Přirozený porod dvojčat - zkušenosti

199
24.2.21 23:45

Přirozený porod dvojčat - zkušenosti

Zdravím maminky, vím, že je vždy hlavní poradit se s lékařem, ale zajímaly by mě spíš zkušenosti s přirozeným porodem dvojvajecnych dvojčat. Vím, že musí být obě hlavickou dolů, což jsou už od 31tt, tak snad se už neotočí :mrgreen:. Každopádně by mě zajímalo, jak to s přirozeným porodem vlastně je… Je tady někdo kdo rodil dvojčata přirozeně, bez jakékoli mediace? I bez oxytocinu? A taky jak to je s plodovou vodou u druhého dítěte? Jakoby když se rozjede přirozený porod, tak asi praskne voda jen u jednoho dítěte, nebo nevíte někdo jak to je? :nevim: Předem moc děkuji za všechny zkušenosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
384
24.2.21 23:58

Rodila jsem ve 36+1 tt. Doma mi večer praskla voda u jednoho z dvojčat, jela jsem do porodnice, tam si mě nechali přes noc a ráno se normálně rozjel porod. Oxytocin jsem dostala ve dvou dávkách - těsně před porodem prvního miminka a pak ještě na povzbuzení u toho druhého. Tomu praskla vodu porodní asistentka. Jediné, co mi přišlo jinak než u porodu jednoho dítěte bylo, že jak se začalo soukat ven to první, tak se mi všichni na sále vrhli na břicho a drželi to druhé, aby se nezačalo stáčet napříč. Což přesně samozřejmě chtělo udělat, jak mělo kolem mnohem víc místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
25.2.21 00:06

@Masina Já bych právě radši rodila alespoň to první bez oxytocinu, ale uvidím, jak to bude. :think: Jinak moc díky za zkušenost, je pravda, že mě v porodnici, když jsem byla na kontrole upozorňovali, že to druhé dítě pak musí držet, aby se neotocilo a z toho mám taky trošku obavy…
Můžu se tě zeptat, jak dlouho pak trval porod druhého miminka? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
25.2.21 00:39
@Elea9 píše:
@Masina Já bych právě radši rodila alespoň to první bez oxytocinu, ale uvidím, jak to bude. :think: Jinak moc díky za zkušenost, je pravda, že mě v porodnici, když jsem byla na kontrole upozorňovali, že to druhé dítě pak musí držet, aby se neotocilo a z toho mám taky trošku obavy…
Můžu se tě zeptat, jak dlouho pak trval porod druhého miminka? :think:

7 minut. A zcela upřímně - vždycky jsem za ten oxytocin byla ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
25.2.21 00:58

@Masina Já mám právě celkově z jehel silnou fobii, takže upřímně ještě netuším, co budu dělat. Malinkato se obávám hysterického záchvatu a že tam díky tomu sebou seknu. Vím, že je to může znít „dětinsky“, ale někdy s psychikou člověk nic neudělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
25.2.21 01:22
@Elea9 píše:
@Masina Já mám právě celkově z jehel silnou fobii, takže upřímně ještě netuším, co budu dělat. Malinkato se obávám hysterického záchvatu a že tam díky tomu sebou seknu. Vím, že je to může znít „dětinsky“, ale někdy s psychikou člověk nic neudělá…

No, alespoň u mně to bylo vždycky tak, že hned, jak jsem dorazila na porodní sál, tak mi řekli, že mi dají do žíly kanylu, abychom byli připraveni na všechno a nemuselo se to dělat, až mi bude ouvej. Ale ptali se mě, jestli souhlasím. Takže možnost volby byla.
Napsala bych ti, aby ses nestresovala zbytečně, ale vím, jak mně jely nervy na plné obrátky - ne kvůli injekci, ale hrozila jsem se toho, aby se mi to druhé mrně třeba nepřidusilo. Tak jen držím palce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
25.2.21 04:18

Nemusí být obě hlavičkou dolů, stačí to první. Já jsem takový porod jednou viděla na novorozencké praxi, tedy jen závěr, a přišlo mi to hrozně hezký a úžasný. Asi na to nikdy nezapomenu :D. To první maminka vytlačila hrozně rychle, pak se chvíli nic nedělo, primář akorát strčil ruku do paní až po loket a chvíli se v ní hrabal. Pak jí řekl, že až bude kontrakce, tak ať mu řekne a paní rovnou, že už je. Na jednu kontrakci vytlačila tělíčko, na druhou hlavičku. :srdce: Nejděsivější pro mě tehdy bylo, jak to druhé dítě mělo ještě tu hlavu uvnitř, vypadalo to prostě děsivě, ale děti obě 10-10-10. No a paní mi přišla strašně v klidu, byl to asi neklidnější porod, co jsem takhle viděla. No jak říkám, prostě na to nemůžu zapomenout :kytka:. Oxytocin a podobně, to nevím, já se v tom tehdy vůbec nevyznala, ale přeju hodně štěstí, ať se to vydaří. Už jen to, že máš možnost porodit dvojčata přirozeně, je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2447
25.2.21 07:34

Kamarádce se právě to druhé miminko otočilo, a musela na císaře, bylo to dost drama, málem o něj přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33933
25.2.21 07:41

Mám kamarádku, která rodila dvojčata přirozeně před 15 lety jako své 3.tehotenstvi. Dvojčata nemám, ale asi bych šla na císaře. Řekla bych, že je to raritní jev, chtít rodit v posledních letech dvojky přirozeně a bála bych se, že to porodníci neumí pro nedostatek zkušeností. Říkala, že jí tenkrát na kolenou prosili, aby se na to mohl přijít aspoň z povzdalí podívat každý lékař a medik, který má volno.

V každé menší oblastní porodnici je to indikace k císaři. Takže je na zvážení, zda do toho jít, když bych nebyla srovnana s psychikou.

At to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 07:52

Máme v rodině dvoje dvojčata a oboje šla ven přirozenou cestou. Detaily porodů nevím, ale jsou všechna v pořádku. Už jsou plnoletá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 08:02

Kamarádka porodila jednovaječná dvojčata přirozeně, trvalo to prý asi 20 minit celé. Prostě fičák. Všichni v pořádku, kamarádka neměla ani nástřih. Byl to ale druhý porod, jeden už měla za sebou. Držím palce ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1011
25.2.21 08:28

@Pears206 taky by me pri tomhle nikdo ani za mak nedostal do prirozeneho porodu… tech veci co se tam muzou podelat mi fakt za prirozeny porod nestoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 08:50

@Leenvecka Jenže v té naší porodnici se jich nikdo neptal. Když je vše v pořádku, tak císaře prostě nedělají. A jedna z rodiček s ním napevno počítala. A nakonec byla ráda, že porodila přirozeně.

• Citovat
  • Nahlásit
24963
25.2.21 08:59

Dříve se dvojky rodily přirozeně častěji než ted. Je možné, že někdy to doktoři sami neodhalili a pak bylo na sále překvapení…
Ted, v době ultrazvuků, už je něco takového prakticky vyloučené…
Nicméně k otázce. Znám přirozeně porozená dvojčata kluky, jednovajky. Už jsou to dospělí mladíci. Pro jejich maminku to byl už několikátý porod a pokud vím, vše proběhlo bez komplikací.
Takže pokud je postavení dětí dobré, lékař v této věci zkušený a maminka nemá strach a nemá zdravotní omezení, nic není nemožné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6398
25.2.21 09:55

Přirozený porod v porodnici v ČR podle mě možný není. Vaginální ano, ale do přirozeného bude mít i tak dost daleko. Sestřenice tak rodila dvojčata před 6 lety v Podolí. Úplně běžné to tam asi není, protože tam měla na čumendu dost lidí, aby se přiučili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat