Přirozený porod nebo epidural?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 03.10.06 14:31
Přirozený porod nebo epidural?

Ahoj, prosím o radu: rozhoduji se mezi 2 porodnicemi, kde rodit (Olomouc x Prostějov). Víc se mi líbí Prostějov, má domáčtější prostředí, mnohem méně nástřihů, lepší hygienické zařízení - sprchu a WC na každém porodním sále i pokoji, lepší porodnické lůžko (v Olomouci si musí rodička sama držet nohy a podle reakcí známých je to dost hrůza). Celkově na mě prostějovská porodnice působí líp. Na druhou stranu v Prostějově je epidural jen na indikaci lékaře, holt to není tak velká porodnice, takže mám strach, že budu sice ve vaně, ale budu přitom mlátit bolestí hlavou o dlaždičky a epidurál nedostanu. Podle porodní asistentky má ale epidural cenu stejně jen do 4cm. Jsem prvorodička - poradíte někdo? Díky moc Handahjavascrip­t:emoticon(‚:ro­ll:‘)

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jujka
Kecalka 480 příspěvků 03.10.06 14:52

Ahojky, já tyhle dvě porodnice neznám, jsem od Brna, ale radím vybrat tu, která na tebe líp působí, to jak se budeš cítit a jak se k tobě budou chovat je myslím strašně důležitý…Epi se dává právě OD nálezu 4 cm, ne do…
Pokud by byl porod delší, tak by ti snad epi neměli odepřít, když by sis to přála.
Jinak přeju, ať to zvládnete rychle a i bez epidurálu :)

Malta
Závislačka 4097 příspěvků 03.10.06 15:30

Take ti radim vybrat porodnici, ze ktere mas lepsi prvni dojem, kde to na tebe prijemneji pusobi. Ja jsem rodila bez epiduralu, jako prvorodicka jsem to ale mela rychlovku - jenom 4 hodiny a bylo hotovo. Bolesti sice bolely, ale myslim, ze trhani zubu pro me bylo horsi. Puvodne jsem take planovala porod do vody, ale pri te rychlosti by ji ani nestihli napustit :)

Bara a Helenka skoro 10m

Bramburek
Kecalka 219 příspěvků 03.10.06 18:57

já bych se rozhodovala i podle toho, jak velký máš strach z porodu. Přiznám se, že já jsem z toho byla celé těhotenství fakt dost vyděšená, bála jsem se moc, ale velmi mi pomáhalo vědomí, že jdu rodit do porodnice, kde je epidurál - v případě potřeby- bez problémů. Nebyla to žádná hračka, porod trval dvacet hodin a byla jsem vskutku vděčná za dvě plné dávky epidurálu. Ani ne tak kvůli úlevě od bolesti, ale spíš, že jsem si odpočinula a nabrala sílu na finále-:)
A propos… Nohy jsem si držela taky a v tom tedy žádný problém nebyl..
Tak, atˇse rozhodneš jakkoliv, bezproblémový a rychlý porod a zdravé mimčo!

vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 03.10.06 19:56

Ahojki

tak já rodila poprvé s epi, dvakrát bez - poprvé mi epi dali také pouze na indikaci od dr., ale samotný porod pak proběhl bez..

Jinak spíše bych vybrala porodnici, kde se mi líbí. Porod bolí, ale není to to nejhorší…

Věra

Bobo01
Povídálka 21 příspěvků 14.02.07 00:12

No spíš by sis měla zjistit něco víc o epidurálu.Mys­lím,že se o tom moc nemluvé,ale když pak budeš mít částečně znecitlivěnou spodní část těla,tak při vypuzování dítěte už nemusíš mít cit a dostatečnou sílu,aby miminko vyšlo na svět samo.Proto je při epidurálu velké riziko klešťového porodu. Snad to všechno zvládneš v pohodě.Pa

Inka2
Kecalka 111 příspěvků 14.02.07 18:48

ahoj,

nerodila jsem s epiduralem, tak z tohoto uhlu pohledu nevim. Ale co vim jiste je, ze po prvni zkusenosti s prostejovskou porodnici se uz tam nevratim!!! Z chovani por. asistentek i novorozeneckych sester mi jeste ted naskakuje husi kuze, kdyz si na to vzpomenu, brrrrrr

je pravda, ze vybaveni Pv porodnice i novorozeneckych pokoju je SUPER, ale po mem osobnim zazitku s tamejsim personalem volim porodnici se sprchou a WC na chodbe (Boskovice), a to jsem na to moc hakliva.

takze moje rada - nedoporucuji Pv porodnici, i kdyz se to netyka epiduralu

rychly porod se stastnym koncem preje

Inka

jowana
Echt Kelišová 9328 příspěvků 14.02.07 19:30

Vybrala bych tu, kde se ti líbí víc..nekdo má dobrý porod a tím i lepší reference na nemocnici, nekdo horší a už by se tam nevrátil, i když neochotný personál udělá své, ale ten je všude, záleží na koho narazíš.. Co se vany týče, tak na tu bych se moc nespoléhala, dýl jak 30 min.tě tam stejně nenechaj, není to vhodné, protože ti stoupne teplota, tep a pak i tep miminku a to dobře neni..Jinak epi se dává tak od 4-5cm(nekdy i na 6)je často dobrý, ale nemusí sednout..také bývá problém, že může zpomalit průběh nebo zastavit a pak se často končí císařem. Zvolila bych ho, kdyby opravdu bylo nejhůře (což se určitě zdá každému, že už hůř snad ani nebude:-)) nebo spíš, kdybych se dlouho neotvírala a nález byl pořád stejný..Otvírání začně až po PRAVIDELNÝCH kontrakcích, což se počítá za začátek porodu..Hodně maminek si myslí, že rodí 20hodin, protože např.počítají odtok vody za začátek a po 20h.po odtoku porodí..Je dobré si řikat, že tou bolestí je ti mimi blíž a že je to vlastně dobře, že to bolí, protože bude brzo u tebe (i když jinak se to říká a pak určitě realizuje..)Přeju dobrou volbu a pohodový porod bez komplikací!

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 15.02.07 11:35
porod

ahojky, podle mě ani není důležité jaká porodnice na tebe udělá dojem, já rodila v provizoriu-protože se celé oddělení bohužel rekonstruovalo. Důležitější je přístup personálu, já to vyřešila tak, že jsem 2 měsíce před porodem chodila na předporodní kurz vedený lidmi z nemocnice(vrchní sestrou), moc mi to pomohlo hlaně psychicky-mohla jsem se na vše zeptat a probrat to nejen s někým, kdo u toho porodu pravděpodobně bude, a hlavně jsem si ujasnila, že proto chci rodit právě tam a že porod není martýrium, jak se nám pokouší vsugerovat všechny známé a kamarádky. Porod na prvorodičku trval 3 a půl hodiny, zcela bez problémů, na epidurál jsem si ani nevzpomněla (i když jsem původně o něm uvažovala nahlodaná všemi filmy a dokumenty ukazující porod znásobeno o hrůzostrašné historky mých kamarádek a známých,které v poslední době rodily), zvětšující se bolesti jak píší holky výše signalizují zdárný konec a navedou tě přesně.(u epidurálu bych si nebyla tak jistá, brala bych jej jen jako krizovou možnost ..).
Takže přeju hlavně POZITIVNÍ přístup k porodu - strachu se zbav, tím, že si budeš věřit, že vše proběhne dobře a že to za každou cenu zvládneš, posílí tě 100%tní důvěra k personálu(jsou přece tady,aby mi pomohli), manžel či přítel, kdokoliv z blízkých na sále, neboj - obavy jsou jistě na místě, ale pokud to příjmeš jako zcela normální vyústění věcí, bude porod rozhodně příjemnější ( i kdyby se dostavili nějaké komplikace).
P.S. kamarádka chtěla rodit pouze s epidurálem, bohužel ten den nebyl k dispozici anesteziolog pro nemoc…takže někdy řešíme věci, které stejně nevyřešíme (porodil bez a zvládla to :lol: )
Dnes po zkušenostech bych spíše řešila, zda po porodu nadstandardní pokoj či ne…(ale to je jiná otázka :) )

Zuzanica
Kelišová 6165 příspěvků 17.02.07 23:48

ahojky, tak bych taky ráda napsala svou zkušenost, sice nevím jestli ti to v rozhodování půmůže, ale ze své zkušenosti můžu říct, že to poslední na čem záleží je bárva kachliček a obrázků na stěnách. Já jsem sice rodila v Praze a to v Krči a byla jsem s porodem moc spokojená. Epidurál jsem měla ( musí se tu za něj platit ), ale pro mne byla nejdůležitější odbornost a vstřcnost personálu a především porodního týmu a to, že se tato porodnice nepyšní vířivkou nebo nejnovějšími porodními křesly, což je určitě příjemné, pro mne bylo druhořadé. A ještě co se týká toho epidurálu, tak k aplikaci jsem přistoupila také z důvodu fyzické únavy, dali mi ho, když jsem byla na 4-5cm a po aplikaci jsem hodinku a půl spala, hodinku hopsala na balonu a pak mi řekli, už je to tady jdeme tlačit, takže opravdu paráda. SIce nevím jak by mi porod trval dlouho bez epidurálu, ale rozhodně musím vyvrátit, že by se u mne díky němu prodlužoval či dokonce komplikoval a nohy jsem cítila, jen se mi ulevilo od těch otřesných křížových bolestí :x :wink: Každopádně ti přeju rychlý a co nejméně zatěžujíví porod a dobrý výběr porodnice, neboj ono to nějak dopadno. :wink:

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 18.02.07 21:34

Ahojky,
děkuji moc za reakce. :wink: Nějak se mi nezobrazil metřík :oops: ,
rodila jsem nakonec 12.12. v Prostějově a byla jsem moc spokojená, přestože porod tedy mohl být kratší :? . O epidural jsem si nakonec zažádala (a dostala ho), byla jsem na kapačkách, bohužel křížové bolesti :? :( a vůbec jsem se neotvírala. Po epiduralu i sama doktorka byla příjemně překvapená, o kolik nález pokročil. Ale je fakt, že jsem si na něj vzpomněla, až mi bylo opravdu achich ouvej a bylo to nekonečné. Takže tak. Ještě jednou moc děkuju za odpovědi :wink:

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 18.02.07 21:39

PS:Nakonec jsem se rozhodla pro Prostějov nejen kvůli vybavení, ale hlavně na mě lépe působil personál. Ikdyž věřím, že člověk na neodbornost může narazit všude :twisted:

Agad
Povídálka 23 příspěvků 18.02.07 21:47
Ahoj

Dnes odpoledne jsem byla v prostějovské porodnici navštívit kamarádku, rodila v pátek ráno, byla tam moc spokojená, všechno je tam blízko, milé PA, soukromí. Já jsem viděla jen pokoj na novorozeneckém a docela mě to tam nadchlo. Pořád zvažuju, jestli Olomouc nebo Prostějov.

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 19.02.07 12:12

Agad , já osobně můžu Prostějov fakt doporučit, a to byl porod dost dlouhý a náročný. :( I na novorozeneckém byly sestřičky moc milé, přestože byla porodnice narvaná k prasknutí. A pokud ti nebudou porod vyvolávat a budeš moci do sprchy, je to opravdu super věc na zmírnění bolestí, sprcha je tam narozdíl od Olomouce na každém por. sále - a pěkná :wink: Navíc myslím, že tam nejsou „řízené nástřihy“, dělají se, jen pokud je nutné, já sama měla 4 vnější a 2 vnitřní stehy, ale na to, že šel malý Vexem (nešel mi ohrnout lem ani ručně), nebylo jich tolik.

pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 24.05.07 12:48

Ahojky přikláním se k názoru že záleží moc na lidech, já rozmýšlela nad Pískem a Táborem, pocházím od Písku ted bydlím v Táboře a vzhledem k tomu, že jsem chtěla přirozený porod, pokud možno bez nástřihu miminko hned na bříško atd, vybrala jsem si Tábor a bylo to super, akorád paní doktorka při a po porodu trošku nechápala… přítel si chtěl střihnout pup.šňůru a stál celou dobu vedle doktorky a já jí do toho kecala. Porod jsem si užila i když to bolelo. Podařilo se mi to bez jakýchkoli „oblbováků“ a nástřih nakonec 1,5 cm takže taky v pojodě. Já tvrdím hlavně se nebát a věřit si. :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Každodenní boj. Lékaři zachrání děti, které schováte do dlaně

Malí uzlíčci, které váží i pouhých 1000 gramů a bez nadsázky se svým rodičům... číst dále >

Podpořte zvídavost svých dětí vhodným dárkem pod stromeček

Možná už je vaše skrýš vánočních dárků plná krásných aut, panenek a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ženské křivky jsou nyní více v kurzu, pochvaluje si Kate Winsletová

Od natáčení Titanicu uplynulo dvacet let. Herečka Kate Winsletová (42) se už... číst dále >

Kristina Bazanová: Holka z maloměsta je ve 23 letech módní milionářkou

Ve 23 letech pravidelně létá první třídou, bydlí na střídačku na dvou... číst dále >

Reklama