Přirozený porod, nebo císař?

Anonymní
11.7.20 22:20

Přirozený porod nebo císař? Mit druhé mimi?

Ahoj maminky. První mimco mám přirozeným porodem. Přemýšlím zda mít druhé mimi. Přeci jen si spolu děti pak vyhrají. Když by se nám druhé povedlo..hodně uvažuji nad císařem. A nad tím že jestli přirozeně tak uz nemít druhé. Ne kvůli bolesti kterou přirozený porod doprovází. Ale kvůli zdravotním komplikacim které mělo mimi i já. A oba si nektere neseme až do dnes. Nechci rozepisovat co se stalo. Jen jsem chtěla zmínit ze k tomu jsou zdravotní komplikace. Ne strach z bolesti. Je porod císařem tak hrozný jak všude čtu?:(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59686
11.7.20 22:23
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. První mimco mám přirozeným porodem. Přemýšlím zda mít druhé mimi. Přeci jen si spolu děti pak vyhrají. Když by se nám druhé povedlo..hodně uvažuji nad císařem. A nad tím že jestli přirozeně tak uz nemít druhé. Ne kvůli bolesti kterou přirozený porod doprovází. Ale kvůli zdravotním komplikacim které mělo mimi i já. A oba si nektere neseme až do dnes. Nechci rozepisovat co se stalo. Jen jsem chtěla zmínit ze k tomu jsou zdravotní komplikace. Ne strach z bolesti. Je porod císařem tak hrozný jak všude čtu?:(

Je to operace.. Velká břišní operace.. Známé, co rodili přirozeně a pak ca by do toho znovu dobrovolně nešly.. Já měla druhý porod hodně špatný, čekám třetího prcka a říkám si, že hůř, než podruhé, byť nemůže.. A to mě i malého ozivovali.. Těžko říct.. Sama cs fakt nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
11.7.20 22:23

Tak jestli k tomu mas indikaci, tak nic nenadelas. Cisar je horsi co se tyce rekonvalescence. Těžko pak budes treba 3 dny po porodu behat doma kolem mimca i starsiho ditete. Ale pokud bych dítě chtěla, tak by to pro me prekazka nebyla, jenom bych pocitala s delsim a nejpříjemnějším hojenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
11.7.20 22:26

Cisar je mensi riziko pro dite ale vetsi pro tebe. Neni to vubec banalni operace a rekonvalescence je opruz. Ale pokud mas spatne zkusenosti s klasickym porodem a doktor neni proti, tak vyzkousej no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 22:28

Já bych teda na císař dobrovolně nešla.. mamka měla 3 porody přirozeně a 1 císař a měla po něm šílený problémy.. nejen že to šíleně bolí, necítíš třeba i část břicha, ale tvoří se akorát srůsty a můžeš mít díky tomu i převis na břiše.. a zvedat se potom z postele taky mazec..většinou je žena den na jip bez miminka (vozí na kojení) já teď čekám první miminko a i za tu bolest chci přirozený porod pokud nebude nutný císař kvůli komplikacím..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.7.20 22:29
@Kaileee píše:
Cisar je mensi riziko pro dite ale vetsi pro tebe. Neni to vubec banalni operace a rekonvalescence je opruz. Ale pokud mas spatne zkusenosti s klasickym porodem a doktor neni proti, tak vyzkousej no…

Ja mám diastázi a kylu. Tak nevim co by pro mě bylo lepší. Ale co jsme si prožili uz nechci. I když druhý porod může být jiný. Také proběhlo oživování..

• Nahlásit
  • Citovat
8571
11.7.20 22:29

Ono záleží jaké jste měli komplikace u vaginálního porodu a jaké máte ty zdravotní následky. Císař je velká břišní operace. Já mám za sebou akutní císař, kvůli nepostupujícímu porodu. Rodila jsem až do úplného otevření a pak prostě malý nešel ven. Takže nás císař zachránil oba. Já po císaři měla zdravotní komplikace ve smyslu špatného hojení. Jizva nic moc, břišní svaly než začali fungovat tak to trvalo půl roku, necitlivost kolem jizvy, domnívám se, že mám srůsty a po porodu jsem měla velmi bolestivé ovulace. Teď jsem podruhé těhotná, když to půjde chci rodit vaginálně, císař pro mě moc příjemný kvůli komplikacím nebyl. Syn byl po porodu úplně v pořádku. Jen lehce dráždivý, což se srovnalo a má potíže se spánkem, ale to nevím jestli souvisí s porodem, spíš to podědil po mě :D z porodu mám taky obavy, ale věřím, že vše dobře zase dopadne, ať už porodím jakkoliv. Ono rizika jsou tam vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2512
11.7.20 22:30

Mám za sebou dvě císaře, neplánovaně, ale ne akutní. A po obou jsem byla schopna o návratu z porodnice normálně fungovat. A to mám děti 1,5 roku od sebe. Takže jsem tahala mimino a batole. Upřímně - je to hodně individuální. Každý se hojí jinak. Kamarádka má ještě tři roky po přirozeném porodu obtíže a musela i na operaci. Plánujeme tři děti, takže bude ještě třetí císař a nebojím se ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 22:34

Mam za sebou CS (akutni), takze po xx bolestech. Hodne zalezi na jizve. Nejhorsi je po 12 hodinach vstat, pak kazde dalsi vstavani je o neco lepsi a lepsi. Ale mne se jizva hojila uzasne, treba holcina na pokoji mela celkem previs bricha, jizva se ji zaparovala, mokvala…v porodnici jsem byla dyl, to po CS byva. Ale doma jsem uz fungovala dobre. Samozrejme to citis, netahala jsem tezke, ale zvladala jsem tak nejak vse :)

My ted chceme dat volny prubeh druhemu. Tak jsem zvedava, jak dopadne porod. Protoze jsem mela prirostlou placentu (i predtim u ZT v 17tt), tak to pry na 99% bude opet. Takze i kdyz porodim prirozene, pujdu do anestezie na cisteni. Taky podle jizvy…tak vubec nevim, zda prirozene a pravdepodobne na docisteni nebo volit CS…asi podle situace. Miminko chceme tak jak tak, jeste nejsem ani tehotna, ale tohle ve me hloda…

Prosim anonym (citlive udaje) nebo smazat…

• Nahlásit
  • Citovat
6863
11.7.20 22:35
@Anonymní píše:
Ja mám diastázi a kylu. Tak nevim co by pro mě bylo lepší. Ale co jsme si prožili uz nechci. I když druhý porod může být jiný. Také proběhlo oživování..

Tak ono je zásadní, JAK je ten přirozený porod vedený. Jestli ti to dorasili doktoři nebo ne.
Určitě hodně udělá mít dobře vybranou porodnici a svoji porodní asistentku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
11.7.20 22:36

Taky mam za sebou cisare. Tak poloakutne :o) Se spinalni anestezii a necekane i celkovou. Vse v pohode, neodmitala jsem silna anestetika, ktera prvni den davali, takze bolest se nijak zavratne nerozjela. Presne za 24h po porodu jsem dostala dite k sobe a vse slo krasne zvladnout. Samozrejme rez boli, ale zazila jsem vetsi bolesti po mnohem mensich operacich. Do podobneho porodu bych sla klidne znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6510
11.7.20 22:44

Tohle ti nikdo bohuzel nerekne. Paradoxne to muze byt jeste horsi, nez ten prirozeny porod. Dcera sla akutnim cisarem. Ja byla otevrena, ona spatne dorotovana, pak padaly ozvy. Po vyndani nedychala, me padal tlak..ani cisar neni vyhra :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
11.7.20 22:52

Ahoj, mam za sebou planovany cisar, v utery jsem nastoupila, ve stredu rodila a v nedeli jsem byla doma, uz od patku jsem se o mimco starala i v porodnici, cloveka to prinuti… doma jsem pak tri tydny mela manzela, takze ok, ale byl by doma tak jako tak, chtel si uzit malou a tak… jsem mesic po porodu a je to celkem ok, je mi lip nez v tehotenstvi teda… prvni dva dny uplne super nebyly, ale dostavala jsem injekce a kapacky na bolest, takze ok, operace byla ve spinalu a bylo to krasne, nemenila bych… pri operaci necitis fakt nic, ja se nala hodne a premyslela, ze bych se nechala uspat, ale to by byla velka chyba… jedine, co se mi nerozjelo, tak kojeni, ale to bych nepripisovala sc, spis slo o moji psychiku, pristup personalu atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
11.7.20 23:07

Mám za sebou dva císaře. První ze zdravotních důvodů, druhý na moje přání. Po obouch jsem měla možnost mít dítě okamžitě u sebe. První si na noc brali sestřičky, u druhého jsem byla ostřílená máma, vše jsem si dala po ruce a o malou se starala od první chvíle. Domů jsem šla po čtyřech dnech. Po prvním jsem měla v jizvě velké srůsty, prý tam musel proběhnout zánět, ale já nic nezaregistrovala. U druhého jsem o jizvě nevěděla za týden po porodu. Malé bude rok, mám ji téměř neviditelnou a vše je ok. Jediné, co už bych neudělala, neodmítala bych léky proti bolesti. Kvůli kojení jsem se to u prvního snažila přetrpět a byla to chyba. U dcery jsem je brala a bylo to vše daleko jednodušší. Domů jsem se vracela k 20 měsíčnímu batoleti, které právě mělo čtyřicítky horečky a puchýře po celém těle (7.nemoc). Já dostala hnisavou angínu a maličká nechtěla pít, byla hodně spavá. Všechno jsme to suprově zvládli, manžel byl doma první asi 3 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
11.7.20 23:24

Mám za sebou císaře dva (jeden akutní a druhý plánovaný). Plánuji ještě jeden. Kdyby to bylo možné klidně i více.)) Fungovala jsem normálně a žádné komplikace neměla. Neříkám, že první dny byly bezbolestné, ale v pohodě se to dalo zvládnout. I když vstávání z postele bylo tak 14 dnů zajímavé.))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama