roku se nam prirozene nedari, vime kde byl problem, ten se nedavno odstranil a melo by to jit. Je mi vic jak 35, tak mi jde i o cas. Bojim se ze se nesmirim s tim, ze jsem musela na ivf. Bojim se kdykoliv se na dite podivam, bude mi to pripominat, jakej jsem luzr, ze jsem ani nezvladla otehotnet coz zvlada kdejaka fetka i postizeni… je mi z tonic. Ziju zdrave, postavu mam paradni, abstinent, nekurak, cyklus supr.

Vim ze je to v hlave, zivim se od 15 sama takze mam ty zivotni faze uplne popletene. Partnera mam 16 let, ivf moc nechce taky. Porad doufame, ze si k nam miminko cestu najde. Mame moc hezky vztah. Ostatnim parum nevadi ze maji dite z ivf, ale ja s tim mam bohuzel velkej problem. :zed: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28199
20.11.19 13:08

No tak když se odstranil problém. nedavno, tak asi musíš být trochu trpělivá :nevim: nic jiného ti nezbývá když nechceš jít do ivf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55451
20.11.19 13:08

A dokážeš se smířit s tím že kvůli tomu že jsi nechtěla IVF že dítě nebude třeba vůbec? Vždyt je jedno jak dítě vznikne ale že bude Vaše ;) Pokud jsi smířená že dítě mít nebudeš, zase tolik let nezbývá. Strašně rychle vše utíká a plodnost klesá tak netřeba cokoliv řešit a třeba to vyjde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12799
20.11.19 13:09

A co chcete slyset? Vek uz neni dobry a bud IVF a mit „vetsi sanci“. Nebo zkouset dal a nebret pak nad tim, ze se stale nedari. Bud dite chci a udelam pro to maximum a nebo ne. A pribehy ostatnich jak a kdy se jim zadarilo apod. jsou vam uplne k prdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3385
20.11.19 13:10

Takže z lékařského hlediska problém není? A zkusit IUI, to by cesta nebyla?

Dokážeš si představit, že bys zůstala bezdětná? Já bych třeba nechtěla zůstat bezdětná a ve Tvé situaci bych se snažila pojmout to tak, že IVF není překážka k dítěti, ale jen trošku složitější cesta, jak dítěte dosáhnout.

Já když jsme se snažili o 1. dítě, tak to bylo kolem 15 měsíců, a jakmile jsem sebrala odvahu a zavolala si kvůli termínu do CAR, tak jsem našla // :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
20.11.19 13:11

Dokážu se vžít do té situace :hug: ale pokud jde opravdu o čas, domluvila bych si s partnerem, jak dlouho to ještě zkusite přirozeně a pak byste šli na ivf. Vždyť to dítě by bylo pořád vaše, z vašeho vajíčka i spermie, oni jen pomohou tomu uchycení. Není se z čeho obviňovat. Myslím, že pak, kdykoliv by ses podívala na své dítě, byla bys vděčná, že ho máš a neřešila bys to. Pro mě by bylo mnohem horší to dítě vůbec nemít, na to bych myslela pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28199
20.11.19 13:13

Jinak u nás problém nějak extra nebyl a na obě děti jsem čekala přes dva roky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4643
20.11.19 13:14

Jestli byl problém odstraněn nedávno, tak to chce trochu trpělivosti a za měsíc už můžeš být těhotná. Já bych se spíš než s IVF nikdy nesmířila s životem bez dětí. Ale to každá z nás cítíme jinak. Samozřejmě je tu i adopce :palec: nepíšeš kolik ti přesně je, ale už nemáš moc času na váhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3611
20.11.19 13:17

Ty jo, zvlastni myslenkovy pochody… Myslim, ze kdyz bys otehotnela po ivf tak si neprijdes jako luzr, ale naopak budes se citit jako vitezka :kytka:
S tim se musis popasovat, me pomohlo to brat tak, ze hlavne primitivni druhy se mnozi rychle…nerikam, ze se ztotoznuju s tim nazorem do puntiku, je to trosku nadsazka, ale pomohlo mi to se prenest prez myslenky typu proc oni jo a ja ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 13:20

@pikola

Hlavne ze se to podarilo i kdyz ta soba se mi zda opravdu dlouha. Jakmile se v praci dozvi o car, dostanu vyhazov :think:

• Citovat
  • Nahlásit
603
20.11.19 13:21

Tady těžko radit, vše je na osobním nastavení. Já taky nejsem nastavená na IVF, ale my to řešit nemuseli. Jen jsme doma probrali, že kdyby se nepovedlo přirozeně, tak dítko mít nebudeme a život by i bez dětí šel dál a nevnímala bych to jako osobní prohru. Byl by jiný, ale taky určitě hezký.
Ovšem pokud mít dítě, je pro vás dva s mužem jediná cesta/naplnění, kterou ve svém životě vidíte, tak IVF bych se nebránila a jako osobní prohru bych to nevnímala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
20.11.19 13:24

A proč bys v práci měla říkat, že podstupujete IVF? Jim do toho nic není :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 13:26

@Finkaa

S muzem nejsme tak posedli jako ti ostatni, neexistuji darcovske gamety, adopce, bohuzel jsem se zatim nesmirila ani s ivf. Moc si to prejeme, ale za cenu poskozeni meho zdravi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 13:29

@lucije28

Zjisti to z neschopenky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 13:30

IUI nevadi asi zkusime zatim to.

• Citovat