Přirozený porod na Bulovce po prvním porodu císařem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zjm
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 21:52
přirozený porod na Bulovce po prvním porodu císařem

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda některá z Vás rodila přirozeně na Bulovce, když první porod byl císařským řezem a vůbec zkušenosti z této porodnice včetně docházení na monitory poslední měsíc. Prvního syna jsem rodila neplánovaně císařem v Neratovicích a byla jsem velmi spokojena, teď jsem zaregistrována na Bulovce, nicméně stále váhám, jestli to je dobrá volba. Miminko se má narodit koncem března. Bulovka by byla momentálně praktičtější…Moc dí­ky!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

lisma
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 07.02.17 22:10

Úprimne by som sa Bulovke radšej vyhla. Na monitory a následné vyšetrenie sa čakávalo aj niekoľko hodín, od 41+3 vyvolávajú, pri predchádzajúcom cs neviem, či ťa nechajú nosiť takto dlho. Pôrod radšej popisovať nebudem, ale udialo sa tam toľko vecí, že do tejto pôrodnice už sa pozriem jedine v prípade, že dieťaťu alebo mne pôjde akútne o život. Možno som mala len smolu na personál, ale doteraz sa mi ježia chlpy, keď si na to spomeniem.

nani77
Kecalka 411 příspěvků 07.02.17 22:10

Ahoj, na Bulovce jsem v prvním těhu 2× ležela a rodit dobrovolně bych tam nešla ani za zlaté prase. Vyloženě hnusné prostředí, příšerný personál (sprostí, protivní, jedovatí, bez empatie, bez zájmu cokoli vysvětlit, řešit atd. - od lékařů až po uklízečky). Pokaždé jsem po pár dnech raději podepsala revers, než abych v tom „kriminále“ dále zůstávala. Snaha pomoct = 0.
Rodila jsem také v Neratovicích, také císařem a bylo mi tam skvěle. Teď jsem podruhé těhotná a pokud bude vše OK, tak tam chci rodit zase.

wisdom
Kelišová 6672 příspěvků 07.02.17 22:43

Ja rodila v breznu na Bulovce a nemuzu si stezovat. A to jsem rodika zrovna v dobe, kdy se rozhodly rodit snad vsechny :mrgreen: sice muj porod ve finale nedopadl zrovna nejlip, ale lidi byli super.
Ja teda osobne zkusenost s cs nemam.Ale na pokoji se mnou lezela holcina, ktera mela prvni porod cisarem a druhy rodila normalne.Ale je pravda, ze mela svoji vlastni porodni asistentku a rikala mi, ze ji jizvu hodne hlidali.

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 07.02.17 23:33

Já rodila na bulovce a za mně můžu jen doporučit. U mě akutní císař, ale dlouho čekali jestli to půjde samo. Hodně nás sledovali, zda jsme já i malý v pořádku. Po 17ti hodinách císař. Na cokoliv co mi dali se mě ptali zda souhlasím, vše vysvětlili. Porod skvělý, rodil mě primář, sestřičky zlaté. Na jipce opět všichni miliónoví. Pak jsem ještě byla dvě noci na gynekologickém oddělení, tam trochu horší, ale dalo se. S oddělením šestinedělí zkušenost nemám. Kluk byl na dětské jip, tam super a poté na neonatologii opět všechno skvělé!! Jestli někdy ještě budu mít mimi tak rodit budu jedině tam. :mavam: :)

Jogrr
Závislačka 4323 příspěvků 08.02.17 01:19

Rodila jsem na Bulovce 28.1., prirozene, prvni dite, ve 40+6 tt. Na monitory jsem dochazela od 38 tt.
Spokojena jsem byla jak s poradnou, tak salem, sestinedelim i novorozeneckym. Planuji druhe a urcite zase zde.
Na poradnu a monitory je nejlepsi jit hned po ranu, nektere dite na monitoru spi a tak se to muze natahnout.
Sesteicka tam je andel, andel, andel. Lekarky mlade, mile, prijemne, vse vysvetli.
Na cekatelskem pokoji me stale kontrolovaly, prestoze se za tu noc narodilo 7 mimin a byl ficak. Porod vedla jen porodni asistentka a byla skvela.
Na sestinedeli nemeli volno, tak jsem par hodin po porodu lezela na 5.patre na gynekologii. Na sestinedeli se staraly hezky, na novorozencich mile sestry, ochotne, vse ukazaly, poradily.
Ono vetsinou to byva tak, ze jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva a co si nektere mamicky k personalu dovoli… Jen jsem zasla.
My jsme dokonce sestinedeli pri odchodu venovali maly financni dar a sestram na novor. darkovy kos s italskymi luxusnimi dobrotami. A mela jsem standardni pokoj, neb na gyn. jsem lezela s fajn maminou a chteli jsme tak byt i na sestinedeli.

zuzu224
Neúnavná pisatelka 15389 příspěvků 08.02.17 06:18

Ja tam rodila 2× a vzdy ta sama uplne supr porodni asistentka, nemuzu si stezovat. S predchozim cisarem budes chodit do rizikovky si myslim a tam jsem nikdy nejak extra dlouho necekala…objed­navaji na urcity cas. Se mnou tam myslim byla zenska co druhy po cisari rodila prirozene.

Příspěvek upraven 08.02.17 v 13:58

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 08.02.17 13:51

Já chodila do rizikové poradny, tam jsem prakticky nečekala. Ta běžná poradna byla ale děsná, naštěstí jsem tam byla jen jednou. Porod nic moc, nenechali mi dostatek času a pro nepostupující porod mi udělali císaře. Takže s druhým dítětem teď taky váhám, kam jít…
JIP - v pohodě, ale mimino se narodilo v 16 hodin a přinesli mi ho na minutku až ráno (protože nebyli lidi, co by třem matkám na jeden pokoj pomalu přes chodbu dovezli jejich vlastní miminko) šestinedělí - snad to rekonstruovali, ale běžné pokoje byly hodně nic moc (leden 2015), ošuntělé, špinavé noční stolky, oprýskané koupelny. Personál se zásadně nepředstavuje, takže já vůbec netušila, kdo za mnou leze a co chce. S kojením rozhodně nepomáhaly, ukázaly jednu polohu a matko snaž se. Žádné rady ani velkou pomoc na slušné požádání vyjukané prvorodičky neposkytly (a ne, nejsem nepříjemná hysterka, slušně poprosím, požádám, klidně počkám, ale tady byla odezva nula nic).

lisma
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.02.17 15:22

Ešte je otázne, čo zakladateľka myslí pod prirodzeným pôrodom. Vaginálne sa na Bulovke zrejme porodiť dá aj po CS, ale prirodzene…? Je to napríklad niekto, kto tam rodil v inej polohe, než na koze? Alebo komu nepomáhali s vybavením ramienok po pôrode hlavičky?
Inak nie som žiadna tvrdohlavá, nepríjemná ženská. Naopak sa snažím vyjsť s každým a byť empatická. Ale napríklad také body, ktoré ma dostávali do kolien:

• tvdila som, že mám pravidelné kontrakcie, aj keď ich monitor nezaznamenal… neverili mi, že rodím, až kým doktorke nešlepchla plodová voda do topánok
  • nedovolili mi zavolať manžela… PA mi povedala, že môžem volať až vo chvíli, keď už telo tlačilo samo a liezla von hlavička
  • manželovi dovolili prísť sa pozrieť na dieťa až v návštevných hodinách, čo bolo 12 hodín po pôrode. ja som bola v tom čase na JIP po masívnom krvácaní, takže na nejaký boj o rodičovské práva neboli sily a muž bol v takom šoku, že ho to ani nenapadlo
  • podpora kojenia - deti na jip vozili raz za niekoľko hodín (4-7) na pár minút, podali ich matkám, vrazili prso do pusinky a za chvíľu deti zase násilne odpojili a odviezli

Takže ďakujem, neprosím… možno ak tam niekto príde skutočne len bez komplikácii na poslednú fázu pôrodu, tak sa to dá, ale s ťažším, pomalšie postupujúcim pôrodom, nemajú trpezlivosť.

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 08.02.17 15:34

@zjm Jsem tam také na konec března registrovaná po první sekci. Ta proběhla na Bulovce a byla jsem spokojená s personálem na všech odděleních. Dokonce jsem dostala i rad jak kojit a odstříkávat ;) Pokud to půjde, asi to tentokrát zkusím přirozeně. Poprvé jsem něměla ani příležitost. Ještě mě ale čeká poslední kontrola u mé doktorky, tak to s ní v klidu proberu. Prý pokud první sekce nebyla z důvodu nepostupujícího porodu nebo úzkých porodních cest, tak by druhý porod sekce být nemusela :nevim:

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 08.02.17 15:41

@lisma Já mám tedy zkušenost takovou, že manžel mohl za dítětem hned po porodu (ten byl ráno). To na něj sice koukal přes sklo inkubátoru, ale odpoledne při návštěvách už jej dostal na chodbu.

lisma
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.02.17 15:46

@luci.no: To je len dobre :srdce: ono asi fakt záleží, kto má službu.. alebo sa to tam mení k lepšiemu, ja som rodila na podzim 2014.

Jogrr
Závislačka 4323 příspěvků 08.02.17 17:03

Ja rodila 12hodin, syn se narodil v 6,22 h rano a uz o pul devate jsme se na neho byli kouknout na novorozencich a kolem pul desate uz nam ho dali do voziku a mohli jsme se s nim nuchat.

zjm
Povídálka 15 příspěvků 08.02.17 20:53

Moc Vám všem děkuji za odpovědi. Slyšela jsem totiž o některých porodnicích, že pokud je první císař, druhé dítě jde ven císařem automaticky. Snad teda Bulovka není vždy ten případ, když není vyloženě důvod.

Adlita
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 22 inzerátů 19.03.17 08:19

Máte někdo prosím osobní zkušenost s Mudr. Mikyskovou z rizikové těhotenské poradny na Bulovce, že udělala Hamiltonův hmat bez zeptání rodičky před tím (navíc ještě před termínem porodu, prostě jako prevenci přenášení)?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >