Přirozený porod nebo císař?

Anonymní
24.7.15 14:38

přirozený porod nebo císař

Ahoj holky, jak je lepší rodit normálně přirozeně nebo císařem? dá se císař zařídit na přání? díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
24.7.15 14:43

Dá se zařídit, ale asi tě to bude stát moc přemlouvání..
Nicméně je rozhodně lepší rodit přirozeně.. Nebo máš snad k císaři nějaký vážný důvod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
24.7.15 14:47

Císař je břišní operace. Proto je lepší přirozený porod. Osobně jsem za něj ráda.
Císař má podle mne smysl jen v případě, že jsou k tomu závažné zdravotní důvody dítěte / rodičky.

Rekonvalescence po císaři můře být náročnější než po přirozeném porodu. To je také dobré zvážit. Pro mne třeba byl porod krásný zážitek. Bolestivý, to ano, avšak krásný.

EDIT: Pro laktaci je lepší přirozený porod. Při něm se spouští ty správné hormony. Prostě tělo pozná, že porodilo. U císaře nepozná nic.

Příspěvek upraven 24.07.15 v 14:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 14:47

Na to se snad ani nedá odpovědět…každému vyhovuje něco jiného. Já mám za sebou oboje a lepší je císař, ale to je jen jeden názor. Záleží, jak se k porodu stavíš ty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16981
24.7.15 14:48

Mám za sebou oba a přimlouvám se za přirozený. Císař bolí jak prase a dlouho poté :nevim: Po přirozeném jde lépe laktace a vše líp funguje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
24.7.15 14:50

Za mě přirozený. Císař je operace a jako taková s sebou nese dost rizik pro oba. :nevim: Přirozený má také svá rizika, ale u mě ta rizika a pravděpodobnost výskytu nepřevážila výhody přirozeného porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 14:53

Mam za sebou oboje, cisar dokonce dvakrat a prirozeny byl pro me lepsi. U cisare mi miminko jenom prinesly ukazat Vsechno me bolelo, sotva jsem se hnula. Laktace taky trvala dyl, nez se rozjela. A celkova rekonvalescence trva mnohem dyl. Za me tedy prirozeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.15 14:53

Nevím nemůžu srovnat rodila jsem jen přirozeně. Ale dobrovolně bych do císaře nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
24.7.15 14:59

To je hloupý dotaz :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
5477
24.7.15 15:00

Mám za sebou obojí (poprvé císař, podruhé spontánní porod)- a můžu říct, že pokud bych k tomu neměla závažný důvod, císařem bych nerodila. A to jsem neměla po operaci vůbec žádné komplikace a hojila jsem se rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22313
24.7.15 15:05
@Bebuu píše:

Přesně tak.

Já rodila „přirozeně“… no v rámci možností. První nepostupující se zásahy, druhý překotný a přesto se zásahy, ale neměnila bych. Když si vzpomenu, jak mě bolela 4cm velká jizva po operaci slepáku…
A jak je psáno, hned jsi v kontaktu s miminkem a další věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
24.7.15 15:06

Já jsem měla 11 hodin kontrakce, z toho 8 hodin po půl minutě a trvajíc půl minuty. Po těchto 11 hodinách jsem byla otevřená na 2 prsty a dcera nesestoupla ani o kousek. Nakonec akutní císař. 9.měsíců po porodu jizva pořád bolestivá. Víc jak týden jsem nemohla skoro stát a neunesla jsem víc jak kilo, takže nosit malou nešlo. Doufám, že příště už budu moct rodit přirozeně až do konce. Ty šílené kontrakce oproti císaři byly ještě v pohodě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
24.7.15 15:06
@Bebuu píše:

To je zas nejaka provokace. Na toto tema je tu spousta diskusi a teda v zadne jine neni uvodni prispevek napsan tak provokativne a debil.ne :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
24.7.15 15:08

Nehledě na to, že jsem přišla o první kontakt s miminem, první dva týdny si ho neužila. Na to nikdy nezapomenu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38899
24.7.15 15:08

Rodila jsem přirozeně takže nemám srovnání. Ale nechápu dnešní trend, kdy si spoustu žen raději chce podstupovat poměrně velkou břišní operaci a s tím spojená rizika místo přirozené tisíce let fungující věci (až na výjimky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama